Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Dunia

 (7 produktów)

Moje szczęśliwe życie. Dunia. Tom 1

(okładka twarda)

Dunia

18,59 29,90 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

Moje serce skacze z radości. Dunia. Tom 2

(okładka twarda)

Dunia

18,69 29,90 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Kiedy Ostatnio Byłam Szczęśliwa. Dunia. Tom 3

(okładka twarda)

Dunia

15,69 24,90 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Życie według Duni. Dunia. Tom 4

(okładka twarda)

Dunia

18,59 29,90 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

Szczęśliwy ten, kto dostanie Dunię. Dunia. Tom 6

(okładka twarda)

Dunia

18,89 29,90 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Do zobaczenia następnym razem. Dunia. Tom 5

(okładka twarda)

Dunia

18,59 29,90 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

Lepsza miłość niż brak miłości. Dunia. Tom 7

(okładka twarda)

Dunia

18,59 29,90 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

Dunia

"Dunia" to seria książek dla dzieci w wieku szkolnym, autorstwa szwedzkiej pisarki Rose Lagercrantz oraz jej rodaczki - ilustratorki Evy Eriksson.

Tytułową bohaterką jest mała Daniela, która rozpoczyna naukę w szkole. Na drodze dziewczynki pojawi się wiele przeszkód, a ona sama będzie musiała zmierzyć się z emocjami, które nie zawsze są proste. Jednak jej optymizm i pozytywne nastawienie, będą w stanie rozjaśnić nawet najtrudniejszą sytuację. Kiedy ma problemy ze snem, zamiast liczyć owce, wymienia szczęśliwe wspomnienia, aby zawsze czuć wdzięczność za te ulotne chwile.

Na serię składa się sześć części:

  • "Moje szczęśliwe życie" - dziewczynka rozpoczyna naukę w pierwszej klasie, jest pełna obaw i bardzo liczy na to, że w szkole znajdzie kogoś, z kim będzie mogła się zaprzyjaźnić.

  • "Moje serce skacze z radości" - Dunia jest bardzo smutna, jej najlepsza przyjaciółka Frida wyprowadziła się do innego miasta. Czy znajdzie się ktoś, kto zajmie jej miejsce?

  • "Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa" - tata miał bardzo poważny wypadek i przebywa w szpitalu, dziewczynka mocno wierzy, że wszystko musi się dobrze skończyć, ale martwi się o ojca i bardzo za nim tęskni.

  • "Życie według Duni" - letnie wakacje spędzone razem z najlepszą przyjaciółką to najlepsza rzecz, jaka mogła spotkać główną bohaterkę, dołącza również ojciec Danieli, ale niespodzianka, którą ma dla córki, może popsuć radosną atmosferę.

  • "Do zobaczenia następnym razem" - wycieczka szkolna to doskonała okazja do poznania ciekawych miejsc, gdyby nie dokuczające koleżanki i to, że dziewczynka przypadkowo odłączyła się od grupy i teraz nie może odnaleźć drogi powrotnej.

  • "Szczęśliwy ten, kto dostanie Dunię" - podczas ferii zimowych Dunia wybiera się do Uppsali na urodziny Fridy. Samotna wyprawa pociągiem może okazać się nie lada wyzwaniem.

Każda z książek przedstawia Dunię w sytuacji, która powoduje u niej wiele sprzecznych uczuć, z którymi musi sobie poradzić. Wszystko opisane jest z perspektywy dziewczynki, dzięki czemu, młody czytelnik jest w stanie utożsamić się z problemami głównej bohaterki i budować w sobie empatię. To również doskonałe narzędzie do ukazania dziecku, że każdy człowiek spotyka się w życiu zarówno z dobrymi, jak i złymi zdarzeniami, a wszystkie emocje należy w sobie przepracować. Całość dopełniają niezwykle barwne ilustracje.

Ładowanie...