Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Emocje

 (7 produktów)

Złość. Emocje. Przygody Fenka

(okładka miękka)

5/5
7,23 10,67 zł −32%
Wysyłka 24 godziny

Zazdrość. Emocje. Przygody Fenka

(okładka miękka)

5/5
7,86 10,67 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Nieśmiałość. Emocje III. Przygody Fenka

(okładka miękka)

7,86 10,67 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Strach. Emocje. Przygody Fenka

(okładka miękka)

4/5
7,34 10,67 zł −31%
Wysyłka 24 godziny

Duma. Emocje II. Przygody Fenka

(okładka miękka)

7,86 10,67 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Przyjaźń. Emocje II. Przygody Fenka

(okładka miękka)

7,86 10,67 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Miłość. Emocje III. Przygody Fenka

(okładka miękka)

7,86 10,67 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Emocje

Sympatyczny Fenek to bohater serii książeczek dla dzieci, wydawanych przez Wydawnictwo Edukacyjne Sobik.

Książeczki o Fenku to pozycje, które trafią do serca dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Każda z nich jest pięknie ilustrowana, a ich treść, opracowywana przez specjalistów, porusza zarówno codzienne sprawy, dotyczące otaczającego dziecko świata, jak i ważne i trudne tematy, które często ciężko jest przedstawić bez szkody dla dziecka - Fenek przychodzi z pomocą w objaśnianiu świata.

Seria "Emocje", w której opisywane są uczucia Fenka, napisana jest jasnym i prostym językiem, bez zbędnych ozdobników. Wyraźnie stawiana jest w nich granica między dobrem a złem, dużo mówi się też o rodzinie i przyjaciołach, jako wielkich wartościach w życiu. Jest to również książka w nowoczesny sposób podchodząca do stereotypów i pokazująca, że są ona złe i należy z nimi walczyć, że chłopcy mogą płakać i bawić się lalkami, a dziewczynki chodzić po drzewach i urządzać wyścigi samochodów na dywanie.

Książki z serii o Fenku "rosną" razem z dziećmi, historyjki dopasowane są do wieku maluchów. Na uwagę zasługuje również fakt, że są dostosowane również do potrzeb dzieci z problemami rozwojowymi poprzez rozmiar czcionki i inne udogodnienia dla czytających dzieci.

Prześliczne ilustracje zachęcają dzieci do sięgania po książeczki, a dorosłym na pewno przypadną do gustu elementy ułatwiające naukę czytania czy pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi po przeczytaniu kolejnych książeczek. Wydawnictwo oferuje również wiele dodatkowych materiałów (karty pracy, kolorowanki, zestawy piosenek), do pobrania za darmo ze strony internetowej.

W serii "Emocje" ukazały się:

- Złość - Fenek dowiaduje się czy można się złościć, a może można schować złość do szuflady? Co sprawia, że tatuś Fenka może być zły? Młody odbiorca książeczki dowie się, że złoszczenie się jest naturalne i nie jest złe, a także, jakie są właściwe i niewłaściwe sposoby na radzenie sobie ze złością.

- Zazdrość - Fenek został starszym bratem. Jak poradzi sobie w tej roli i jak się w niej czuje? Fenek i dziecko dowiedzą się czym jest zazdrość, w jakich sytuacjach występuje i jak sobie z nią poradzić.

- Strach - bohaterowie ze Słonecznej Doliny, tak jak i czytelnik książeczki, mają swoje lęki. Dzięki tej książeczce dziecko przekona się, że to normalne i strach nie powoduje, że stajemy się tchórzami, jakie są rodzaje lęków i jak sobie z nimi radzić.

- Miłość - Fenek nie może się nacieszyć wyprawą do lasu z całą rodziną. Nie wie, jak o tym opowiedzieć, ale w książeczce znajdzie podpowiedzi na temat tego, co to znaczy kochać i pozna różnicę między miłością a przyjaźnią.

- Duma - Fenek chciałby polecieć w kosmos, ale jest jeszcze dzieckiem, więc za rakietę posłużyć mu może tylko model, zbudowany z kartonów. Fenek i dziecko zrozumieją, dzięki wydarzeniom przedstawionym w książeczce, czym jest duma i kiedy można być z siebie dumnym.

- Przyjaźń - Fenek jest nieszczęśliwy, bo do jego przyjaciela, Maksa, przyjeżdżają goście. Czy można mieć przyjaciela na wyłączność, czym jest przyjaźń i że czyny świadczą o prawdziwej przyjaźni, a nie słowa - tego dowie się Fenek z tej części.

- Nieśmiałość - na lekcjach pojawiają się specjalni goście, ale jeden z nich płacze - dlaczego? Fenek poprowadzi dziecko przez zagadnienia nieśmiałości, pokaże, że osobom nieśmiałym potrzebne jest wsparcie i jak pokonywać nieśmiałość.

Ładowanie...