Xi
 • Hellboy
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Komiksy Hellboy

    (4 produktów)

   Hellboy i BBPO 1952–1954. Tom 1

   (okładka twarda)

   Hellboy

   83,09 
   Wysyłka dzisiaj

   Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca. Hellboy. Tom 3

   (okładka twarda)

   Hellboy

   61,79 
   Wysyłka dzisiaj

   Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła. Hellboy Tom 1

   (okładka twarda)

   Hellboy

   54,89 
   Wysyłka dzisiaj

   Hellboy. Zew ciemności. Dziki gon. Tom 5

   (okładka twarda)

   Hellboy

   102,99 
   Wysyłka dzisiaj

   Hellboy

   Hellboy to amerykańska seria komiksowa, stworzona przez Mike'a Mignola, wydawana w latach 1993-2016. Oryginalny komiks wydawało Dark Horse Comics, a w Polsce dystrybutorem serii jest wydawnictwo Egmont Polska.

   Ta niesamowita powieść graficzna, będąca połączeniem horroru, science-fiction i fantasy, opowiada o tytułowym Hellboyu, który jest półdemonem, półczłowiekiem, przywołanym na Ziemię w 1944 roku przez Rasputina w celu pomocy Niemcom w wygraniu wojny. Jednak szczęśliwie chłopiec trafia do  Stanów Zjednoczonych, gdzie wychowywany jest przez profesora Bruttenholma, a z czasem wstępuje do Biura Badań Paranormalnych i Obrony. Walczy z potworami , rozwiązuje zagadki, razem ze współpracownikami pakuje się w wielkie problemy i brawurowo z nich wychodzi. Ma też wielu wrogów, którzy chcą położyć swoje łapy na działalności Biura i samego Hellboya.

   Na podstawie serii komiksów Hellboy zostały nakręcone trzy filmy fabularne (Hellboy, Hellboy: Złota Armia - w reżyserii Guillermo del Toro i Hellboy w reżyserii Neila Marshalla), powstał również serial animowany.

   Seria wydana w twardej oprawie (w Polsce wydawana od 2017, w Stanach Zjednoczonych od 2008) jest pełną kolekcją powieści graficznych z cyklu Hellboy.

   Ukazały się następujące części:

   - Nasienie zniszczenia. Obudzić diabła (tom 1) - gdy dorósł, Hellboy rozpoczął pracę w Biurze Badań Paranormalnych i Obrony. Wykonując misje zlecane przez Biuro, nieustannie stara się rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia i ustalić, w jakim celu on, demon z piekła, znalazł się wśród ludzi.

   - Spętana trumna. Prawa ręka zniszczenia (tom 2) - kilkanaście opowiadań z różnych etapów życia Hellboya. Historie te rzucają światło na kwestię jego pochodzenia, dzieciństwa i przeznaczenia. Opowieści czarują klimatem i są okraszone wyjątkowym poczuciem humoru.

   - Zdobywca czerw. Dziwne miejsca (tom 3) - tym razem Hellboy i homunkulus Roger przystępują do akcji w Zamku Hunte, w Austria. Po zakończeniu misji Hellboy podejmie decyzję, która może zaważyć na losach całego Biura Badań Paranormalnych i Obrony.

   - Lichwiarz. Trollowa wiedźma (tom 4) - trollowa wiedźma to historia czerpiąca z folkloru skandynawskiego, pełnego chłodu i okrucieństwa. Opowiada o dwóch siostrach, które podejmują walkę z bandą trolli. Jakie będzie zadanie Hellboya w tym starciu?

   - Zew ciemności. Dziki gon (tom 5) - Hellboy liczy, że wreszcie czeka go upragniony spokój. Sielanka nie trwa jednak długo, bo w Brytanii budzą się starożytne olbrzymy i musi stanąć na czele gromady łowców potworów. Rozpoczyna się wielkie polowanie. Królowa Krwi ma plan, jak dokonać zagłady całej ludzkości. Czy Hellboy pozna prawdę o swoim mrocznym dziedzictwie i pokona złą Królową?

   - Burza i pasja. Piekielna narzeczona (tom 6) - Hellboy wolałby uniknąć swojego przeznaczenia i nie stawać do walki poprzedzającej apokalipsę. Czy okaże się panem swojego losu, czy ktoś wpłynie na jego decyzję? W tym tomie łączy się wiele wątków historii półdemonicznego człowieka.

   - Hellboy w piekle (tom 7) - Hellboy trafia do piekła, do którego droga wiedzie przez krainy chaosu i zapomniane miejsca, gdzie czyhają niebezpieczeństwo i strach. W samym zaś piekle czekają na bohatera niespodzianki, których nie spodziewałby się po miejscu pełnym demonów.

   - Opowieści (tom 8) - niepublikowane wcześniej historie, które rzucają światło na życie bohatera w różnych momentach. Trafia do Meksyku w 1956 roku, na statek demoniczego kapitana, a to nie wszystkie przygody, które mu się przydarzają.

   Ładowanie...