Xi
 • 12 ważnych

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  12 ważnych

   (1 produktów)

  Polscy autorzy o tym, co czujemy. 12 ważnych emocji

  (okładka twarda)

  12 ważnych

  26,89 
  Wysyłka dzisiaj

  12 ważnych

  Seria niezwykłych książek o uniwersalnych wartościach!

  Seria "12 ważnych" to przygotowane przez znakomitych twórców opowieści, ułatwiające dziecku zrozumienie podstawowych wartości związanych z emocjami i społeczeństwem. W przystępny sposób mówi o ważnych słowach, które trudno zdefiniować. Miłość, przyjaźń, szczęście, piękno, odpowiedzialność, odwaga, szacunek, smutek oraz mądrość to zagadnienia dobrze znane każdemu człowiekowi, ale trudne do wyjaśnienia małemu dziecku. Z pomocą rodzicom i nauczycielom przychodzi więc rewelacyjna seria, która łatwo przekazuje wiedzę o tych tematach. Polscy pisarze łączą siły, by w krótkich opowieściach wprowadzać najmłodszych czytelników w świat uniwersalnych wartości.

  Seria "12 ważnych" nie unika poważnych spraw. Pyta o rzeczy ważne w życiu każdego człowieka. Co to znaczy być przyjacielem? Kim jest osoba piękna? Na czym polega prawdziwa odwaga? Uzupełnione kolorowymi ilustracjami opowiadania są znakomitą propozycją dla nauczyciela, który chce ubarwić prowadzone lekcje, a także dla mamy lub taty stawiających na wspólne czytanie przed snem. Co z emocjami? Czym jest gniew? Na czym polega prawdziwa radość? Po co ludziom strach? Z pewnością niejedno dziecko zadaje takie pytania, a prezentowana seria udziela na nie odpowiedzi. To świetna okazja, by uczyć dzieci poprawnych relacji międzyludzkich, zrozumienia potrzeb każdego człowieka i chronienia poglądów. Pełne wartościowej tematyki książki w piękny sposób wprowadzają małych czytelników w świat wartości uniwersalnych dla całej ludzkości. Rozwijają nie tylko wyobraźnię lub umiejętność rozwiązywania konfliktów, ale także uczą wrażliwości. Są dobrą nauką tolerancji oraz otwartości na innych ludzi.

  Dzięki prezentowanej serii poszerzysz wiedzę o prawach dzieci. Każde dziecko wie, że ma jakieś prawa. Jakie dokładnie? W rozmowie z małymi odbiorcami może pomóc odpowiednio opracowana opowieść. Ułatwia zrozumienie różnych zasad związanych z prawem wyrażania emocji i poglądów oraz równouprawnieniem. Dla najmłodszych odbiorców to często trudne tematy, których zrozumienie wymaga wiele wysiłku. Książki z tej serii są więc przeznaczone zwłaszcza do wspólnego czytania z rodzicami lub nauczycielami. Mogą być znakomitą okazją do dyskusji i odpowiedzi na ważne pytania. Sympatyczni bohaterowie zachęcają czytelników do pozyskiwania wiedzy o prawach dziecka oraz ułatwiają zrozumienie wszystkich zagadnień.

  Seria "12 ważnych" to świetne wsparcie dla osób, które muszą odpowiadać na wiele trudnych pytań dzieci. Rodzice często nie wiedzą, jak wyjaśniać dziecku różne zagadnienia w zrozumiały sposób. Nie trzeba jednak szukać skomplikowanych poradników pedagogicznych. Dzięki prostym opowiadaniom dzieci pozyskują wiedzę o uniwersalnych wartościach, uczą się rozwiązywania konfliktów, a także ćwiczą wyrażanie uczuć i poglądów. Pełna kolorowych ilustracji seria jest odpowiednia podczas lekcji wychowawczych oraz czytania przed snem. Wybierzcie najciekawszą książkę i poznajcie wartościowe przygody wesołych bohaterów!

  Ładowanie...