Xi
 • Frigiel i Fluffy

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Seria Frigiel i Fluffy

    (12 produktów)

   Na ratunek Lanniel. Frigiel i Fluffy Tom 9

   (okładka miękka)

   Frigiel i Fluffy

   21,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Upadły Bóg. Frigiel i Fluffy. Tom 10

   (okładka miękka)

   Frigiel i Fluffy

   21,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Frigiel i Fluffy Na tropie skarbu w.2

   (okładka miękka)

   Frigiel i Fluffy

   24,79 
   Wysyłka 24 godziny

   Frigiel i Fluffy. Bitwa na równinach Meraim. Tom 4

   (okładka miękka)

   Frigiel i Fluffy

   22,29 
   Wysyłka 24 godziny

   Wybrańcy bogów. Frigiel i Fluffy Święte wyspy Tom 1

   (okładka miękka)

   Frigiel i Fluffy

   27,79 
   Wysyłka 24 godziny

   Frigiel i Fluffy. Lodowe królestwo. Tom 4

   (okładka miękka)

   Frigiel i Fluffy

   20,39 
   Wysyłka 24 godziny

   Powrót smoka kresu. Frigiel i Fluffy

   (okładka miękka)

   Frigiel i Fluffy

   24,79 
   Wysyłka 24 godziny

   Początek. Festiwal Smoka. Frigiel i Fluffy

   (okładka miękka)

   Frigiel i Fluffy

   19,89 
   Wysyłka 24 godziny

   Frigiel i Fluffy

   Seria wydawnicza "Frigiel i Fluffy" zachwyci wszystkich fanów kultowego Minecrafta. Młodzi ludzie z przyjemnością zanurzą się w świecie wokselowej gry, by potowarzyszyć Frigielowi w jego licznych i niesamowitych przygodach.

   W rzeczywistości Frigiel to pseudonim artystyczny popularnego francuskiego youtubera i miłośnika gier, który od 2011 r. recenzuje w internecie gry video. Szczególnie dużo uwagi na swoim kanale poświęca Minecraftowi. Podpowiada internautom ciekawe rozwiązania fabularne, inspiruje do tworzenia niebanalnych elementów uniwersum i jednocześnie przedstawia historie z życia swojego własnego bohatera.

   Sukces w mediach społecznościowych zachęcił go do rozszerzenia aktywności i wyjścia poza wirtualną rzeczywistość. Nawiązał efektywną współpracę z Nicolasem Digardem. Razem wypuścili książki, których akcja dzieje się w minecraftowym świecie Frigiela. Publikowane historie są rozszerzoną wersją przygód wygenerowanych przez youtubera w czasie indywidualnych i grupowych rozgrywek.

   Wydawnictwa zostały pozytywnie przyjęte przez czytelników i stały się początkiem bestsellerowej serii wydawniczej w skład której wchodzą zarówno pozycje książkowe jak i albumy komiksowe. Oprócz Digarda w pracę nad tytułami zaangażowali się również inni francuscy scenarzyści: Olivier Gay i Jean-Christophe Derrien.

   Cykl "Frigiel i Fluffy" szczególnie przypadnie do gustu młodszym czytelnikom. Sugerowany wiek odbiorców to 8-12 lat. Imprint zachęca dzieci do samodzielnego czytania i rozwijania swoich pasji. Młodzi wielbiciele fantastyki odnajdą tu wszystko to, co powinno znaleźć się w dobrej literaturze gatunku:

   • niesamowite magiczne artefakty,

   • fantastyczne stworzenia,

   • dużo dobrego humoru,

   • wciągające przygody głównych bohaterów,

   • zapierające dech w piersiach zwroty akcji,

   • rozpalające wyobraźnię ilustracje.

   Frigiel przemierza biomy razem ze swoim oddanym, czworonożnym przyjacielem Fluffym. Wspólnie odkrywają tajemnice wszechświata i spotykają wiele ciekawych postaci. Mają niezwykły dar przyciągania dziwnych stworzeń i wpadania w tarapaty. Nigdy jednak nie tracą entuzjazmu i hartu ducha. Odważnie stawiają czoła różnym niebezpieczeństwom i przeciwnościom losu. Walcząc o przetrwanie, dowiadują się wielu informacji o sobie. Poznają też skrywane tajemnice magów i rozwiązują mroczne zagadki z przeszłości. Wspólne przygody pokazują im jak ważna w życiu jest przyjaźń i zaufanie do najbliższych.

   Poszczególne części serii warto czytać w kolejności chronologicznej, ale nie jest to konieczne. Tomy rozpoczynają się od wprowadzenia do fabuły i krótkiego przedstawienia postaci występujących w opowieści.

   W serii ukazały się między innymi:

   W rodzinnej wiosce Frigiela trwa radosne świętowanie. Nagle na niebie pojawia się wielki, czarny smok. Dziadek chłopaka postanawia stanąć do walki z bestią. Przed wyruszeniem w drogę powierza chłopakowi pewną misję...

   Valmar daje Frigielowi mapę Netheru i obiecuje mu, że pod ziemią znajdzie to, czego szuka. Chłopak w towarzystwie Alice schodzi do piekła. Niestety mapa maga jest bezużyteczna. Bohaterowie muszą zmierzyć się z potworami, własnymi lękami i ogarniającą ich frustracją. Tymczasem Abel odkrywa, że w świecie opanowanym przez zombie Frigiel jest poszukiwany listem gończym...

   Frigiel wraz z przyjaciółmi prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży transportu arbuzów. W rozwiązaniu tajemnicy przeszkadzają im krwiożercze zombie...

   Ładowanie...