Xi
 • Flash
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Flash

    (14 produktów)

   Zimny dzień w piekle. Flash. Tom 6

   (okładka miękka)

   Flash

   25,29 
   Wysyłka 24 godziny

   Wojna Flashów. Flash. Tom 8

   (okładka miękka)

   Flash

   25,29 
   Wysyłka 24 godziny

   Ucieczka. Flash. Tom 4

   Flash

   25,29 
   Wysyłka 24 godziny

   Łotrzy reaktywacja. Flash. Tom 3

   Flash

   25,29 
   Wysyłka 24 godziny

   Pęd ciemności. Flash. Tom 2

   DC Odrodzenie, Flash

   25,29 
   Wysyłka 24 godziny

   Rok pierwszy. Flash. Tom 12

   (okładka miękka)

   Flash

   25,29 
   Wysyłka 24 godziny

   Burza doskonała. Flash. Tom 7

   (okładka miękka)

   Flash

   25,29 
   Wysyłka 24 godziny

   Rachunek mocy. Flash. Tom 9

   Flash

   25,29 
   Wysyłka 24 godziny

   Negatywny. Flash. Tom 5

   (okładka miękka)

   Flash

   25,29 
   Wysyłka 24 godziny

   Cofnąć czas. Flash. Tom 4

   (okładka twarda)

   Flash

   51,49 
   Wysyłka 24 godziny

   Lekcje historii. Flash. Tom 5

   Flash

   51,49 
   Wysyłka 24 godziny

   Punkt krytyczny. Flashpoint

   (okładka twarda)

   Flash

   53,19 
   Wysyłka 24 godziny

   Flash

   Flash to pseudomin kilku osób z uniwersum DC, dysponujących nadnautralną, łamiącą prawa fizyki, Mocą Szybkości. Pozwala ona poruszać się bohaterowi prawie z prędkością światła, reagować sprawnie i szybko, kontrolować atomy swojego ciała, wprawiając je w wibracje, co powoduje możliwość przechodzenia przez obiekty stałe, podróże w czasie i do innych wymiarów, a ponadto unikać obrażeń podczas poruszania się z niesamowitą prędkością.

   Dlaczego kilka osób nosi ten przydomek? Pierwotnym Flashem był, stworzony w 1940 roku, Jay Garrick, w latach sześćdziesiątych pseudonim przejął Barry Allen, a następnie Wally Westa i znowu mężczyzna o imieniu Barry Allen w serii wydawniczej DC Odrodzenie, ukazującej się od 2016 roku do 2017 roku i Uniwersum DC (od 2017 roku).

   Najnowsza seria komiksów z Flashem w roli głównej, wydana w Polsce przez Wydawnictwo Egmont, obejmuje dotychczas kilkanaście albumów, zawierających zeszyty ukazujące się od 2017 roku. Komiksy są rysowane przez kilku różnych artystów (m.in. Francis Manapul, Andy Kubert, Patric Zircher, Sami Basri, Neil Googe), również scenariusze piszą różni autorzy (np. Geoff Johns, Brian Buccellato, Christos N. Gage, Nicole Dubuc). Każdy z tomów to około 200 stron pełnych fascynującej historii superbohatera, od której ciężko się oderwać - zarówno jeśli chodzi o warstwę fabularną, jak i wizualną!

   Warto zapoznać się z takimi albumami, jak:

   - "Piorun uderza dwa razy" - Barry Allen odkrywa tajemnice własnej przeszłości. Dowiaduje się, że jest odpowiedzialny za wydarzenie zwane Punktem Krytycznym, które zmieniło bieg historii i doprowadziło do stworzenia nowej rzeczywistości. Uczy również nowicjuszy, jak używać mocy prędkości - niektórzy z nich zaczynają pomagać superbohaterowi w walce z przestępczością, ale inni używają mocy dla niecnych celów.

   - "Pęd ciemności" - Flash szkoli młodego Wally'ego Westa, znanego jako Kid Flash, na swego pomocnika, a ten postanawia udowodnić mentorowi, że już posiada odpowiednie umiejętności i na własną rękę rozpoczyna śledztwo w sprawie mrocznej istoty, która straszy mieszkańców śródmieścia Central City.

   - "Łotrzy reaktywacja" - piątka superprzestepców znanych jako Łotrzy, ostatnio zaprzestało działalności, chyba uciekli z miasta. Flash zaczyna śledztwo w sprawie ich zniknięcia i wpada w niezwykle sprytną pułapkę. Rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra, w której stawką jest pojmanie sprawców przestępstwa stulecia.

   - "Ucieczka" - czy Flash może dłużej okłamywać kobietę, którą kocha, nie ujawniając jej swojej bohaterskiej tożsamości? Powraca jego największy wróg, podróżujący w czasie Eobard Thawne, nazywany Odwrotnym Flashem, porywa ukochaną Flasha i zabiera ją do XXV wieku, by ujawnić jej najskrytsze tajemnice Barry'ego.

   - "Negatywny" - Barry Allen rozstał się z dziewczyną, a praca w laboratorium kryminalistycznym nie układa się najlepiej. Barry chce być taki jak dawnej... ale to trudne, bowiem kontakt z Negatywną Mocą Prędkości wyzwolił w nim nowe moce. Teraz, walcząc z kryminalistami, nie jest w stanie kontrolować efektów ubocznych korzystania z mocy. Jako Negatywny Flash Barry musi zdecydować, czy jego działalność przynosi więcej złego, czy dobrego... może czasem lepiej pozostać biernym?

   Ładowanie...