Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   ABC Deutsch

    (9 produktów)

   ABC Deutsch

   Nauka języków obcych wśród najmłodszych to nie lada wyzwanie. Wszystkie metody pracy muszą być dostosowane do dzieci, które dopiero uczą się pisać i czytać w języku ojczystym. Naprzeciw temu wyzwaniu wyszło wydawnictwo PWN proponując serię do nauki języka niemieckiego - "ABC Deutsch. Nowa edycja". Została ona opracowana z uwzględnieniem specjalnych potrzeb uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

   Każda z trzech części podręcznika opiera się w dużej mierze na wesołych i kolorowych rysunkach. W zależności od sytuacji kształcą one różne umiejętności dzieci – rozwijają spostrzegawczość, uczą słuchania ze zrozumieniem. Nagrania audio pozwalają dzieciom osłuchać się z brzmieniem języka niemieckiego. Po wysłuchaniu historyjek uczniowie są w stanie powtarzać zasłyszane słówka i zwroty. Podręczniki zostały podzielone na 10 rozdziałów o różnej tematyce. Ich bohaterami są dzieci ale największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszą się przygody papugi Sim i jej właścicielki czarownicy Sandry, a także misia Theo i jego siostry Thei. Różnym poleceniom zostały przyporządkowane charakterystyczne ikonki, dzięki którym dziecko wie z jakiego typu zadaniem ma do czynienia. Dla urozmaicenie lekcji w podręcznikach zawarte zostały również propozycje zajęć ruchowych, gier oraz piosenek. Na końcu każdej części znajduje się słowniczek obrazkowy, który ułatwia powtarzanie nowych słówek.

   Jako uzupełnienie podręczników autorzy serii przygotowali zeszyty ćwiczeń pod nazwą "Materiały ćwiczeniowe ABC Deutsch. Nowa edycja". Ich zawartość odpowiada poszczególnym rozdziałom w książce, dzięki czemu dzieci mogą samodzielnie pracować odnajdując konkretne zadania nawet bez umiejętności czytania. Zadania oparte są głównie na kolorowaniu, przechodzeniu labiryntów, rysowaniu, łączeniu czy zaznaczaniu właściwych odpowiedzi, tak by już od pierwszej klasy uczniowie uczyli się systematycznej pracy z językiem obcym. Zeszyty ćwiczeń kończą podsumowania – Moje dossier oraz świadectwo językowe, opisujące zakres materiału który został przez dziecko w danym roku opanowany. Autorzy serii „ABC Deutsch. Nowa edycja” pomyśleli również o rodziców, zamieszczając w zeszytach ćwiczeń szereg przydatnych informacji o tym, jak pracować w domu z dzieckiem wspierając jego naukę języka niemieckiego.

   Ładowanie...