Xi
 • Abe Sapien

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Abe Sapien

    (3 produktów)

   Mroczne i straszliwe. Abe Sapien. Tom 1

   Abe Sapien

   82,39 
   Wysyłka 24 godziny

   Abe Sapien. W odmętach i inne opowieści. Tom 3

   (okładka twarda)

   Abe Sapien

   102,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Mroczne i straszliwe. Abe Sapien Tom 2

   (okładka twarda)

   Abe Sapien

   91,29 
   Wysyłka 24 godziny

   Abe Sapien

   Wydawnictwo Egmont przedstawia kolejną serię, która podbiła świat komiksowy w Ameryce!

   Oto "Abe Sapien" - spin off Hellboya, opowiadający o człowieku-rybie, Abe Sapienie. Ten superinteligentny nadnaturalny osobnik, naprawdę nazywa się Langdon Everett Caul, był wiktoriańskim naukowcem i biznesmen, związanym z organizacją Oannes, okultystami wierzącymi, że życie i cała wiedza pochodzą z morza.

   W czasie mrocznego rytuału, który członkowie sekty przeprowadzili, a który nie poszedł tak, jak się spodziewali, Caul został przekształcony w ichthyo sapien. Jego towarzysze wierząc, że narodzi się odrodzony, zamknęli naukowca w specjalnym akwarium, które następnie ukryli w laboratorium pod szpitalem w Waszyngtonie i dopiero w 1978 roku zostało ono odnalezione przez pracujących na budowie robotników. Abe Sapien został przebadany przez Biuro Badań Paranormalnych i Obrony -  okazało się, że niesamowite umiejętności Abe'a (wielka siła i wytrzymałość, umiejętność oddychania pod wodą, doskonałe zdolności walki wręcz) kwalifikują go do udziału w działaniach BBPO. Wstąpił więc w jego szeregi, a na pierwszą misję wyruszył z Hellboyem i innymi członkami biura w 1979 roku.

   Seria o Abe Sapienie prędko zyskała popularność zarówno ze względu na ciekawego, nietuzinkowego bohatera i jego przygody, jak i uzupełnienie historii B.B.P.O. i Hellboya. Jak zwykle komiksy o scenariuszu i według pomysłu Mignoli zaskakuję, porywają wartką akcją i sprawiają, że odbiorca czeka na kolejne części przygód bohaterów!

   Scenariusz do zeszytów, które ukazywały się w latach 2008-2016 napisali Mike Mignola (urodzony w 1960 roku twórca m.in. Hellboya), Scott Allie i John Arcudi, a rysunki przygotowali Max Fiumara i Sebastin Fiumara.

   Seria "Abe Sapien" wydawana jest przez Egmont, od lat sprowadzający na polski rynek komiksy najwyższej, światowej klasy. Tym razem dostajemy zbiorcze albumy, które oryginalnie zostały wydane jako całościowe książki o przygodach człowieka-ryby. Egmont wydaje je w twardych oprawach, każdy album ma około 400 stron. Jak wszystkie publikacje Egmontu charakteryzuje ją wysoka jakość druku i papieru, świetne oddanie barw i wspaniałe tłumaczenie, które zawdzięczamy Jackowi Drewnowskiemu.

   Do tej pory ukazały się:

   • Abe Sapien. Mroczne i straszliwe 1 (zeszyty Abe Sapien 3-5) – Abe Sapien po dezercji z Biura Badań Paranormalnych i Obrony wędrował  przez dogorywający świat chcąc się przekonać, czy jest powiązany z plagą potworów, która może zmieść ludzkość z powierzchni Ziemi. Odpowiedzi na swoje pytania szuka także pewien nekromanta, którego pakt z diabłem przestał cokolwiek znaczyć, kiedy piekło się zawaliło.

   Ładowanie...