Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Czterej pancerni i pies

 (1 produktów)

Czterej pancerni i pies. DVD

Czterej pancerni i pies

74,29 89,99 zł −17%
Wysyłka dzisiaj

Czterej pancerni i pies

Serial „Czterej pancerni i pies” w reżyserii Konrada Nałęckiego i Andrzeja Czekalskiego uzyskał już miano kultowego. Realizowany był w latach 1966 - 1970, co nie przeszkadza mu być interesującym również dla współczesnych widzów. Kolejne pokolenia chętnie go oglądają, a niektóre teksty wypowiadane przez bohaterów weszły już do potocznego języka. Dzięki rekonstrukcji obrazu i dźwięku serial zyskał na atrakcyjności.

Serialowa kolekcja zawiera siedem płyt DVD, na których zapisano dwadzieścia jeden odcinków . Dane techniczne:

- CZAS TRWANIA: 1145 minut;,

- OBRAZ: czarno-biały po rekonstrukcji,

-FORMAT OBRAZU: 4:3,

- DŹWIĘK: mono.

Serial można obejrzeć z napisami w czterech językach: angielskim, węgierskim, niemieckim i rosyjskim.

Historia ukazana w serialu „Czterej pancerni i pies” prezentuje wojenne losy załogi czołgu Rudy oraz psa Szarika. Ekipa żołnierzy stworzona daleko od okupowanej Polski przemierza bojowy szlak, który  prowadzi do Berlina. Bohaterowie po drodze przeżywają liczne przygody – często pełne niebezpieczeństw. Ostatecznie wracają do Polski jako zwycięzcy, witani uroczyście w Katowicach, a niebawem świętują zaręczyny trzech par. Tytułowi czterej pancerni stali się idolami wielu młodych ludzi. Na placach zabaw, boiskach i w parkach przygody dzielnych żołnierzy inspirowały do rozmaitych zabaw, w tym takich, które polegały wprost  na odgrywaniu fabuły. W szkołach odbywały się liczne akademie nawiązujące do legendarnego serialu. Który z chłopaków nie był Gustlikiem czy Jankiem? Która dziewczyna nie wcieliła się nigdy w postać Lidki?

Niewątpliwie warto pokazać młodszemu pokoleniu ten kultowy serial, który swój sukces zawdzięcza w dużej mierze znakomitej obsadzie aktorskiej. Dodatkowo temat wojny został przedstawiony w nim w stosunkowo innowacyjny sposób jak na tamte czasy. Obok trudów i dramatów z codziennego życia żołnierzy, pokazano wiele sytuacji zabawnych. Publiczność była zachwycona takim pokazaniem wojennego tematu – pozbawionego grobowej powagi i martyrologii.

W licznych rankingach „Czterej pancerni i pies” zdobywają tytuł polskiego serialu wszech czasów. Zrekonstruowany obraz i dźwięk sprawiają, że możemy go teraz obejrzeć w zupełnie nowej jakości. Kolekcja zapakowana jest w eleganckie opakowanie i w związku z tym może być idealnym prezentem dla bliskiej osoby lub… samego siebie.

Ładowanie...