Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Gruffalo

 (2 produktów)

Dziecko Gruffalo. Gruffalo. Tom 2

(okładka twarda)

5/5
21,79 34,99 zł −38%
Wysyłka 2 dni robocze

Kalambury. Pokazuj i zgaduj. Kapitan Nauka

24,19 34,90 zł −31%
Wysyłka 2 dni robocze

Gruffalo

Postać małej myszki nie raz pojawia się w bajkach. Co jednak kiedy ta mysz napotka na swojej drodze wielkiego potwora Gruffalo? Czy uda jej się wyjść z tego spotkania obronną ręką?

To właśnie to napięcie i odrobina niebezpieczeństwa sprawia, że książka stała się absolutnym hitem wśród młodych czytelników. Kolejnym niesamowitym atutem tych książek jest rym i rytm, który sprawia, że czytanie przenosi się na inny poziom. Na szczęście tłumacząc książkę Michał Rusinek, wyszedł na wyżyny swoich umiejętności i zachował nie tylko ważne dla całości rymy, ale i dobry humor. Niesamowite zwroty akcji, dzięki którym fabuła staje się bardziej atrakcyjna oraz odważny główny bohater, doskonale przemawiają do wyobraźni dziecka.

Rymowana historia z morałem została przepięknie zilustrowana przez Axela Schefflera. Doskonale oddaje on ducha lasu, a także emocje, jakie targają zwierzętami. Dzięki temu te ciekawe i dość humorystyczne opowiadania stają się naprawdę znakomite. Czytelnik może z łatwością wczuć się w sytuacje bohaterki i razem z nią wędrować po lesie.

Gruffalo pierwszy raz ukazał się 20 lat temu i od tego czasu zyskał miano światowego bestsellera - przetłumaczony na 45 języków, sprzedał się w ponad 13 milionach egzemplarzy.

Jak zawsze poza samą historią mamy tutaj ukryty morał, który pokazuje dzieciom, że chociaż życie może zaskoczyć zwrotami akcji, nie należy tracić głowy. Spryt i szczęście mogą pomóc wyjść z opresji.

Najchętniej kupowane książki z serii to:

  • "Gruffalo" Jak powstał Gruffalo? Mała leśna myszka, chcąc chronić się przed atakiem ze strony drapieżników, wymyśliła wielkiego potwora. Opowiedziała ona o groźnej kreaturze leśnym zwierzętom, strasząc je swoim "przyjacielem". Pewnego dnia myszka poznaje prawdziwego Gruffalo, który ma ochotę na małą przekąskę. Na szczęście myszka nie traci głowy i rozpoczyna kolejną intrygę.

  • "Dziecko Gruffalo" tym razem główną bohaterką historii jest córeczka Gruffalo. Mała i ciekawska dziewczynka bardzo chciałaby robić wszystko samodzielnie. Tata ostrzega ją jednak przed samotnymi wędrówkami po lesie, gdyż mogłaby spotkać Ogromną Złą Mychę. Dziecko Gruffalo słucha opowieści ojca z przerażeniem i jednoczesną fascynacją. Jednak ciekawość bierze górę nad strachem i nocą córka Gruffalo wybiera się na poszukiwania myszy. Co z tego wszystkiego wyniknie? Tylko czytając możesz się dowiedzieć.

Ładowanie...