Xi
 • Baśnie i legendy polskie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Baśnie i legendy polskie

    (2 produktów)

   Legendy Polskie

   (okładka twarda)

   Baśnie i legendy polskie

   18,29 
   Wysyłka 24 godziny

   Bajczary i czarbaje

   Baśnie i legendy polskie

   16,49 
   Wysyłka 24 godziny

   Baśnie i legendy polskie

   Seria „Baśnie i legendy polskie" to cenne i wartościowe książki, które z pewnością zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Wspólna lektura przyniesie wszystkim wiele korzyści. Książki są interesujące i przedstawiają historie znaczące dla naszej kultury.

   W serii znajdziemy między innymi następujące pozycje:

   Legendy są niezwykle ważnymi utworami. Pomimo tego, że często opisują motywy nierealistyczne, opierają się jednak w znacznej części na faktach historycznych. Najczęstszymi bohaterami legend są święci, wojownicy, królowie i książęta. Legendy miały swój początek w opowieściach ustnych. Pokolenia przekazywały je następnym pokoleniom i w taki sposób przetrwały do naszych czasów, stając się cennym przekazem kulturowym. Razem z baśniami stanowią znaczące bogactwo polskiej tradycji.

   Seria „Baśnie i legendy polskie" wspiera w zapoznaniu się z utworami, które powinien znać każdy Polak. Historie przechowują tradycję, życiową mądrość oraz są nośnikiem wartości. Każda polska baśń i legenda stoi na straży tożsamości, a także pomaga nam realnie tworzyć wspólnotę z tymi, którzy żyli przed nami.

   Obecnie żyjemy w kulturze obrazkowej. Telewizja i internet zdominowały naszą codzienność. Niesamowite jednak, że nadal lubimy słuchać legend oraz baśni. Dzięki książkom z serii „Baśnie i legendy polskie" możemy mieć wszystkie najciekawsze historie pod ręką. Lektura będzie szczególnie atrakcyjna w długie, zimne, jesienne wieczory. Z filiżanką gorącej herbaty lub kakao słuchanie legend i baśni jest szczególnie fascynujace!

   Ładowanie...