Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Baśnie i legendy polskie

 (3 produktów)

O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie

(okładka twarda)

5/5
18,89 34,90 zł −46%
Wysyłka 24 godziny

Legendy Polskie

(okładka twarda)

5/5
15,99 26,90 zł −41%
Wysyłka 24 godziny

Bajczary i czarbaje

(okładka twarda)

16,19 26,90 zł −40%
Wysyłka 24 godziny

Baśnie i legendy polskie

Seria „Baśnie i legendy polskie" to cenne i wartościowe książki, które z pewnością zainteresują zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Wspólna lektura przyniesie wszystkim wiele korzyści. Książki są interesujące i przedstawiają historie znaczące dla naszej kultury.

W serii znajdziemy między innymi następujące pozycje:

Legendy są niezwykle ważnymi utworami. Pomimo tego, że często opisują motywy nierealistyczne, opierają się jednak w znacznej części na faktach historycznych. Najczęstszymi bohaterami legend są święci, wojownicy, królowie i książęta. Legendy miały swój początek w opowieściach ustnych. Pokolenia przekazywały je następnym pokoleniom i w taki sposób przetrwały do naszych czasów, stając się cennym przekazem kulturowym. Razem z baśniami stanowią znaczące bogactwo polskiej tradycji.

Seria „Baśnie i legendy polskie" wspiera w zapoznaniu się z utworami, które powinien znać każdy Polak. Historie przechowują tradycję, życiową mądrość oraz są nośnikiem wartości. Każda polska baśń i legenda stoi na straży tożsamości, a także pomaga nam realnie tworzyć wspólnotę z tymi, którzy żyli przed nami.

Obecnie żyjemy w kulturze obrazkowej. Telewizja i internet zdominowały naszą codzienność. Niesamowite jednak, że nadal lubimy słuchać legend oraz baśni. Dzięki książkom z serii „Baśnie i legendy polskie" możemy mieć wszystkie najciekawsze historie pod ręką. Lektura będzie szczególnie atrakcyjna w długie, zimne, jesienne wieczory. Z filiżanką gorącej herbaty lub kakao słuchanie legend i baśni jest szczególnie fascynujace!

Ładowanie...