Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

8+2

 (7 produktów)
?

8+2 i ciężarówka

(okładka twarda)

8+2

25,29 
Dostępne od 2023-12-17

8 + 2 i wycieczka do Dani

(okładka twarda)

8+2

22,19 
Wysyłka dzisiaj

8 + 2 i domek w lesie

(okładka twarda)

8+2

22,19 
Wysyłka dzisiaj

8 + 2 i pierwsze święta

(okładka twarda)

8+2

22,19 
Wysyłka dzisiaj

8 + 2 i Promenada Babci

(okładka twarda)

8+2

22,19 
Wysyłka dzisiaj

8 + 2 i Sztormowy Wiatr

(okładka twarda)

8+2

22,19 
Wysyłka dzisiaj

8+2 i pierwsze święta

(okładka twarda)

8+2

25,19 
Wysyłka dzisiaj

8+2

Bestsellerowy cykl 8+2 autorstwa norweskiej pisarki Anne-Cath Vestly przedstawia zabawne perypetie sympatycznej, wielodzietnej rodziny: mamy, taty, ośmiorga dzieci i babci, która ma tysiąc szalonych pomysłów na minutę. Kiedyś mieszkali w maleńkim mieszkaniu w Oslo. Wskutek zaskakujących zwrotów akcji przeprowadzili się do domu w lesie. Maren, Martin, Marta, Mads, Mona, Milly, Mina i Morten czują się na wsi doskonale. Realizują swoje pasje i odkrywają tajemnice przyrody i zmieniających się pór roku. Wspólnie przeżywają niesamowite przygody. Czasem wpadają w tarapaty, ale dzięki wzajemnej pomocy i życzliwości udaje im się pokonać wszystkie przeszkody. Rodzeństwo cechuje niezwykła wyobraźnia, dzięki której zwyczajne, codzienne obowiązki stają się niezapomnianymi przeżyciami.

Seria 8+2 to ciepłe, rodzinne historie, które skradną serca małych czytelników. Wspólnie z norweskimi kolegami dzieci odkryją, że codzienność wcale nie musi być nudna. Dowiedzą się też, co w życiu jest najważniejsze. Książki są przepełnione pozytywnymi emocjami i życiowym optymizmem. W tej wyjątkowej rodzinie na pierwszym miejscu jest miłość, szacunek do bliźnich i tolerancja. Pomimo wielu różnic bliscy wspierają się w trudnych chwilach i niezależnie od okoliczności mogą na siebie liczyć. Szanują swoje indywidualne wybory i starają się podejmować słuszne decyzje, które nikogo nie krzywdzą. Zawsze znajdują czas na rozmowę. Nie krytykują, nie narzekają na swój los i nie koncentrują się na niepowodzeniach. Cieszą się po prostu tym, co mają. Moc dobrej energii kierują również w stronę innych ludzi, których spotykają na swojej drodze. Nie opuszczają nikogo w potrzebie, a czasem nawet zdarza im się kogoś zeswatać... 

Cykl 8+2 pokochali czytelnicy na całym świecie. W skład serii wchodzi siedem, odrębnych części:

  1. “8+2 i ciężarówka.”

11-osobowa rodzina mieszka w ciasnym mieszkaniu w mieście i wiedzie z pozoru spokojne, miejskie życie. Dzieci chodzą do szkoły. Mama jest odpowiedzialna za cały dom, a tata zarabia pieniądze, rozwożąc towary swoją ciężarówką. Nagle świat staje na głowie, bo ciężarówka taty znika...

  1. “8+2 i domek w lesie.”

Rodzina przeprowadza się do nowego domu. W lesie dzieci mają więcej przestrzeni do zabawy i mogą spędzać mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. Ku uciesze wszystkich zamieszkuje z nimi babcia i pies Rurek. W powiększonym gronie jest im jeszcze weselej i przyjemniej. Dom na prowincji staje się najweselszym domem w całym kraju.

  1. “8+2 i pierwsze święta.”

Nadchodzi zima i pierwsze święta w nowym otoczeniu. Dni są coraz krótsze, a w lesie zmrok zapada szybciej niż w tętniącym życiem mieście. Jakie tajemnice czekają na dzieci w lesie po zmroku?

  1. “8+2 i Anton z Ameryki.”

Rodzice wychodzą wieczorem na przyjęcie z okazji 25-lecia orkiestry kierowców ciężarówek, a dzieci zostają pod opieką babci. I właśnie w ten wieczór do domu przybywa tajemniczy nieznajomy.

  1. “8+2 i promenada babci.”

Wiosną przyroda w lesie budzi się do życia. Wszystko się zmienia i cała rodzina odczuwa na własnej skórze skutki tych zmian. Dzieci niepokoi zwłaszcza zniknięcie krowy podczas pierwszego wiosennego wypasu.

  1. “8+2 i wycieczka rowerowa do Danii.”

Tym razem wesoła rodzinka wybiera się na wakacje. Decydują się zorganizować wyprawę rowerową za granicę. Niestety babcia nie umie jeździć na rowerze, a maluchy boją się dalekich podróży. W głowie taty rodzi się niezwykły pomysł...

  1. “8+2 i Sztormowy Wiatr.”

Dzieciaki wspólnie z babcią chcą przygotować prezent dla rodziców z okazji świąt. Rodzeństwo ma różne wyobrażenie odnośnie tego, jaki prezent sprawi dorosłym radość. Postanawiają zrealizować swoje pomysły oddzielnie. 

W Polsce książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry. Polską wersję językową wzbogacają cudowne ilustracje, za które odpowiedzialna jest Marianna Oklejak, znana  m.in. z serii o przygodach Basi.

Ładowanie...