Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Effekt

 (11 produktów)

Effekt 2. Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum. Język niemiecki

(okładka miękka)

Effekt

37,29 40,60 zł −8%
Wysyłka 24 godziny

Effekt 2. Podręcznik dla liceum i technikum. Język niemiecki

(okładka miękka)

Effekt

55,69 61,50 zł −9%
Wysyłka 24 godziny

Pakiet: Effekt 2. Podręcznik / Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum. Język niemiecki

(okładka miękka)

Effekt

92,98 102,10 zł −9%
Wysyłka 24 godziny

Effekt 3. Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum. Język niemiecki

(okładka miękka)

Effekt

42,59 46,70 zł −9%
Wysyłka 24 godziny

Effekt 3. Podręcznik dla liceum i technikum. Język niemiecki

(okładka miękka)

Effekt

64,09 70,80 zł −9%
Wysyłka 24 godziny

Effekt 4. Podręcznik dla liceum i technikum. Język niemiecki

(okładka miękka)

Effekt

64,09 70,80 zł −9%
Wysyłka 24 godziny

Effekt 5. Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum. Język niemiecki

(okładka miękka)

Effekt

42,59 46,70 zł −9%
Wysyłka 24 godziny

Effekt 5. Podręcznik dla liceum i technikum. Język niemiecki

(okładka miękka)

Effekt

64,09 70,80 zł −9%
Wysyłka 24 godziny

Effekt

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne prezentują nową serię EFFEKT - podręczników do nauki języka niemieckiego dla liceum i technikum. Została ona przygotowana zgodnie z założeniami podstawy programowej, która obowiązuje od 2019 roku. Na serię składają się w chwili obecnej cztery części podręcznika, odpowiednio dla każdej z klas. W przygotowaniu jest także część piąta.

Autorom serii Effekt zależało na tym, by młodzież od początku nauki języka niemieckiego aktywnie się w nim komunikowała. Stąd taki dobór treści i słownictwa, by był najbliższy współczesnemu językowi, jakim porozumiewają się niemieccy rówieśnicy w życiu codziennym. Służy temu również tematyka dostosowana do zainteresowań nastolatków. Większość tekstów została osadzona w realiach krajów niemieckojęzycznych, co umożliwia nie tylko naukę słownictwa, ale i poznanie zwyczajów, tradycji i kultury tych krajów.

Układ każdej z części jest podobny, co pozwala na sprawną pracę z podręcznikiem, a jednocześnie szybkie odszukiwanie potrzebnych informacji czy zagadnień gramatycznych.

Rozdziały podzielone zostały na: wprowadzenie, 3 podrozdziały (każdy przeznaczony na 2 godziny lekcyjne), sekcję Grammatik, zestawienie słownictwa, powtórzenie – trening sprawności językowych, test rozdziałowy i fakultatywny blog. Tymeks Blog jest formą internetowego pamiętnika pisanego przez nastolatka z Polski, który uczy się języka niemieckiego. Autorzy położyli również nacisk na to, by uczniowie równolegle rozwijali wszystkie elementy składające się na efektywną naukę języka obcego – pisanie, mówienie, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem. Służą temu na przykład zadania zawarte w części FOTOS, które ćwiczą umiejętność sprawnego opisywania pokazanych na zdjęciach sytuacji. Każdy rozdział zawiera sekcję gramatyczną. Najważniejsze reguły językowe i przykłady ich zastosowania zostały graficznie wyróżnione, tak by łatwiej było je zapamiętać. Poszczególne rozdziały kończą się testami sprawdzającymi poziom wiedzy z danego zakresu materiału.

Począwszy od trzeciej części wszystkie nagrania potrzebne do pracy z podręcznikiem są dostępne dla uczniów za pomocą QR kodów. Serię Effekt na każdym poziomie uzupełniają zeszyty ćwiczeń zawierające szereg zadań gramatyczno-leksykalnych. Są one ściśle powiązane z rozdziałami i tematami omawianymi na lekcjach. Każdemu podrozdziałowi w podręczniku odpowiada również podrozdział w zeszycie ćwiczeń. Różnorodne zadania otwarte i zamknięte zapewniają solidne utrwalenie materiału. Podobnie, jak w podręczniku, tak i w zeszytach ćwiczeń na końcu każdego z rozdziałów znajduje się sekcja powtórzeniowa Wiederholung, która z pewnością przyda się przed niejednym sprawdzianem.

Ładowanie...