Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Ex Oriente

 (9 produktów)

Historia Japonii

(okładka miękka)

4/5
67,99 77,99 zł −13%
Wysyłka 2 dni robocze

Filozofia japońska

37,59 47,25 zł −20%
Wysyłka 2 dni robocze

Sakuteiki. Zapiski o zakładaniu ogrodów

(okładka miękka)

31,29 39,90 zł −22%
Wysyłka 2 dni robocze

Japończycy. Kultura i społeczeństwo

(okładka miękka)

39,69 49,99 zł −21%
Wysyłka 2 dni robocze

Klasztor Shaolin

(okładka miękka)

39,19 49,40 zł −21%
Wysyłka 2 dni robocze

Źródła klasycznej demonologii japońskiej

(okładka miękka)

36,79 46,20 zł −20%
Wysyłka 2 dni robocze

Przypadki miłosne pięciu kobiet

(okładka miękka)

31,29 39,90 zł −22%
Wysyłka 2 dni robocze

Taoizm. Wprowadzenie

(okładka miękka)

37,49 47,04 zł −20%
Wysyłka 2 dni robocze

Konfucjanizm

(okładka miękka)

5/5
39,99 50,40 zł −21%
Wysyłka 2 dni robocze

Ex Oriente

"Ex Oriente" to seria książek Wydawnictwa Uniwersytety Jagiellońskiego, poświęcona kulturom i cywilizacjom tego rejonu świata, który Europejczycy ochrzcili mianem Orientu. Termin Orient pochodzi od łacińskiego słowa, oznaczającego wschód. Europejczycy tradycyjnie stosowali ten termin do określenia wszystkich terenów, ludności, wytworów gospodarki i kultury wywodzących się ze części świata leżących na wschód od Europy. Jako Orient można określić regiony geograficzne i etniczne oraz kulturowe obecnie nazywane Azją Zachodnią, Południową, Wschodnią i Południowo-Wschodnią.

Pochodzące stamtąd systemy religijne i filozoficzne, sposoby myślenia i style życia od dawna stanowią przedmiot zainteresowania, a często nawet fascynacji, ludzi spoza tamtejszego kręgu kulturowego. Seria wychodzi naprzeciw tym zainteresowaniom prezentując zarówno wybitne i odkrywcze opracowania dotyczące tej tematyki, jak i teksty źródłowe należące do kanonu tradycji Wschodu.

Seria "Ex Oriente" ukazuje się od 2005 roku. Cechują ją znakomity dobór publikowanych tekstów, staranność tłumaczeń, schludne i estetyczne okładki. Stanowią wspaniały przyczynek do zgłębiania historii, zwyczajów i kultury Wschodu, zarówno dla początkujących pasjonatów tego tematu, jak i dla bardziej zaawansowanych w poznawaniu Orientu.

W serii ukazały się na przykład:

- "Historia Japonii", autorstwa Conrada Totmana - przedstawia dzieje Japonii od czasów najdawniejszych aż do dziś, zawiera pełne i wszechstronne informacje zarówno z zakresu historii politycznej i gospodarczej, jak i historii kultury. Poruszane są zagadnienia dotyczące kształtowania się stosunków polityczno-społecznych, zmian w sferze produkcji i dystrybucji dóbr, rozwoju kultury wysokiej i kultury wojowników, skutków procesu jednoczenia państwa japońskiego w okresie wojen domowych oraz problemów wynikających z izolacji Japonii.

- "Filozofia japońska", w opracowaniu Christophera L. Starlinga i H. Gene'a Blockera - książka stanowi kopalnię wiedzy na temat filozofów japońskich różnych okresów i poglądową historię filozofii japońskiej. Autorzy podkreślają unikatowość mentalności japońskiej, kontestując utarty stereotyp o zapożyczonych od Chińczyków, Indusów i Europejczyków stylach filozofowania Japończyków.

- "Źródła klasycznej demonologii japońskiej", autorstwa Renaty Iwickiej to pierwsza na rynku polskim próbą uporządkowania wiedzy dotyczącej wyobrażeń japońskich istot demonicznych okresu klasycznego. Ten najwcześniejszy okres stanowi punkt wyjścia zarówno do rozważań nad demonami z epoki, jak i skrótowego omówienia sposobu, w jaki kultura wieków późniejszych przekształcała wyobrażenia pierwotne.

- "Klasztor Shaolin" - autor, Meir Shahar, przedstawia czytelnikowi rzetelne i syntetyczne opracowanie na temat klasztoru, który z nastaniem XXI wieku stał się najsławniejszą świątynią buddyjską na świecie, na czym zaważył głównie mit powiązania go z chińskimi sztukami walki, nie zaś wkład w ewolucję chińskiego buddyzmu ani zabytki sztuki, jakie zgromadził w trakcie swej trwającej piętnaście stuleci historii, ani nawet legendy łączące klasztor z mitycznym założycielem buddyzmu Bodhidharmą.

Ładowanie...