Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Cienie przeszłości

 (2 produktów)

Iluzja. Cienie przeszłości. Tom 2

(okładka miękka)

5/5
37,09 49,90 zł −26%
Wysyłka dzisiaj

Totentanz. Cienie przeszłości. Tom 3

(okładka miękka)

37,09 49,90 zł −26%
Wysyłka dzisiaj

Cienie przeszłości

Seria kryminalna "Cienie przeszłości" autorstwa Mieczysława Gorzki to jedna z najciekawszych propozycji polskiego rynku wydawniczego ostatnich lat. Śledztwa Marcina Zakrzewskiego i jego perypetie osobiste znalazły uznanie zarówno wśród miłośników kryminałów i sensacji, jak i krytyków literackich.

Głównym bohaterem powieści jest komisarz Marcin Zakrzewski - człowiek skomplikowany, o wielowymiarowej osobowości. Na pierwszym rzut oka jest w nim chłód i niechęć, które skłaniają do zachowania wobec niego dystansu - lecz jednocześnie emanuje charyzmą, przyciągającą niczym magnes. W kolejnych tomach komisarz rozwiązuje sprawy pozornie niezwiązane ze sobą, lecz w rzeczywistości połączone jedną wspólną cechą: klucz do demaskacji winnego zawsze kryje się w przeszłości i jej głęboko skrytych tajemnicach, które miały już nigdy nie wyjść na światło dzienne.

Czytelnicy poznają komisarza Zakrzewskiego w powieści "Martwy sad". Funkcjonariusz dociera na miejsce zbrodni i staje w twarzą w twarz ze sprawcą. Słowa wypowiedziane przez mordercę wstrząsają Zakrzewskim do głębi - dokładnie to samo usłyszał przed trzema dekadami od swojego brata bliźniaka, który niedługo później zniknął bez wieści. Co łączy obie te sprawy? Komisarz musi otworzyć stare rany i zagłębić się w przeszłość, która przysporzyła mu tylu cierpień.

Drugi tom cyklu zatytułowany "Iluzja" opowiada o serii brutalnych morderstw, które wstrząsnęły Wrocławiem i skłoniły komisarza Zakrzewskiego do zmiany planów odejścia ze służby. Zmagający się z wypaleniem zawodowym policjant podejmuje sprawę w nadziei, że będzie jego ostatnią, lecz rosnący wokół niej chaos zaczyna nie pozwalać mu myśleć o niczym innym. Przełomem w śledztwie okazuje się odkrycie, że osoba Zakrzewskiego nie znalazła się w sprawie przypadkowo, zaś tajemniczy zbrodniarz może być znacznie bliżej, niż przypuszczał...

Zamknięcie trylogii, "Totentanz", to historia śledztwa w sprawie grupy nastolatków odtwarzających "taniec śmierci" na terenie cmentarza, w zdumiewających kostiumach. Całość została zarejestrowana na filmie. Niedługo później jeden z uczestników odbiera sobie życie, a przestępstwa we Wrocławiu nasilają się: policja dostaje wezwania do damskich zwłok, zgony powtarzają się także w środowisku narkotykowego półświatka. Zakrzewski prowadzi śledztwo w jednej z nich, a w trakcie postępowania spotyka się z dawnym "znajomym" - groźnym przestępcą, którego drogi skrzyżowały się z komisarzem już wcześniej. Zaczyna się wyścig o życie - który z nich go zwycięży?

Autor serii "Cienie przeszłości", Mieczysław Gorzka, pochodzi ze Środy Śląskiej, jednak od przeszło trzech dekad mieszka na stałe we Wrocławiu, który uczynił także miejscem akcji swoich powieści. Z wykształcenia i zawodu jest ekonomistą, jednak pasja literacka oraz zamiłowanie do historii Wrocławia i Dolnego Śląska skłoniły go do podjęcia prób pisarskich - jak widać, ze znakomitym efektem. Gorzka jest także zapalonym piwowarem, interesuje się astronomią i fizyką kwantową.

Ładowanie...