Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Biblioteka Poznaj Świat

 (10 produktów)

Piechotą do źródeł Orinoko. Biblioteka "Poznaj Świat"

(okładka twarda)

5/5
31,79 48,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Rio Anaconda. Gringo i ostatni szaman z plemienia Carapana. Biblioteka "Poznaj Świat"

(okładka twarda)

5/5
24,49 44,90 zł −45%
Wysyłka dzisiaj

Wyspa na prerii. Biblioteka "Poznaj Świat"

(okładka twarda)

5/5
25,39 45,90 zł −45%
Wysyłka dzisiaj

Pacyfik i jeszcze dalej. Biblioteka "Poznaj Świat"

(okładka twarda)

26,19 44,90 zł −42%
Wysyłka dzisiaj

Kenia Hakuna Kurudi. Biblioteka "Poznaj Świat"

(okładka twarda)

5/5
26,19 45,00 zł −42%
Wysyłka dzisiaj

Safari. Zapiski przewodnika karawan. Biblioteka "Poznaj Świat"

(okładka twarda)

28,89 49,90 zł −42%
Wysyłka dzisiaj

Tajlandia. Dwa spełnione marzenia. Biblioteka "Poznaj Świat"

(okładka twarda)

5/5
26,19 44,90 zł −42%
Wysyłka dzisiaj

Bajkał tam i z powrotem. Biblioteka "Poznaj Świat"

(okładka twarda)

26,19 44,90 zł −42%
Wysyłka dzisiaj

Indochiny. Książka o pięknej podróży. Biblioteka "Poznaj Świat"

(okładka twarda)

28,89 49,90 zł −42%
Wysyłka dzisiaj

Indie. Podróże egzotyczne dla kobiet (i mężczyzn). Biblioteka "Poznaj Świat"

(okładka twarda)

28,89 49,90 zł −42%
Wysyłka dzisiaj

Biblioteka Poznaj Świat

Kochasz odkrywanie nieznanych lądów, ale nie zawsze masz możliwość, by wyruszyć w siną dal? Zainspiruj się opowieściami podróżników i sięgnij po książki z serii „Biblioteka Poznaj Świat.” Podziwiaj piękno przyrody, niezwykłe cuda natury i rozkoszuj się różnorodnością krajobrazów na ziemskim globie. Przemierzaj nieznane szlaki, poznawaj ciekawych ludzi i ich obyczaje; zamieszkaj, choć przez chwilę w chacie egzotycznego plemienia.

Autorami publikacji z tej serii są znani i lubiani podróżnicy, reporterzy, odkrywcy. Spełniają oni swoje marzenia i dzielą się wrażeniami z Czytelnikami. Każda opowieść z cyklu „Biblioteka Poznaj Świat” urzeka pięknymi, kolorowymi fotografiami będącymi dokumentacją wypraw. Historie poruszają wyobraźnię, wywołują pozytywne emocje i rozbudzają apetyt na samodzielnie eksplorowanie tajemniczych zakątków świata. Żadne biuro podróży nie zagwarantuje Ci tylu wspaniałych przeżyć oraz poznania tak wyjątkowych ludzi. Dzięki książkom z cyklu „Biblioteka Poznaj Świat” odprężysz się, zrelaksujesz i przeniesiesz w nieznane lądy, a garść informacji praktycznych pomoże Ci lepiej przygotować się do tego typu przedsięwzięć.

W tej serii ukazały się:

- „Kenia Hakuna Kurudi” – Historia wyprawy młodej dziewczyny do wschodniej Afryki. Staje ona oko w oko z dzikimi zwierzętami na safari i uczy się miejscowych zwyczajów.

- „Motocyklem przez Indie” – Witold i Dorota przemierzają subkontynent indyjski na motocyklu, zwanym pieszczotliwie Zielonym Osiołkiem. Odwiedzają Himalaje, klasztory buddyjskie, pastwiska, szkołę; uczestniczą w tradycyjnych ceremoniach i zmagają się z różnymi dolegliwościami ich wyjątkowego pojazdu.

- „Wigilia wśród łowców głów” – Witold i Dorota znów wybierają się motocyklem do Indii, by spędzić tam święta Bożego Narodzenia. Tytułowi „łowcy głów” to indyjskie plemię Naga. Jakie przygody spotkają tę sympatyczną parę?

- „Indochiny. Książka o pięknej podróży” – Danuta i Tomasz wyruszają na wschód. Swoją eskapadę rozpoczynają na Litwie, by wkrótce potem znaleźć się w Azji Środkowej i zawędrować aż do Indochin. Po drodze podziwiają m. in. tajemniczy Bhutan, buddyjskie świątynie Tajlandii, wielokulturową Malezję i prężnie rozwijający się Singapur.

- „Tajlandia. Dwa spełnione marzenia” – Opowieść o dawnym Syjamie z perspektywy dwójki ludzi. Każdy z nich inaczej postrzega kraj, który staje się coraz bardziej popularny wśród polskich turystów.

- „Pacyfik i jeszcze dalej” – Paulina i Rafał porzucają spokojne życie, by poznać kultury Nowej Zelandii oraz Oceanii. Jak daleko uda im się dostać? Jakimi ciekawostkami podzielą się z Czytelnikami?

- „Bajkał tam i z powrotem” – Pięcioro młodych Polaków wyrusza autostopem nad Bajkał. Po drodze spotykają ich ciekawe przygody. Bohaterowie odkrywają kraje byłego Związku Radzieckiego i nie tylko oraz dowiadują się wielu nowych rzeczy.

- „Safari. Zapiski przewodnika karawan” – Pozycja idealna dla wszystkich, którzy marzą o wykonywaniu zawodu przewodnika na safari w Afryce. Człowiek, który pracował tam w latach 1994 – 2017 dzieli się z odbiorcami lektury swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Atrakcje gwarantowane.

- „Indie. Podróże egzotyczne dla kobiet (i dla mężczyzn)” – Autor książki -  Paweł, zabiera swoją narzeczoną oraz jej koleżankę do Indii. Poznają oni inną cywilizację, gdzie kolorowe sari i zapachy kadzidełek mieszają się z niedostatkiem i wszechobecnym hałasem. Uczestniczą w hinduskim weselu i zachwycają się zwierzętami w miejscowej dżungli.

- „Rio Anaconda. Gringo i ostatni szaman z plemienia Carapana” – Klasyka gatunku spod pióra samego Wojciecha Cejrowskiego. Autor zabiera nas na pogranicze Wenezueli i Kolumbii; nie należące do bezpiecznych regionów. W głębi dżungli żyje plemię, do którego nie dotarł jeszcze żaden gringo, czyli biały człowiek. Jak wygląda świat i o czym opowie nam szaman?

- „Piechotą do źródeł Orinoko” – Wojciech Cejrowski przemierza Wenezuelę i Kolumbię, by dotrzeć do źródeł rzeki Orinoko. Autor doprawia swoje opowieści szczyptą humoru, przybliża nam świat mieszkańców tej części globu i udziela wielu ciekawych informacji.

- „Wyspa na prerii” – Wojciech Cejrowski przenosi nas na stepy Ameryki Północnej, czyli tzw. prerie. Udowadnia, ze południe Stanów Zjednoczonych oraz Dziki Zachód znacznie różnią się od innych regionów tego kraju. Poczuj się jak w westernie i przeżyj niesamowitą przygodę wraz z legendarnym podróżnikiem.

 

Ładowanie...