Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Fabryczna Zona

 (11 produktów)

Sztywny. S.T.A.L.K.E.R. . Fabryczna Zona. Tom 4

(okładka miękka)

27,79 37,91 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Ziemia złych uroków. Fabryczna Zona. Tom 1

(okładka miękka)

27,79 37,91 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Drugi brzeg. S.T.A.L.K.E.R. Fabryczna Zona. Tom 2

(okładka miękka)

29,29 39,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Oczy diabła. Fabryczna Zona

(okładka miękka)

29,29 39,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Powrót. S.T.A.L.K.E.R. Fabryczna Zona. Tom 5

(okładka miękka)

29,29 39,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Tam gdzie ciepło. Fabryczna Zona. Tom 6

(okładka miękka)

29,29 39,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Na skraju strefy. Fabryczna Zona. Tom 1

(okładka miękka)

27,79 37,91 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Lód Czyściciel. Uniwersum Przygranicza. Fabryczna Zona. Tom 7

(okładka miękka)

32,19 43,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Sztych. Fabryczna Zona

(okładka miękka)

32,89 44,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Czarne Południe. Uniwersum Przygranicza. Fabryczna Zona. Tom 4

(okładka miękka)

29,29 39,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Więzy zony. Fabryczna Zona

(okładka miękka)

5/5
42,19 44,90 zł −6%
Wysyłka 2 dni robocze

Fabryczna Zona

Postapokaliptyczny świat, zniszczony przez wybuch atomowy albo trzecią wojnę światową. Niedobitki ludzkości, kryjące się w tunelach metra albo jaskiniach oraz przemierzający świat samotni, nieustraszeni wędrowcy, uzbrojeni w karabin - nie straszni im mutanci, którzy na każdym kroku czają się na nieostrożnych.

Tak właśnie może wyglądać świat postcywilizacyjny, ten, który nastanie po hipotetycznej katastrofie, spowodowanej działalnością człowieka lub od niego niezależną. Temat dalszego życia na Ziemi porusza wiele mediów - książki, gry komputerowe, filmy, animacje. I właśnie od jednej z takich gier, gry "S.T.A.L.K.E.R: Zew Prypeci" (która z kolei była zainspirowana opowiadaniami z książki "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich), powstała seria książek, stworzonych przez Wiktora Noczkina.

Książki Noczkina okazały się być bardzo popularne, sama tematyka postapokaliptyczna również odniosła sukces komercyjny. W serii "Fabryczna Zona" wydawnictwo Fabryka Słów zaczęło publikować kolejne pozycje polskich i zagranicznych autorów, które miały jedną, wspólną cechę - opowiadały o świecie, który nadejdzie, jeśli coś pójdzie nie tak.

Seria "Fabryczna Zona" dzieli się na kilka cykli.

Cykl pomarańczowy - opowiada o czarnobylskiej zonie i oparty jest na grach STALKER i należą do niego na przykład:

- "Ołowiany świt", autorstwa Michała Gołkowskiego - Wszyscy jesteśmy stalkerami. Dziećmi Sarkofagu. W Zonie wrogiem jest zło, które może czaić się tuż obok, za naszymi plecami. Może przyjmować różne postaci, imiona i kształty; jednak najstraszniejszym, co możemy tu spotkać jest człowiek.

- "Ślepa plama", autorstwa Wiktora Noczkina - Ślepy jest chyba jednym z najbardziej pechowych stalkerów, ale to jemu zaproponowano, by został przewodnikiem wybitnego uczonego Dietricha van de Meera. Dietrich nie płaci nazbyt hojnie i porywa się na niemalże samobójcze ryzyko - ale Ślepy, szczerze mówiąc, nie za bardzo ma w czym przebierać.

- "Wedle zasług", autorstwa Sławomira Nieściura - Dwóch doświadczonych myśliwych wyrusza by przeczesać opuszczone wsie i pełne dzikiej zmutowanej zwierzyny bezdroża zony, ale standardowa wyprawa myśliwska zmienia się w dramatyczną walkę o życie.

Cykl zielony - opowieści o postapokaliptycznej Polsce:

- "Dworzec Śródmieście", autorstwa Bartka Biedrzyckiego - Warszawa po Zagładzie. Ludzie żyją na podziemnych dworcach metra, w piwnicach, w zapomnianych przejściach. Śmieją się i płaczą, kochają i nienawidzą, żyją i umierają. Ale czasem, kiedy śmierć jest zbyt gwałtowna, krucha równowaga i prowizoryczna umowa społeczna zostają naruszone.

- "Upadła świątynia", autorstwa Dominiki Węcławek - Dwie dekady po Zagładzie skuta lodem i pogrzebana pod radioaktywnym śniegiem metropolia wydaje się być martwa. Jednak pojawiło coś, co wabi do siebie ocaleńców, skazując ich na śmierć.

Cykl niebieski - rosyjskie książki post-apo:

- seria "Przygranicze" Pawieła Korniewa - Przygranicze to brutalne i niebezpieczne miejsce, w którym każdego dnia walczy się o przetrwanie, w którym wszystko, co najgorsze sprowadziła apokalipsa, można spotkać. Jest to mroczne i zimne miejsce, do którego łatwo trafić przypadkiem i ciężko się z niego wydostać.

Cykl żółty - oparty na grach "Survarium":

- "Łowca z lasu", autorstwa Andrieja Lewickiego - Na planecie pojawia się przerażająca bio-anomalia, Las pełen zmutowanych roślin i zwierząt. Nieliczni dają radę przeżyć w nowym świecie pełnym agresywnych mutantów i odmienionej przyrody. Ludzie formują bandy, klany i zgrupowania, walczące o resztki pozostałe po upadku cywilizacji.

Cykl czerwony - opowiadając o świecie Antymir:

- "Wstęga", autorstwa Andrieja Lewickiego - Paweł Nowickij to żołnierz i przewoźnik rzeczy podejrzanych, przemytnik narkotyków, bohater wojny i Ojczyzny. Teraz ocknął się sam, w sercu sekretnego Kompleksu, do wtóru wycia syreny alarmowej, wokół niego leżą ciała towarzyszy, a w jego głowie jest tylko pustka.

Ładowanie...