Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jakub Mortka

 (6 produktów)
?

Podpalacz. Jakub Mortka. Tom 1

(okładka miękka)

Jakub Mortka

27,09 
Wysyłka dzisiaj

Długa noc. Jakub Mortka. Tom 6

(okładka miękka)

Jakub Mortka

26,29 
Wysyłka dzisiaj

Przejęcie. Jakub Mortka. Tom 3

(okładka miękka)

Jakub Mortka, Ze strachem

25,29 
Wysyłka dzisiaj

Osiedle marzeń. Jakub Mortka. Tom 4

(okładka miękka)

Jakub Mortka, Ze strachem

25,59 
Wysyłka dzisiaj

Cienie. Jakub Mortka

(okładka miękka)

Jakub Mortka

28,49 
Wysyłka dzisiaj

Podpalacz. Jakub Mortka. Tom 1. Audiobook

Jakub Mortka

23,29 
Wysyłka dzisiaj

Jakub Mortka

Jakub Mortka

Jakub Mortka - postać wykreowana przez Wojciecha Chmielarza - to facet z przeszłością. Rozwiedziony policjant, którego celem życia i największą pasją jest praca. Jest w średnim wieku, przeszedł w życiu już kilka sztormów i burz. Pracuje w wydziale zabójstw warszawskiej policji i robi wszystko, co może, żeby jakoś poukładać swoje życie zawodowe i prywatne.

Wojciech Chmielarz - urodzony w 1984 roku w Gliwicach - to polski pisarz i dziennikarz. Jako publicysta pracował dla Pulsu Biznesu, Polityki, Nowej Fantastyki i innych. Sławę pisarską zyskał postacią Jakuba Mortki. Książka Przejęcie, której jest bohaterem, zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru w 2015 roku. Pisarz jest doceniany przez krytykę i czytelników za realistyczne opisy i wspaniałe budowanie postaci. Autor przykłada wielką wagę do wiarygodności bohaterów i do opisów zdarzeń. Każda z powieści Chmielarza odznacza się niesamowitą ilością researchu, który przekłada się na precyzyjne skonstruowane powieści.

Autor przedstawia współczesną Polskę jako niezbyt miłe do życia miejsce, np. okazuje się, że główny bohater Jakub Mortka, pomimo wykonywania ciężkiej i wymagającej pracy, nie jest w stanie samodzielnie, ze względów finansowych, wynająć mieszkania w stolicy. Wojciech Chmielarz przekłada na karty swoich powieści współczesny język, widzi ciemne strony naszej rzeczywistości i - oczywiście - jak przystało na autora kryminałów, układa wspaniałe, skomplikowane i logiczne, zagadki kryminalne.

Kolekcję książek z serii Jakub Mortka tworzą:

- Podpalacz (wyd. 2012) - w zimową noc w willi na Ursynowie wybucha pożar, w którym ginie biznesmen, a jego żona, celebrytka, zostaje ciężko poparzona. Przez chwilę wygląda to na nieszczęśliwy wypadek. Jednak sprawę przejmuje komisarz Mortka - czy uda mu się rozwiązać sprawę, zanim złoczyńca uderzy ponownie?

- Farma lalek (wyd. 2013) - Mortka trafia do Krotowic, miasteczka w Karkonoszach, na staż. Ma tam odpocząć i przemyśleć spokojnie swoje życie. Jednak pewnej nocy jedenastoletnia Marta nie wraca do domu i jest to początek skomplikowanego śledztwa i pościgu za sprawcą makabrycznej zbrodni.

- Przejęcie (wyd. 2014) - grupa Polaków, wybranych do reklamy Coca-Coli, spędza wakacje życia w luksusowym hotelu w Kolumbii. Ale w pewnym momencie dostają od gospodarzy propozycję nie do odrzucenia i nie wszyscy wrócą z tej podróży. Co ma wspólnego z tą wycieczką zabity okrutnie mężczyzna w Warszawie? Czy komisarz Mortka da radę doszukać się wszystkich wątków tych spraw?

- Osiedle marzeń (wyd. 2016) - Mortka ma do rozwiązania kolejną zagadkę, tym razem w zamkniętym, eleganckim, warszawskim osiedlu znalezione zostają zwłoki studentki, co da początek serii niewiarygodnych wydarzeń. Po raz pierwszy pojawia się w powieści aspirantka Suchocka.

- Cienie (wyd. 2018) - w Milanówku giną córka i konkubina słynnego gangstera. Zastrzelono je z broni podkomisarza Kochana, współpracownika Mortki, który gdzieś zniknął. Dzwoni do Mortki i prosi o pomoc, bo uważa, że ktoś go wrabia. W tym samym czasie aspirantka Sucha próbuje rozwikłać sprawę nagrania z ukrytej kamery, na którym widać, jak kilku mężczyzn - wysoko postawionych  polityków - gwałci chłopaka. Jak rozwikłać ten splątany węzeł? Czy Mortka da sobie radę?

 Pierwsze cztery części cyklu Jakub Mortka zostały wydane przez Wydawnictwo Czarne, ostatnia przez Wydawnictwo Marginesy.

Ładowanie...