Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Gdzie jest Wally?

 (1 produktów)

Gdzie jest Wally? W Hollywood

(okładka twarda)

24,31 39,90 zł −39%
Wysyłka 24 godziny

Gdzie jest Wally?

"Gdzie jest Wally?" to seria książeczek dla dzieci, stworzona przez brytyjskiego ilustratora Martina Handforda.

Każda książeczka składa się z serii dwustronicowych ilustracji, przedstawiających wiele, wiele osób wykonujących różne czynności w określonym miejscu. Młody czytelnik (choć to zabawa nie tylko dla dzieci) musi znaleźć ukrytego wśród nich Wally'ego.

Gdzie schował się chłopiec? Żeby go znaleźć, trzeba wypatrywać chudego chłopaka w koszulce w czerwono-białe paski, w czapce z pomponem i w okularach. Pomysł na Wally'ego powstał w 1986 roku, kiedy Martin Handford został poproszony przez dyrektora artystycznego o opracowanie książki, zawierającej widok tłumów - ktoś zasugerował dodanie do tłumu charakterystycznej postaci, za którą mógłby podążać czytelnik. I tak, w roku 1987, ukazała się pierwsza książka z sympatycznym bohaterem, który bardzo lubi podróżować po świecie i w czasie, pojawia się wszędzie w swojej charakterystycznej koszulce i ciężko jest go znaleźć.

W kolejnych książkach serii pojawiły się elementy, które zwodziły odbiorcę - już nie tylko Wally miał czerwono-białe paski, ale i inne przedmioty tak były oznaczane. A później, żeby nie było nudno, czytelnik musiał znajdować innych, poza Wallym, bohaterów - są to np. Wilma i jej siostra bliźniaczka Wenda, Odlaw (mroczny charakter, wyglądający prawie, jak Wally, tylko w innej kolorystyce), Woof - piesek Wally'ego, Czarodziej Białobrody.

Na podstawie serii "Gdzie jest Wally?" powstał również częściowo interaktywny serial telewizyjny.

Przygody Wally'ego sprzedały się na całym świecie w ponad 72 milionach egzemplarzy. Od lat fascynują dzieci i dorosłych, fanów szukania i tropienia zagadek. Już kolejne pokolenie czytelników poszukuje Wally'ego - teraz, dzięki wydawnictwu Mamania, może poszukiwać sympatycznego chłopaka w nowych albumach.

Albumy "Gdzie jest Wally?" wydawane są w twardych oprawach. Niesamowicie kolorowe strony, z których słyną książki o Wallym, są wydane na znakomitej jakości papierze i sprawią przyjemność zarówno jako prezent dla najmłodszych, jak i dla starszych fanów.

W serii kupić można na przykład:

- Gdzie jest Wally? W Hollywood - Wally odwiedza krainę snów i wyobraźni, poznaje reżyserów i aktorów, przechadza się wśród tłumów statystów i zagląda za kulisy. Każda ilustracja to imponujące przedstawienie planu filmowego różnych gatunków kina jest tu western, musical, a nawet czarno-białe nieme kino. Światła, kamera, akcja!

- Gdzie jest Wally? Fantastyczna podróż - Tym razem Wally odwiedza magiczne krainy w poszukiwaniu zaginionych zwojów czarodzieja Białobrodego. Trafia w miejsca zamieszkane przez gobliny, smoki, krasnoludy i olbrzymy.

Ładowanie...