Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jerzy Rafalski opowiada

 (1 produktów)

Jerzy Rafalski opowiada o gwiazdach

(okładka twarda)

5/5
26,21 45,00 zł −42%
Wysyłka 24 godziny

Jerzy Rafalski opowiada

Jerzy Rafalski, finalista konkursu Popularyzator Nauki w roku 2020 w kategorii "animator" jest autorem książek w serii "Jerzy Rafalski opowiada".

Autor, mimo że jest bardzo zabieganym człowiekiem - prowadzi wykłady i pokazy z zakresu astronomii, przygotowuje astronomiczne animacje w toruńskim planetarium, w radiu i telewizji opowiada o zagadkach kosmosu - zawsze (i od zawsze) znajduje czas na spojrzenie w rozgwieżdżone niebo.

Swoją wiedzę przekazuje nie tylko w czasie pokazów astronomicznych, ale i w książkach, które pisze, by z astronomią dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Seria "Jerzy Rafalski opowiada o" to książki, dzięki którym cała rodzina dowie się więcej o kosmosie.

Dla każdego znajdą się w nich przydatne informacje: o tym, jakimi przyrządami posługiwał się Kopernik i jak ludzie współcześnie odkrywają tajemnice kosmosu, ile ważą gwiazdy, jakie są odległości między gwiazdami i wiele, wiele innych.

Książki są bogato ilustrowane, w ciekawy i przystępny sposób podają fakty z trudnej dziedziny, jaką jest astronomia. Kosmos wydaje się dużo bardziej na wyciągnięcie ręki, dlatego warto poznać go od podszewki, zaczynając od pięknych książek w twardej oprawie, wydanych przez Multico.

W skład serii wchodzą:

- "Jerzy Rafalski opowiada o gwiazdach" - autor opowiada, jakie są etapy życia gwiazd, w tym naszego Słońca, czy wszystkie gwiazdy świecą, dlaczego jedne emitują światło jasne, a inne są czerwonawe, co to są niebieskie olbrzymy, a co czerwone karły, jakie gwiazdy i ich konstelacje widzimy na niebie o różnych porach roku, poznamy gwiazdy pulsujące, nowe i supernowe, pulsary, czarne dziury i galaktyki. Ta bogato ilustrowana książka wciągnie każdego, kto lubi spoglądać nocą na rozgwieżdżone niebo i zgłębiać tajemnice Wszechświata.

- "Jerzy Rafalski opowiada o planetach" - w książce w ciekawy sposób podane są informacje o tym, jak wyglądają planety krążące wraz z Ziemią wokół Słońca, czy są na nich morza i góry, jaka panuje temperatura, czy mają własne księżyce. O każdej opisywanej planecie przedstawione są znane nam fakty, historia jej odkrycia i ciekawostki, np. na temat zmian klimatu, promieniowania, temperatury. Z książki czytelnik dowie się, ile trwa dzień na danej planecie, jaka jest jej kolorystyka, w jakiej odległości od Słońca leży. Czytelnik pozna też dzieje Słońca, dzięki któremu w naszym układzie planetarnym miało szansę wykształcić się życie na Ziemi.

Ładowanie...