Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Archiwum burzowego światła

 (7 produktów)

Odprysk Świtu. Archiwum Burzowego Światła

(okładka twarda)

5/5
19,39 27,00 zł −28%
Wysyłka dzisiaj

Tancerka krawędzi. Archiwum Burzowego Światła

(okładka twarda)

5/5
19,39 27,00 zł −28%
Wysyłka dzisiaj

Rytm Wojny. Archiwum Burzowego Światła. Tom 4. Część 1

(okładka twarda)

5/5
31,49 45,00 zł −30%
Wysyłka dzisiaj

Dawca przysięgi. Archiwum Burzowego Światła. Tom 3.1

(okładka miękka)

27,39 39,00 zł −30%
Wysyłka dzisiaj

Słowa światłości. Archiwum Burzowego Światła. Tom 2. Audiobook

(okładka etui kartonowe)

28,89 49,90 zł −42%
Wysyłka dzisiaj

Droga królów. Archiwum Burzowego Światła. Tom 1. Audiobook

(okładka etui kartonowe)

28,89 49,90 zł −42%
Wysyłka dzisiaj

Dawca przysięgi. Archiwum Burzowego Światła. Tom 3 cz. 1. Audiobook

(okładka etui kartonowe)

23,39 39,90 zł −41%
Wysyłka dzisiaj

Archiwum burzowego światła

Seria książek fantasy, której autorem jest Bradon Sanderson, Archiwum Burzowego Światła wpisuje się w ogólnoświatowy trend tworzenia wielotomowych sag, przedstawiających świat i bohaterów z różnych perspektyw.

W tej wciągającej, wypełnionej magią podróży, czytelnik pozna niesamowitych bohaterów, ich przygody, charaktery i wątpliwości, które ze sobą niosą. Świat, wykreowany przez Sandersona jest bogaty i kipiący pomysłami do wykorzystania. Główni bohaterowie to zarówno wysoko urodzeni, władcy i książęta, szlachcianka-mag, jak i były niewolnik czy wątpiący wojownik. To oni wprowadzą czytelnika w pełen niespodzianek świat, stworzony przez autora. Zarówno w świat realny, jak i wyśniony, czy będziesz w stanie zorientować się, gdzie kończy się jawa, a zaczyna sen? Może nie, podobnie jak śniący bohater?

Również postacie drugoplanowe są w powieściach Sandersona nakreślone zdecydowanie i barwnie. Próżno szukać tu czarno-białych bohaterów i rozwiązań - podobnie jak w rzeczywistości, tak i w wykreowanej przez pisarza fikcji pełno jest szarości i niejednoznaczności. Dobro jednego, będzie upadkiem drugiego i tylko od czytelnika zależy, komu bardziej będzie kibicował - a nie będzie to łatwy wybór.

Autor urodził się w 1975 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest pisarzem fantastyki oraz powieści przygodowych dla młodzieży. Wykłada twórcze pisanie. Jest dwukrotnym zdobywcą nagrody Hugo. Stworzył multiwersum Cosmere - fikcyjny wszechświat, w którym moc Adonalsium, tajemniczej siły, która stworzyła Cosmere, została w chwili jej śmierci/zniszczenia podzielona na szesnaście odprysków. Na tych odpryskach dzieje się wiele cykli powieści i pojedynczych dzieł, stworzonych przez Sandersona. Książki z cyklu Archiwum burzowego światła również są umieszczone w multiwersum Cosmere.

W serii ukazały się dotychczas:

  • Droga królów - w której poznajemy kilkoro bohaterów - chirurga, który musiał zostać żołnierzem, skrytobójcę, który płacze, kiedy zabija. Młodą kobietę, która ukrywa prawdę o sobie. Wielkiego księcia, który niegdyś był wielkim wojownikiem, a teraz błądzi myślami w snach i w nich pokłada wiarę.

  • Słowa światłości - jedyną drogą do ocalenia świata jest powrót Świetlistych Rycerzy. Wypowiedziane zostały starożytne przysięgi, powracają duchy. Czy poszukujący odnajdą utraconą wiedzę i umiejętności? Najwyższy czas, by się przebudzili, nadchodzi bowiem Wieczna Burza, kataklizm, który muszą powstrzymać.

  • Dawca Przysięgi (cz. 1 i 2) - trwa wojna. Wieczna Burza nieubłaganie powraca, za każdym razem sprowadzając śmierć i zniszczenie na ludzkie osady. Dalinar nie szczędzi wysiłków, by zbudować koalicję ludzkich królestw, odkrywając przy tym swoje moce Kowala Więzi, a Świetlistym Rycerzom zagraża tajemnica, która wcześniej doprowadziła do Odstępstwa ich starożytnych poprzedników. Tymczasem ostatnia z Parshendich, Venli, zaczyna pojmować, jakie skutki przyniosła jej decyzja, by odnaleźć starożytnych bogów pieśniarzy.

Książki wydaje Wydawnictwo Mag. Dostępne również w charakterze audiobooków.

Ładowanie...