Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Seria Genialna przyjaciółka

    (3 produktów)

   Genialna przyjaciółka. Cykl neapolitański Tom 1

   (okładka zintegrowana)

   Genialna przyjaciółka

   33,19 
   Wysyłka 24 godziny

   Historia ucieczki. Genialna przyjaciółka

   (okładka zintegrowana)

   Genialna przyjaciółka

   25,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Genialna przyjaciółka Audiobook

   Genialna przyjaciółka

   23,79 
   Wysyłka 24 godziny

   Genialna przyjaciółka

   Poruszający cykl powieści obyczajowych „Genialna przyjaciółka” zawładnął sercami czytelników na całym świecie. To doskonała opowieść o życiu, mocy prawdziwej przyjaźni, a także o wolności. Książki spotkały się z tak dużym zainteresowaniem, że na ich podstawie powstał intrygujący serial.

   Historia dwóch przyjaciółek przestawiona na przestrzeni 60 lat. Od samego początku ich znajomości dziewczyny są od siebie uzależnione – z jednej strony łączy ich prawdziwa przyjaźń, z drugiej nieustanna rywalizacja. Cicha Elena Greco, ambitna narratorka powieści i nieujarzmiona Lili Carullo. Każda z nich marzy o lepszym życiu, jednak czasy, w jakich się urodziły, nie wychodzą im naprzeciw. Żyją w latach 50. na przedmieściach Neapolu, gdzie wojenne dzieje nadal wywierają ogromny wpływ na otoczenie. Żądne wiedzy dziewczynki, zaczytane w książkach prowadzą rozmowy pełne pasji i nadziei na lepsze jutro.

   Wciągająca fabuła, niesamowite opisy oraz szczere spostrzeżenia sprawiają, że książki Eleny Ferrante są jedyne w swoim rodzaju. Poruszane są tutaj tematy tabu, a wnikliwa analiza głównych bohaterek oraz pokazanie ich nie tylko z tej dobrej strony sprawia, że książki naprawdę zyskują na autentyczności.

   W cyklu ukazały się:

   • „Genialna przyjaciółka” - seria rozpoczyna się zaginięciem Lili. Sześćdziesięcioletnia Elena zastanawia się, co się z nią stało, obawiając się najgorszego. Te wydarzenia sprawiają, że rozpoczyna refleksyjną opowieść o początkach ich znajomości.

   • „Historia nowego nazwiska” - dziewczyny mają po szesnaście lat, a ich marzenia i aspiracje nijak się mają do rzeczywistości. Lila ma wyjść za mąż, jednak przyjęcie nazwiska męża wydaje się jej utratą własnej tożsamości. Na ślubie przyjaciółki wzorowa uczennica Elena odkrywa, że nie czuje się dobrze w miejscu, w którym się znajduje.

   • „Historia ucieczki” - Elena wyjechała na studia w Pizie, a następnie wydała książkę, która przyniosła jej sławę i zyski. Lila zostawiła swojego męża, co wiąże się z odcięciem od dostatniego życia. Aby przetrwać i utrzymać siebie i syna rozpoczyna pracę w fabryce. Pomimo tego, że ich drogi się rozeszły, nadal utrzymują ze sobą kontakt.

   • „Historia zaginionej dziewczynki” życie znów splata ze sobą losy przyjaciółek. Obie w tym samym czasie zachodzą w ciążę i rodzą córki. Niestety pewnego dnia córka Lili znika w tajemniczych okolicznościach.

   Ładowanie...