Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Idziemy do Jezusa

 (0 produktów)

Przykro nam, ta seria nie zawiera żadnych produktów.

Idziemy do Jezusa

Przekazywanie dzieciom zagadnień związanych z wiarą nie jest łatwą sprawą. Potrzebne jest duża wrażliwość i umiejętność opowiadania prostym językiem o trudnych tematach, tak by mali słuchacze zrozumieli niełatwe dla nich treści. Tak właśnie został przygotowany podręcznik do religii dla klas II szkoły podstawowej - „Idziemy do Jezusa” Wydawnictwa Jedność. Piękna, kolorowa szata graficzna, przystępny układ i duża różnorodność zadań sprawiają, że informację są czytelne dzięki czemu dzieci szybko je zapamiętują, m.in. dzięki metodzie budowania pozytywnych skojarzeń.

Podręcznik podzielony jest na 56 tematów. Jego głównym celem jest przygotowanie dzieci do pełnego udziału w Eucharystii, które planowane jest pod koniec III klasy. Pracując z książką „ Idziemy do Jezusa” uczniowie poznają życie i nauki Syna Bożego, a także odkrywają je w swoim życiu codziennym. Nawiązują z Jezusem więź, która ma pogłębić ich wiarę. Uczą się także o tym, jak wygląda rok liturgiczny w kościele katolickim. Poznają znaczenie poszczególnych świąt, dowiadują się też jak je przeżywać w prawidłowy i zgodny z nauką Kościoła sposób. Każda lekcja zawiera „Słowo dnia”, które staje się jej tematem przewodnim i które może być następnie kontynuowane w domu w trakcie rozmów dziecka z najbliższymi.

Książka „Idziemy do Jezusa”, przygotowana z myślą o najmłodszych uczniach pełni również rolę zeszytu ćwiczeń. Stąd wiele miejsca zajmują w niej różnego rodzaju ciekawe zadania, które w znacznym stopniu ułatwiają naukę. Dzieci znajdą w niej zarówno kolorowanki, jak i proste zdania do uzupełnienia. Dużą frajdę sprawią im z pewnością zadania związane z przyklejaniem naklejek, czy też atrakcyjne łamigłówki.

Ładowanie...