Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Historia bez cenzury

 (1 produktów)

Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno - PRL

(okładka miękka)

5/5
27,11 39,99 zł −32%
Wysyłka 2 dni robocze

Historia bez cenzury

Wojciech Drewniak to znany historyk oraz youtuber. Jego programy internetowe, poświęcone dziejom Polski i świata pokochały setki Polaków. Dowodem na to jest fakt, że liczba subskrybentów jego kanału „Historia bez cenzury” przekroczyła milion! To naprawdę imponujący wynik.

Filmiki, jakie tworzy Wojciech Drewniak wyróżniają się lekkością przekazu, sporą dawką humoru oraz ciekawostek. Widzowie uwielbiają jego soczysty styl wypowiedzi, często okraszony wulgaryzmami, a także niestandardowe porównania. Dzięki takiej formie przekazu wiele osób, które do tej pory miało trudności z uczeniem się historii zainteresowało się tematem i poprawiło swoje stopnie w szkole lub na uczelni.

Ten twórca nie ogranicza się jedynie do działalności internetowej. Tworzy on również interesujące publikacje składające się na serię noszącą taki sam tytuł, jak jego kanał - „Historia bez cenzury.” Jest ona równie interesująca, co programy internetowe, ale różnica polega na tym, że filmik trwa tylko kilkanaście minut i nie można w nim zawrzeć wszystkich, ciekawych wiadomości, a przyjemność czytania książki, utrzymanej w podobnym klimacie ciągnie się znacznie dłużej.

Lektury z cyklu „Historia bez cenzury” dostarczają wyczerpujących informacji na dany temat, a w trakcie czytania śmiejemy się do rozpuku. Nietypowe lekcje historii przeznaczone są dla wszystkich, którzy ukończyli dwunasty rok życia. Autor nas przestrzega przed wulgaryzmami oraz kontrowersyjnymi skrótami myślowymi. Wielbiciele historii oraz osoby lubiące przyswajanie wiedzy podanej w przystępny sposób ucieszą się z możliwości nabycia książek z tej serii, osobno lub w pakiecie.

Do tej pory na rynku wydawniczym ukazały się:

- „Historia bez cenzury” – Poczet królów i książąt Polski, a także opowieść o marszałku Józefie Piłsudskim prosto spod pióra Wojciecha Drewniaka. To doskonała okazja, by poznać postaci historyczne z nieco innej strony.

- „Historia bez cenzury 2” – W tej części przyglądamy się sylwetkom znanych, polskich bohaterów żyjących w różnych epokach. Nie zabraknie nawet samego misia Wojtka.

- „Historia bez cenzury 3. Poland first to fight… czyli II wojna światowa” – Nietypowe, humorystyczne spojrzenie na największy konflikt w dziejach ludzkości. Autor przeprowadza nas przez gąszcz nazwisk, dat, pojęć i miejsc bitew z typową dla siebie werwą i lekkością.

- „Historia bez cenzury 4. Średniowiecze bez trzymanki” - Czas na kolejną podróż w czasie; tym razem – do wieków średnich. Poznajmy bliżej tę epokę i przełamujmy stereotypy, jakie o niej krążą.

- „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” – Pora na wyprawę do czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Autor z typowym dla siebie polotem opisuje absurdy ówczesnej rzeczywistości i wyjaśnia, dlaczego tak wiele osób darzy sentymentem ten okres historyczny.

 

 

 

Ładowanie...