Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Hubert Meyer

 (6 produktów)

Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4

(okładka miękka)

4/5
28,49 39,90 zł −29%
Wysyłka dzisiaj

Florystka. Hubert Meyer. Tom 3

(okładka miękka)

25,49 39,90 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Sprawa Niny Frank. Hubert Meyer. Tom 1. Audiobook

(okładka karton)

22,39 34,90 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Florystka. Hubert Meyer. Tom 3. Audiobook

(okładka karton)

25,49 39,90 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Tylko martwi nie kłamią. Audiobook

(okładka karton)

25,49 39,90 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4. Audiobook

(okładka etui kartonowe)

25,49 39,90 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Hubert Meyer

Pierwszy w polskiej literaturze kryminalnej psycholog policyjny, profiler – Hubert Meyer – jest bohaterem bestsellerowej serii książek Katarzyny Bondy.

Hubert Meyer wykonuje portrety psychologiczne nieznanych sprawców zabójstw. Postać tego psychologa, detektywa, wzorowana na polskim profilerze, Bogdanie Lachu, była przepustką Katarzyny Bondy do świata kryminalnych powieści i – w konsekwencji – do ukoronowania jej przez publiczność na królową polskiego kryminału. Katarzyna Bonda to urodzona w 1977 roku polska dziennikarka, scenarzystka, pisarka. Powieść "Sprawa Niny Frank" była pierwszą książką autorki, za którą została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru. Oprócz kryminałów pisze również dokumenty kryminalne, prowadzi warsztaty kreatywnego pisania.

W latach 2007-2012 ukazała się trylogia przygód Meyera – "Sprawa Niny Frank", "Tylko martwi nie kłamią" i "Florystka". W 2021 roku ukazała się nowa powieść cyklu, zatytułowana "Nikt nie musi wiedzieć" przynosząc fanom serii kolejną, niesamowitą zagadkę, której rozwiązania podejmuje się profiler.

Seria książek napisana jest barwnym, przystępnym językiem. Wiele opisów związanych jest z pracą profilera i zauważaniem przez niego zwykle niedostępnych dla zwykłego śmiertelnika szczegółów czy aspektów spraw. Wprowadzenie do polskiego kryminału postaci psychologa profilera spowodowało zainteresowanie czytelnika innymi aspektami pracy policyjnej niż tylko poszukiwanie sprawców po fizycznych śladach i poszlakach.

"Sprawa Niny Frank" - w Mielniku nad Bugiem dotąd nie działo się nic oprócz lokalnych skandali. Z kolei w Warszawie mieszka najpopularniejsza aktorka polskich seriali - Nina Frank, która pewnego dnia zostaje znaleziona w swoim dworku nad Bugiem martwa. W ten sposób do Mielnika nad Bugiem przyjeżdża Hubert Meyer i zaczyna odkrywać tajemnice gwiazdy. Poznając sekrety Frank analizuje on także swoje życie, przy okazji badania zbrodni docierając do skrywanych przed sobą samym tajemnic.

"Tylko martwi nie kłamią" - Meyer jest rozwiedziony, ożenił się powtórnie, choć wydaje się, że i to małżeństwo nie jest dla niego szczęśliwe. Zawodowo musi zająć się sprawą śmierci śmieciowego barona, którego ciało znaleziono w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują na biznesowe porachunki, ale profiler czuje, że sprawa może mieć związek z morderstwem sprzed 17 lat.

"Florystka" - Hubert Meyer porzucił pracę w policji, jednak gdy stary przyjaciel prosi go o pomoc w przesłuchaniu młodej kobiety, w związku z zaginięciem jej 9-letniej córki, nie odmawia. Policjanci próbują łączyć tę sprawę z bestialskim zabójstwem 11-letniego Amadeusza, którego matka jest szanowaną w mieście florystką. Okazuje się, że była ona ostatnią osobą, która widziała Zosię żywą.

"Nikt nie musi wiedzieć" - Meyer wybiera się na urlop, jednak nieznajoma kobieta zaczyna nękać go dziwnymi esemesami, a wkrótce potem niezapowiedzianą wizytę składają mu zaprzyjaźnieni policjanci razem z prokurator Weroniką Rudy. Pół roku wcześniej jeden z funkcjonariuszy zastrzelił Japę, niebezpiecznego gangstera. Żeby ocalić policjanta przed grożącą mu karą, Meyer ma sporządzić ekspertyzę, która skieruje śledztwo na lewe tory. Potrzebna jest jednak zastępcza sprawa, nad którą śledczy będą oficjalnie pracować.

Ładowanie...