Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Carcassonne

 (9 produktów)

Carcassonne

5/5
98,59 119,90 zł −18%
Wysyłka dzisiaj

Kupcy i budowniczowie. Rozszerzenie 2. Carcassonne

5/5
60,99 64,89 zł −6%
Wysyłka dzisiaj

Karczmy i katedry. Rozszerzenie 1. Carcassonne

5/5
54,19 64,89 zł −16%
Wysyłka dzisiaj

Carcassonne. Edycja jubileuszowa

5/5
121,59 150,59 zł −19%
Wysyłka dzisiaj

Opactwo i burmistrz. Rozszerzenie 5. Carcassonne

5/5
54,19 64,89 zł −16%
Wysyłka dzisiaj

Księżniczka i smok. Roszerzenie 3. Carcassonne

5/5
54,19 64,89 zł −16%
Wysyłka dzisiaj

Cyrk objazdowy. Rozszerzenie 10. Carcassonne

(okładka pudełko)

54,19 64,89 zł −16%
Wysyłka dzisiaj

Carcassonne

Seria Carcassonne skupia się na fenomenalnej grze planszowej znanej już od ponad 20 lat. Jak widać nadal cieszy się ona popularnością. Wszystko za sprawą prostych rozwiązań i intrygującej rozrywki, która wciąga bez względu na wiek. To doskonała zabawa dla całej rodziny.

Plusem gry Carcassonne jest fakt, że mogą w nią zagrać już dwie osoby. Ta gra planszowa, nie posiada klasycznej planszy, tylko „kafelki” pozwalające w trakcie rozgrywki rozbudować teren, dlatego też bywa nazywaną grą kafelkową. Składa się z kafli terenu, którymi gracze mogą zbudować łąki, drogi miasta oraz klasztor. Do gry dołączono także 40 pionków w 5 kolorach oraz instrukcję i tor punktacji ułatwiający obliczanie punktów. Gra przypomina układanie puzzli połączone ze strategicznym myśleniem. Grając, można poczuć ukłucie rywalizacji i porządną dawkę adrenaliny.

Na czym polega gra w Carcassonne? Na początku na środku stołu kładzie się płytkę startową, która ma przedstawić drogę i miasto. Następnie kolejni gracze dobierają płytki ze stosu i próbują je dopasować do „planszy”. Musi on zostać dopasowany w taki sposób, żeby on zyskał jak największą ilość punktów i w razie możliwości przeszkodził pozostałym graczom. Jak zdobywa się punkty? Zajmując znacznikiem (drewnianym pionkiem) kafel, który dopiero co się ułożyło. Planując rozbudowę drogi, miasta, bądź klasztoru zyskuje się przypisaną do nich liczbę punktów. Znacznik stoi na polu, aż nie skończy się budować danego elementu, np. po okrążeniu murem miasta można zabrać pionek i zebrać punkty na torze punktacji.

Seria Carcassonne to gra szybka i zmuszająca do myślenia. Duża ilość dodatków pozwala rozbudować plansze i zapewnia większą ilość zabawy. Na przykład rozszerzenie Księżniczka i smok dodają do rozgrywki elementy fantasy. Gra zostaje znacznie urozmaicona. Nowe wydanie gry zachwyca jakością wykonania. Każdy z kafli jest pięknie zilustrowany, z dużą dbałością o detale.

W serii Carcassonne można znaleźć także takie perełki jak:

  • Carcassonne Junior – grę przeznaczoną dla młodszych użytkowników. To uproszczona wersja gry, w której gracze mają za zadanie złapać wypuszczone z zagród krowy, owce i kury. Proste zasady i duże elementy przynoszą dzieciom dużo rozrywki, a gra staje się świetnym wprowadzeniem do gier planszowych.

  • Carcassonne. Star Wars Edition – to kafelkowa gra dla fanów przygód w odległej galaktyce. Przygoda z uniwersum Gwiezdnych Wojen przenosi się na inny poziom. Stań po stronie Rebelii i wygraj z Imperium. I niech Moc będzie z Tobą!

Ładowanie...