Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Iluzja percepcji

 (2 produktów)

Iluzja percepcji

"Iluzja percepcji" to cykl autorstwa Davida Vaughana Icke - brytyjskiego pisarza, wykładowcy i badacza teorii spiskowych, znanego jako demaskator konspiracyjnych układów przesądzających o losach współczesnego świata.

W młodości Icke zawodowo grał w piłkę nożną w klubie Coventry City; do zakończenia kariery zmusił go stan zdrowia. Po zawieszeniu butów na kołku Icke przez blisko 20 lat zajmował się dziennikarstwem sportowym, co przyniosło mu powszechną rozpoznawalność i popularność w całym Zjednoczonym Królestwie.

Na przełomie lat 80. i 90. Icke stopniowo zaczął tracić zainteresowanie dotychczas uprawianym zawodem, poświęcając się ostatecznie badaniom teorii spiskowych, twórczością pisarską i wygłaszaniu prelekcji. Głoszone przez niego poglądy często wzbudzają kontrowersje; Icke ma jednak sporą grupę zwolenników, a jego bezkompromisowe tezy niewątpliwie skłaniają do refleksji.

W książkach z serii "Iluzja percepcji" Icke rozprawia się z opiniami krążącymi wokół najbardziej palących problemów naszych czasów. Są wśród nich przestępstwa finansowe na najwyższych szczeblach, kryzys klimatyczny, propaganda i fałsz towarzyszące przekazom medialnym. Autor porównuje decydentów współczesnego świata do starożytnych Archontów, a obowiązującą obecnie hierarchię społeczną do systemu rządzonych przez nich Aten. Całość układa się w nowatorską, kompletną teorię społeczno-polityczną, ukazującą w zupełnie nowym świetle rzeczywistość, w której przyszło nam żyć.

Pierwsza część serii "Iluzja percepcji", zatytułowana "Stek bzdur", poświęcona jest rozważaniom na temat struktur współczesnego establishmentu i powiązaniom między jego głównymi postaciami. Kto tak naprawdę decyduje o losach świata? Barrack Obama, Władimir Putin, Angela Merkel? A może... ktoś zupełnie inny, nieznany z imienia i nazwiska? Jak kształtuje się hierarchia władzy w obecnym świecie i w jakim stopniu tak naprawdę różni się ona od czasów starożytności? Icke porusza także zagadnienie światowego terroryzmu, który stanowi obecnie jedno z największych zagrożeń globalnego porządku. Czy wydarzenia z 9 września 2001 roku mogą się powtórzyć, a jeśli tak, to gdzie?

Druga część cyklu, "Demaskowanie bzdur", przybliża czytelnikom archontyczną budowę współczesnych systemów politycznych, edukacyjnych, medycznych, medialnych i ekonomicznych. Icke twierdzi, że unifikacja publicznych i państwowych instytucji oraz postępująca globalizacja wtrąciły ludzkość w tryby iście Orwellowskiej machiny, podporządkowanej interesom władz, obojętnej wobec praw i swobód jednostek. Komu najbardziej zależy na wprowadzeniu Nowego Porządku Świata? Kto pociąga za sznurki? I jak my - zwykli ludzie - powinniśmy zareagować na te rewelacje? Świat jest stekiem bzdur - mówi David Icke - a Twoja rzeczywistość składa się z Twoich wyborów.

Ładowanie...