Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jezus jest z nami

 (1 produktów)

Jezus jest z nami

Nauka religii w szkole podstawowej wymaga szczególnej uwagi, zwłaszcza w najmłodszych klasach. Podstawowym problemem jest przekazanie małym dzieciom niełatwych dla nich treści. Doskonale radzi sobie z tym podręcznik Wydawnictwa Jedność – Jezus jest z nami - dla klas III szkoły podstawowej. W szczególnym okresie przygotowań do przyjęcia I Komunii Świętej w prosty, czytelny i łatwy do zrozumienia sposób przekazuje dzieciom niezbędne informacje o Bogu, sakramentach i religii katolickiej. Taka forma połączenia wiedzy z dużą dozą wrażliwości, sprzyja opanowaniu przez uczniów wszystkich, niezbędnych do przystąpienia do Sakramentu Komunii Świętej wiadomości.

Podręcznik „Jezus jest z nami” został podzielony na 57 tematów. Konstrukcja każdego z nich jest podobna, dzięki czemu mali uczniowie nie mają problemu z pracą z podręcznikiem i łatwo są w stanie odnaleźć potrzebne im informacje. Poszczególne tematy zostały zatem podzielone na trzy, powtarzające się sekcje. Pierwszą z nich jest sekcja „Jezus mówi” w której w codzienne sytuacje, z którymi spotykają się dzieci wplecione zostały nauki Jezusa. Kolejna sekcja - „Pomyśl” - daje możliwość do dyskusji i samodzielnych przemyśleń związanych z omawianym tematem. Każdy rozdział kończy sekcja „Zapamiętaj”, której zadaniem jest podsumowanie i utrwalenia zdobytej przez uczniów wiedzy. Pracę z książką ułatwia również atrakcyjna, dostosowana do wieku czytających szata graficzna.

W każdym z tematów znajdują się też stałe elementy poszerzające wiedzę i świadomość religijną dzieci. Należą do nich fragmenty Pisma Świętego, modlitwy wraz z zaproszeniem do ich przeżywania w gronie rodziny, teksty pieśni i piosenek religijnych, pytania skłaniające do przemyśleń, oznaczone hasłem „Zastanów się”. Dodatkowo w rozdziałach znaleźć można zapiski z pamiętnika trzecioklasisty, które przedstawiają dzieciom refleksje i spostrzeżenia ich rówieśnika.

Dla lepszych efektów pracę z podręcznikiem uzupełnia skorelowany z nim zeszyt ćwiczeń. Poszczególne rozdziały ćwiczeń są ściśle powiązane z książką, dzięki czemu dają gwarancję utrwalenia wiedzy. Jednocześnie ich treść jest dostosowana do wieku dzieci, które znajdą w ćwiczeniach szereg różnorodnych, ciekawych zadań. Od kolorowanek czy samodzielnych rysunków na zadany temat, poprzez wyklejanki, krzyżówki i łamigłówki – wszystkie zachęcają do samodzielnej pracy w myśl zasady „bawiąc się, uczę się”.

Ładowanie...