Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
 • Biologia na czasie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Biologia na czasie

    (20 produktów)

   Pakiet: Biologia na czasie 4. Podręcznik / Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony

   (okładka miękka)

   Biologia na czasie

   89,13 
   Wysyłka dzisiaj

   Biologia na czasie

   Wydawnictwo Nowa Era przedstawia „Biologia na czasie” dla uczniów planujących zdawać biologię na maturze. Treści zawarte w tym opracowaniu są doskonałym repetytorium maturalnym zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym.

   Bogato wyposażona seria pozwala na systematyczne i zrozumiałe ujęcie tematów biologicznych, skupiając się na rozwijaniu umiejętności rozwiązywania zadań.

   Maturalne karty pracy zawierają przykłady zadań oraz ich rozwiązania, dlatego uczniowie liceum i technikum dostają gotowe wzory odpowiedzi zawarte w poleceniach. Dzięki temu „Biologia na czasie” wspiera i kształtuje kompetencje uczniów w zakresie rozumienia, rozwiązywania i udzielania odpowiedzi na analogiczne zadania, które pojawiają się na arkuszach CKE.

   Ponadto stanowi skrypt dla maturzystów, którzy planują kontynuować naukę biologii również na studiach, takich jak: medycyna, biotechnologia, farmacja, nauki przyrodnicze i inne.

   Autorzy podręcznika „Biologia na czasie” wspierają uczniów w przygotowaniu do matury już od pierwszej klasy, zamieszczając na stronach książki elementy wspomagające przyswajanie wiedzy. Wśród wyróżnionych segmentów spotykamy hasła:

   • To było na maturze! ; Zwróć uwagę na.... – dotyczące wymagań egzaminacyjnych.

   • Jak rozumieć polecenia? ; Jest na to sposób – dotyczące rozwiązywania zadań.

   • Krok po kroku; Obserwacja – dotyczące analizy doświadczeń biologicznych.

   Seria „Biologia na czasie” Nowej Ery jest podzielona na rozdziały, w których poruszane są zagadnienia odpowiednie dla aktualnych wymagań podstawy programowej. Tematy zawarte w pozycji to między innymi: Genetyka; Ewolucja życia; Różnorodność biologiczna; Ekologia; Globalne i lokalne problemy środowiska; Budowa i funkcjonowanie organizmów; Metabolizm; Bakterie i wirusy.

   Podręcznik oraz karty pracy są wyposażone w nowoczesne infografiki, zawierają schematy, tabele i ciekawostki, które w jasny i prosty sposób wspomagają opanowanie materiału i jego łatwe zapamiętywanie.

   Co więcej „Biologia na czasie” wspiera pracę nauczyciela, poprzez dostępne dla niego programy nauczania, scenariusze lekcji i rozkłady materiału, umożliwiające rozplanowanie tematów lekcyjnych. Dodatkowo zawiera multimedialne materiały prezentacyjne oraz karty pracy i testy sprawdzające wiedzę uczniów.

   Ładowanie...