Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Czarodziejki W.I.T.C.H.

 (2 produktów)

Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1

5/5
60,59 89,99 zł −33%
Wysyłka dzisiaj

Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 2

5/5
62,89 89,99 zł −30%
Wysyłka dzisiaj

Czarodziejki W.I.T.C.H.

"Czarodziejki W.I.T.C.H" to bestsellerowa komiksowa seria dla dzieci i młodzieży autorstwa Elisabetty Gnone - włoskiej twórczyni komiksów i pisarki, znanej także z cyklu fantastycznych powieści dziecięcych "Fairy Oak".

Już pierwszy tom opowieści o pięciu nastolatkach obdarzonych nadprzyrodzoną mocą, opublikowany w 2001 r. pod egidą wydawnictwa Walt Disney Company, okazał się wielkim sukcesem. W kolejnych jedenastu latach ukazało się łącznie aż 139 zeszytów; seria doczekała się także telewizyjnej adaptacji w postaci 52-odcinkowego serialu. "W.I.T.C.H." ma prężnie działający fandom i rzesze miłośników na całym świecie; komiksy ukazały się w wielu krajach europejskich, Ameryce Południowej, a także w tak egzotycznych zakątkach świata, jak Australia, Nowa Zelandia, Indonezja czy Filipiny.

Fabuła komiksu kręci się wokół misji pięciu przyjaciółek: nastolatki wiodące dotąd spokojne życie w amerykańskim miasteczku zostają obdarzone magicznymi mocami, a także zadaniem obrony twierdzy Kondrakar wraz z zamieszkującą ją Wyrocznią, przesądzającą o pokoju na świecie. Każda z piątki Czarodziejek otrzymuje specjalną funkcję i zdolności. Cztery z dziewcząt posiadają władzę nad jednym z żywiołów:

  • Irma Lair - Czarodziejka Wody, potrafi zmieniać kolory ubrań i dyktować innym swoją wolę;

  • Taranee Cook - Czarodziejka Ognia, ma zdolność telepatii i czytania w myślach innych osób;

  • Cornelia Hale - Czarodziejka Ziemi, posiada zdolność do telekinezy;

  • Hay Lin - Czarodziejka Powietrza, potrafi latać i odczytywać przeszłość z dźwięków wydawanych przez przedmioty.

Will Vandom, przywódczyni grupy, jest Czarodziejką Energii; Will piastuje amulet z Sercem Kondrakaru, skupiający moce pozostałej czwórki. Także i ona posiada unikalną supermoc, a jest nią zdolność komunikacji ze sprzętem elektronicznym.

Czarodziejki zyskały sympatię czytelniczek także ze względu na swoje "ziemskie" perypetie: dziewczęta chodzą do szkoły, nawiązują znajomości i przeżywają pierwsze romantyczne uniesienia. Bohaterki są ze sobą bardzo zżyte i wspierają się nawzajem również w codziennych sprawach, mają wyraziście zarysowane charaktery, osobiste pasje i indywidualne historie rodzinne. Spośród pięciu bohaterek każda dziewczynka wybierze postać, z którą może się utożsamiać, odnaleźć cząstkę własnego charakteru i przeżyć.

Ładowanie...