Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

British Library

 (1 produktów)

Harry Potter. Podróż przez historię magii

(okładka miękka)

5/5
32,29 49,00 zł −34%
Wysyłka 2 dni robocze

British Library

Biblioteka Brytyjska (British Library) - powstała w 1972 roku z połączenia biblioteki Muzeum Brytyjskiego i kilku innych znaczących zbiorów książkowych Wielkiej Brytanii. Jest to jedna z największych bibliotek na świecie. Oprócz gromadzenia, badania i udostępniania księgozbiorów, prowadzi również działania popularyzujące czytelnictwo.

Jednym z takich działań było zorganizowanie w 2017 roku wystawy "Harry Potter: A History of Magic". Wystawa została otwarta 20 października 2017 roku, w dwudziestą rocznicę wydania książki "Harry Potter i kamień filozoficzny" w British Library Museum. Jej organizatorzy przygotowali pokazy magicznych obrządków z całego świata, a wśród eksponatów znajdowały się też książki, rękopisy i czarodziejskie obiekty z kolekcji British Museum, z których większość znalazła swoje miejsce w książkach J.K. Rowling.

Ekspozycja przygotowana tak, by widzowie mogli wkroczyć w magiczny świat Hogwartu i utożsamić się z uczniami tej słynnej szkoły, a jednocześnie mogli zobaczyć, jakie historyczne źródła stały za alternatywną historią, wykreowaną przez autorkę uniwersum. W kilku częściach tematycznych (komnata wróżenia z fusów, zielnik, komnata alchemiczna czy miejsce obrony przed czarną magią) można było zobaczyć inspiracje, jak na przykład wyjątkowe szkice i zapiski Leonarda da Vinci, ekspozycje starych ksiąg, szkiców i manuskryptów. Szeleszczące pergaminy, stare zielniki i atlasy nieba, a do tego najstarszy ogrodowy krasnal - wszystko to składało się na wystawę iście czarodziejskich przedmiotów.

W serii "British Library" przedstawione są publikacje towarzyszące wystawie "Harry Potter: A History of Magic":

- „Harry Potter. Podróż przez historię magii” - autorstwa J.K. Rowling to publikacja łącząca ciekawostki dotyczące historii magii i innych przedmiotów, nauczanych w Hogwarcie, ze wspaniałymi ilustracjami autorstwa Jima Kay'a. W książce umieszczone są też niepublikowane dotąd materiały i informacje dotyczące świata magów. Przed czytelnikiem zachwycająca podróż w świat magii i kompendium wiedzy na jej temat.

Ładowanie...