Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Alicja w krainie czasów

 (3 produktów)

Pakiet: Alicja w krainie czasów: Czas zaklęty / Czas opowiedziany / Czas odzyskany

(okładka pudełko)

5/5
51,69 89,90 zł −43%
Wysyłka 24 godziny

Alicja w krainie czasów T.2 Czas opowiedziany

(okładka miękka)

21,69 36,90 zł −41%
Wysyłka 24 godziny

Alicja w krainie czasów T.3 Czas odzyskany

(okładka miękka)

21,69 36,90 zł −41%
Wysyłka 24 godziny

Alicja w krainie czasów

Seria Alicja w krainie czasów przenosi czytelnika do dziewiętnastego wieku, gdzie poznajemy wyniosłego hrabiego, Jana Księgopolskiego, i jego niepiśmienną służącą, Natalię, których łączy coś więcej niż relacja pan-sługa. Owocem ich związku jest Alicja - nieprzeciętne dziecko, które coś wiąże z nadnaturalnymi siłami.  Jakie będą losy dziewczynki, której życie zaczęło się tak burzliwie? Niesamowita, pasjonująca lektura zainteresuje każdego, kto chce przenieść się na chwilę w dawne czasy, poczuć ich magię i zanurzyć się w historii świata i młodej dziewczyny, która zdaje się panować nad czasem, który ledwo się jej ima.

Książki w serii Alicja w krainie czasów wydało Wydawnictwo Zwierciadło.

W skład serii wchodzą:

- Czas zaklęty (tom 1) - historia zaczyna się, kiedy w 1880 roku, w dworku pod Warszawą ma przyjść na świat dziecko Natalii, służącej i Jana, hrabiego Księgopolskiego. W tym samym czasie ma urodzić się też prawowity potomek hrabiego. Natalia zrobi wszystko, żeby Jan pokochał ją i jej córkę - prosi o pomoc szeptuchę i ucieka się do czarów, żeby swój cel osiągnąć. Czy to na ich skutek, czy po prostu z powodu nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, syn hrabiego umiera, a on zabiera do dworu maleńką Alicję, która będzie wychowywana bez miłości przybranej matki, hrabiny i ojca.

- Czas opowiedziany (tom 2) - nastoletnia Alicja nie pasuje do otoczenia dworku i szlachty. Trafia do Wiednia na kurację. Początkowo nieufna, nieznająca języka dziewczyna jednak szybko zaskarbia sobie sympatię pacjentów i personelu. Za namową Freuda podejmuje studia medyczne, zakochuje się w koledze ze studiów, a potem podejmuje pracę w Katedrze Anatomii. Nadchodzi jednak wojna światowa i jej życie znowu się zmieni. Czy wspomogą ją czary, które odprawiła nad niemowlęciem niegdyś matka?

- Czas odzyskany (tom 3) - Alicja znajduje się w Paryżu, w 1942 roku. Okupacja niemiecka trwa, Alicja działa jako agentka na rzecz aliantów. Jednym z jej zadań jest wykradnięcie wzorów broni chemicznej od fizyka Ludviga Bernstorffa. Niespodziewanie rodzi się uczucie pomiędzy nią a naukowcem, co naraża oboje na wielkie niebezpieczeństwo. Cudem udaje jej się wyjechać z Paryża i schronić w Szwajcarii. A jednak demony przeszłości dopadną ją i tu, po ponad dwudziestu latach...

Autorka serii, Ałbena Grabowska to urodzona w 1971 roku polska lekarka neurolożka i epileptolożka oraz pisarka. Przez lata, oprócz praktyki lekarskiej, pracowała również w gazetach lifestylowych, gdzie prowadziła rubryki dotyczące porad medycznych. W 2010 roku zadebiutowała jako pisarka - początkowo zajmowała się głównie wydawaniem książek dla dzieci i młodzieży, szeroką sławę przyniosła jej powieść Stulecie winnych, na podstawie której nakręcono serial telewizyjny.

Ładowanie...