Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Dusia i Psinek-Świnek

 (3 produktów)

Wszystko w porządku. Dusia i Psinek-Świnek

(okładka twarda)

5/5
17,63 24,90 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Wielka miłość. Dusia i Psinek-Świnek

(okładka twarda)

5/5
16,68 24,90 zł −33%
Wysyłka 2 dni robocze

Dzień Niegrzeczniucha. Dusia i Psinek-Świnek

(okładka twarda)

4/5
16,68 24,90 zł −33%
Wysyłka 2 dni robocze

Dusia i Psinek-Świnek

"Dusia i Psinek-Świnek" to znakomita seria wydawnicza dla najmłodszych dzieci, którą stworzyła Justyna Bednarek, znana między innymi z bestsellerowych "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek". Cykl jest przeznaczony dla czytelników od 2 lat.

Książeczki opowiadają historie z życia sympatycznej Magdaleny Felicji (zwanej przez bliskich Dusią), która właśnie rozpoczęła przygodę z przedszkolem. Dziewczynka mocno przeżywa życiową zmianę. Mama, chcąc pomóc Dusi oswoić się z nieznaną sytuacją, szyje dla niej specjalnego pluszaka. Maskotka miała być pieskiem, ale dziwnym trafem Mamie wyszła mała, słodka świnka. Jednak Dusia i tak pokochała przytulankę całym sercem.

Dusia i Psinek Świnek szybko stają się nierozłączni. Dziewczynka chętnie zabiera swojego pluszowego przyjaciela do przedszkola i dzieli z nim wszystkie swoje radości i smutki. Tymczasem okazuje się, że pierwszy dzień w przedszkolu nie jest taki zły. A i całe przedszkole może być całkiem fajne! Co prawda nie zastąpi beztroskich zabaw w gronie rodzinnym, ale może być ciekawym doświadczeniem....

W przedszkolu Dusia uczy się wielu interesujących rzeczy, poznaje nowych przyjaciół i spędza aktywnie czas z rówieśnikami. Czasem doświadcza trudnych emocji, ale z pomocą ukochanych rodziców stopniowo uczy się jak sobie radzić z tym, co negatywne, nieprzyjazne i obce. Nie musi też udawać radości i entuzjazmu, kiedy akurat ma ochotę pobyć sama ze sobą.

Seria "Dusia i Psinek-Świnek" zawiera dużo elementów dydaktycznych, ale unika otwartego moralizatorskiego tonu. Treści wychowawcze są przedstawiane w stonowany, inteligentny sposób. Autorka koncentruje się przede wszystkim na ciekawej, przyjaznej małym czytelnikom fabule. W opowiadaniach jest dużo ciepła, życiowego optymizmu i dobrego humoru. Krótkie, dowcipne historie wywołują uśmiech na dziecięcych twarzach. Żywe dialogi i życiowe sytuacje pozwalają maluszkom na identyfikację z główną bohaterką i jej uczuciami. Dodatkową atrakcją stanowią, zgrabnie wkomponowane w główną historię, elementy bajkowe opisujące indywidualne perypetie Psinka-Świnka. Całość uzupełniają wesołe ilustracje autorstwa Marty Kurczewskiej.

Seria "Dusia i Psinek-Świnek" zdobyła uznanie wśród dzieci, rodziców i psychologów rozwojowych. Odbiorcy doceniają książeczki za pozytywny przekaz i mądrą treść przekazaną w niezwykle humorystycznej formie. Czytelnicy najczęściej sięgają po takie tytuły jak:

  • "Dzień Niegrzeczniucha" - Od rana wszyscy wokół Dusi chodzą naburmuszeni - zupełnie jakby mieli muchy w nosie. Dziewczynka zaczyna myśleć, że chyba nadszedł Dzień Niegrzeczniucha. Psinek-Świnek postanawia przeprowadzić własne śledztwo w sprawie złego humoru domowników.

  • "Nikt się nie boi" - Dusia przekonuje tatę, żeby przed snem opowiedział jej jakąś bardzo, bardzo straszną historię. Tata staje na wysokości zadania i wymyśla opowieść o łobuzerskim Zielonym Potworze. Nocą dziewczynka nie potrafi przestać myśleć o tym, co usłyszała. Następnego dnia odkrywa, że każdego dręczą jakieś strachy. Nawet strasznego Zielonego Potwora!

  • "Zwierzątko do kochania" - Pewnego dnia w przedszkolu Dusi dzieci odkrywają tajemniczy karton, który piszczy! Okazuje się, że ktoś podrzucił w nim słodkiego, małego pieska. Maluchy starają się wspólnie pomóc przestraszonemu szczeniaczkowi.

Ładowanie...