Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Druuna

 (2 produktów)

Stwór. Drapieżna. Druuna. Tom 2

Druuna

63,39 99,00 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Przyniesiona wiatrem. Druuna. Tom 5

(okładka twarda)

Druuna

56,99 89,00 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Druuna

Druuna to bohaterka serii komiksowej o tym samym tytule. Świat, w którym przyszło żyć Druunie, to postapokaliptyczne miejsce, w którym skażenie tajemniczym wirusem spowodowało wyludnienie i zmiany. W świecie nadal pleni się zaraza, która zamienia ludzi w mutantów - potworne, bezrozumne stwory, które atakują wszystkich.

Ludzie, potwory, roboty żyją w świecie pełnym przemocy, stworzonym przez mistrza komiksu europejskiego, Paolo Eleuteri Serpieriego. Ten włoski twórca komiksów i ilustrator, urodzony w 1944, zaczął publikować cykl Druuna w 1985 roku i od tego czasu cieszy się on popularnością w Europie i Ameryce. Postapokaliptyczna sceneria, zainspirowana m.in. filmem Mad Max jest tłem dla przygód Druuny - pięknej i ponętnej głównej bohaterki, która stara się przetrwać w trudnym i przytłaczającym świecie. Druuna bywa często przedmiotem erotycznych scen, w których uczestniczy wspólnie z różnymi partnerami. Precyzyjne i klasyczne rysunki oraz fabuła przenoszą czytelnika do świata Druuny i pozwalają śledzić jej przygody i walkę o przetrwanie.

Polskie wydanie komiksów z serii Druuna zawdzięczamy Wydawnictwu KURC. Albumy w twardych oprawach z obwolutą będą ozdobą każdego księgozbioru miłośnika powieści graficznych.

Seria przeznaczona dla odbiorców pełnoletnich.

W skład serii wchodzą:

- "Morbus Gravis. Delta" - Shastar, ukochany Druuny jest zarażony tajemniczym wirusem. Pomóc może jedynie trudno dostępne serum. Druuna wyrusza, by zdobyć lek. Stawką tej podróży jest nie tylko życie bliskiej osoby, lecz całej społeczności, bowiem Shastar odkrył prawdziwe oblicze industrialnego świata.  

- "Mandragora. Aphrodisia" - Bohaterka zostaje wezwana przez dowódcę statku kosmicznego, na którego pokład przeniknęła straszliwa zaraza. To właśnie Druuna musi odnaleźć wzór surowicy zdolnej do powstrzymania plagi. Wyrusza poza swoją świadomość, do Miasta - miejsca, w którym wytwarzano serum.

- "Zapomniana planeta. Klon" - Po niekończącej się podróży Druuna budzi się. Przebywa w nieznanym świecie. Błąka się po zrujnowanym mieście i spotyka pierwszych mieszkańców: dziwne, przerażające i dwuznaczne istoty, które walczą pomiędzy sobą... ale też potrzebują Druuny, aby przeżyć!

- "Przyniesiona wiatrem" - Druuna w tajemniczy sposób odnajduje się w świecie przypominającym Wielkie Równiny. Pozostawiona sama wędruje, aż spotyka indiańskiego wojownika, który zwie ją "Przyniesiona wiatrem". Ale nie wydaje się być jedynym, który ją zna. Czy ten świat jest w ogóle prawdziwy? I dlaczego może tam być Druuna?

Ładowanie...