Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Enola Holmes

 (1 produktów)
?

Sprawa zaginionego Markiza. Enola Holmes. Tom 1 . CD MP3

(okładka etui kartonowe)

Enola Holmes

17,89 
Wysyłka dzisiaj

Enola Holmes

Fascynują Cię przygody Sherlocka Holmesa? Uwielbiasz kryminały i książki historyczne? Poznaj młodszą siostrę legendarnego detektywa – Enolę. To nastolatka żyjąca w dziewiętnastowiecznym Londynie, czyli w czasach panowania królowej Wiktorii. Okazuje się, że jest ona równie utalentowana, co jej starszy brat i potrafi rozwiązywać zagadki kryminalne. Na kartach powieści z serii „Enola Holmes” przeniesiesz się w czasie i poznasz surowe realia życia w epoce wiktoriańskiej. Dodatkowo poczujesz klimat ówczesnego Londynu – miasta z najstarszym metrem w Europie, a także z licznymi zakamarkami, w których wiele może się wydarzyć. Bohaterka przemierza jego ulice na rowerze i nie obawia się poruszania po nim, choć jej zachowanie wzbudza kontrowersje wśród wielu osób. Dziewczyna nie tylko łapie przestępców, ale też pomaga ubogim mieszkańcom stolicy Wielkiej Brytanii. Serią „Enola Holmes” zachwycają się nie tylko wielbiciele zagadek kryminalnych, ale również nastolatki.

Do tej pory na rynku wydawniczym ukazały się następujące powieści z tego cyklu:

- „Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza” – W dniu czternastych urodzin Enoli dochodzi do tajemniczego zniknięcia jej matki. Choć bracia – Sherlock i Mycroft umieszczają ją na pensji z internatem dziewczyna postawia uciec i wyruszyć do Londynu, by odszukać zaginioną. Okazuje się, że trzeba jeszcze rozwikłać sprawę pewnego markiza.

- „Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady” – Odważna Enola – młodsza siostra Sherlocka Holmesa usiłuje rozwiązać zagadkę zniknięcia lady Cecily Allstair. Jaki związek ze sprawą ma fakt, że poszukiwana jest osobą leworęczną?

- „Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów” – Enola nie próżnuje – tym razem poszukuje samego Doktora Watsona. Sprawę utrudnia fakt, że ktoś przyniósł bukiet kwiatów symbolizujących śmierć do rezydencji bohatera. Jak dziewczyna poradzi sobie z presją czasu? Czy uda się uratować Doktora Watsona?

Książki Nancy Springer nominowano do nagrody Edgar Award w kategorii „najlepsza powieść kryminalna dla młodzieży”. Idealnie wpisują się one w klimat historii Sherlocka Holmesa. Wkrótce w sprzedaży pojawią się kolejne tomy opowieści o przygodach dzielnej Enoli.

 

 

Ładowanie...