Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

ArbitrorFakty

 (3 produktów)

Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki

(okładka miękka)

5/5
25,50 39,90 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Ukradzione miasto. Kulisy wybuchu afery reprywatyzacyjnej

(okładka miękka)

25,50 39,90 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Reprywatyzacja warszawska. Byli urzędnicy przerywają milczenie

28,55 44,90 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

ArbitrorFakty

Wydawnictwo Arbitror powstało w 2017 roku. Jego założycielami są Tomasz Piątek i Marcin Celiński.

Tomasz Piątek to pisarz, dziennikarz i copywriter. Pracował m.in. dla Polityki, Krytyki Politycznej, Halo.Radia, a obecnie jako prowadzący jednego z programów na kanale Reset Obywatelski. W 2017 roku książka o tajemnicach Antoniego Maciarewicza została sprzedana w 100 tys. egzemplarzy w ciągu pierwszego miesiąca po wydaniu – otrzymał za tę książkę Nagrodę Wolności Prasy przyznawaną przez Reporterów Bez Granic.

Marcin Celiński – publicysta i wydawca, to założyciel Forum Liberalnego, w przeszłości redaktor Halo.Radia, a od 2020 roku redaktor naczelny Resetu Obywatelskiego. Jest zaangażowany w ruch na rzecz świeckości państwa.

Piątek i Celiński założyli Arbitror by wypełnić lukę na polskim rynku książki i publikować  książki aktualne, publicystyczne, komentujące w pogłębiony sposób otaczającą nas rzeczywistość. W serii ArbitrorFakty wydawane są książki reprezentujące literaturę faktu, w tym dziennikarstwo śledcze.  

Książki Wydawnictwa Arbitror są pisane przez specjalistów w swoich dziedzinach – dziennikarzy, dziennikarzy śledczych, publicystów. Wszystkich łączy chęć dążenia do prawdy i odkrycia przemilczanych i niewygodnych faktów i działań, które wpływają na naszą rzeczywistość polityczną, gospodarczą i społeczną.

Seria ArbitrorFakty to:

"Rydzyk i przyjaciele. Tom 1 – Kręte ścieżki" - Tomasz Piątek odkrywa nieznaną przeszłość księdza Tadeusza Rydzyka, przedstawia relacje Rydzyka z Rosją i SB. Idzie tropem zaginionych akt księdza, ujawnia, dzięki komu Rydzyk mógł założyć Radio Maryja i wyjaśnia, w jaki sposób skromny chłopiec z Olkusza stał się jedną z najważniejszych postaci polskiej prawicy.

"Ukradzione miasto. Kulisy wybuchu afery reprywatyzacyjnej" -  Jan Śpiewak odpowiada na pytanie, jak to możliwe, że w stolicy europejskiego kraju przez lata kwitł nielegalny, niezgodny z konstytucją i nierespektujący praw człowieka proceder przejmowania nieruchomości wartych fortunę. Czytelnik z pewnością wielokrotnie zada sobie pytanie o rzeczywisty stan naszego kraju i czy winni działań niezgodnych z prawem poniosą jakąkolwiek odpowiedzialność?

"Reprywatyzacja warszawska. Byli urzędnicy przerywają milczenie" – Patryk Słowik rozmawia z Jerzym Mrygoniem i Marcinem Bajką o tym czy prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zmuszała podległych sobie urzędników do popełniania przestępstw?  Czy wpływała na wydawanie decyzji reprywatyzacyjnych? Dlaczego chciała zlikwidować szkoły w centrum stolicy? Na czym polegała reprywatyzacyjna afera adwokacka? Skąd urzędnik wydający decyzję w sprawie zwrotu słynnej Chmielnej 70 wziął pieniądze na zakup pensjonatu w Zakopanem?

Ładowanie...