Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Atlasy turystyczne

 (6 produktów)

Jura Krakowsko-Częstochowska. Atlas turystyczny

(okładka twarda)

Atlasy turystyczne

18,89 29,95 zł −37%
Wysyłka 3 dni robocze

Atlas turystyczny Lizbony

(okładka twarda)

Atlasy turystyczne

21,49 29,95 zł −28%
Wysyłka 3 dni robocze

Atlas turystyczny Amsterdamu

(okładka twarda)

Atlasy turystyczne

12,89 29,95 zł −57%
Wysyłka 3 dni robocze

Tatry polskie. Atlas turystyczny. Atlasy turystyczne

(okładka twarda)

Atlasy turystyczne

18,89 29,95 zł −37%
Wysyłka 3 dni robocze

Polskie wybrzeże Bałtyku. Atlas turystyczny

Atlasy turystyczne

21,49 29,95 zł −28%
Wysyłka 3 dni robocze

Sudety. Atlas turystyczny. Atlasy turystyczne

(okładka twarda)

Atlasy turystyczne

18,89 29,95 zł −37%
Wysyłka 3 dni robocze

Atlasy turystyczne

Atlasy turystyczne to kompendia wiedzy na temat najważniejszych polskich regionów turystycznych. Zawierają informacje o najciekawszych i najbardziej malowniczych miejscach, historii tych terenów i ich mieszkańcach, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i barwne fotografie.

Informacje o malowniczych zakątkach, urokliwych szlakach, z których rozciągają się fantastyczne panoramy oraz ciekawych atrakcjach turystycznych zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym.

Atlasy są pięknie wydane, na dobrym papierze, w twardych okładkach. Niezależnie od tego, czy jest się doświadczonym turystą, czy amatorem, atlasy te sprawiają, że chce się odkrywać na nowo (lub po raz pierwszy) szczególnie piękne obszary naszego kraju. Każdy z atlasów zawiera ciekawe opisy fascynujących miejsc, pomysły na mniejsze i większe wędrówki i cenne porady dotyczące konkretnych miejsc. Pięknie wydane poradniki są dostępne w przystępnych cenach, mogą być ważnym uzupełnieniem podróżniczej biblioteczki lub wspaniałym pomysłem na prezent.

Seria atlasów turystycznych wydawana jest przez Wydawnictwo SBM, funkcjonujące na polskim rynku od 2004 roku, mające w swojej ofercie wiele książek dla dzieci i młodzieży, a dorosłym czytelnikom polecające albumy krajoznawcze i tematyczne, poradniki dotyczące stylu życia i ogrodnictwa, książki kulinarne, przewodniki turystyczne oraz atlasy dla hobbystów.

W skład serii wchodzą:

  • Jura Krakowsko-Częstochowska – przewodnik po makroregionie geograficznym położonym w południowej, stanowiącym wschodnią część Wyżyny Śląsko-Krakowskiej, historycznie leżącym w zachodniej Małopolsce przy granicy ze Śląskiem. Kompendium wiedzy na temat najciekawszych miejsc leżących na Szlaku Orlich Gniazd i w jego okolicach.

  • Bieszczady – atlas na temat polskich Bieszczadów i okolicznych miejscowości. Bieszczady to grupa dwóch pasm górskich w łańcuchu Karpat, między Przełęczą Łupkowską a Przełęczą Wyszkowską. Należą do Beskidów Wschodnich i zaliczane są do Beskidów Lesistych, mmo że szczytowe partie zajmują połoniny.

  • Sudety – ten atlas turystyczny to kompendium wiedzy na temat Sudetów, łańcucha górskiego w południowo-zachodniej Polsce. Jego część znajduje się w północnych Czechach, a niewielki fragment w Niemczech. Najwyższym szczytem jest Śnieżka (1603 m n.p.m.). Sudety są jednym z najchętniej odwiedzanych pasm górskich w Polsce.

  • Mazury - kompendium wiedzy na temat najciekawszych miejsc, malowniczych zakątków, czystych jezior i rzek leżących na Mazurach – regionie geograficzno-kulturowym w północno-wschodniej Polsce, obejmującym tereny Pojezierza Mazurskiego i Iławskiego. Mazury są zwyczajowo traktowane jako kraina historyczna.

  • Tatry – najwyższe pasmo łańcucha Karpat, jego wysokogórska część o glacjalnym charakterze jest unikatowa w skali Polski. Tatry są objęte ochroną. Ten atlas pomaga dotrzeć do najciekawszych miejsc w Tatrach Polskich.

Ładowanie...