Xi
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 320

Produkty powiązane:

-31%

39,90 zł

27,40 zł

oszczędzasz 12,50 zł (31%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

Obecnie coraz więcej dzieci ma problemy z uczeniem się i z własnym zachowaniem. Coraz częściej dostrzega się u nich problemy zdrowotne, społeczne i emocjonalne. To efekt zbyt wysokiego poziomu stresu, który zazwyczaj jest bagatelizowany przez dorosłych. Zdaniem autora wystarczy jedynie, aby młody człowiek nauczył się panowania nad własnymi emocjami poprzez identyfikacje problemów i właściwe radzenie sobie z nimi, w dużej mierze przy pomocy rodziców.

Stuart Shanker w swojej książce „SELF-REG” opisuje metodę samoregulacji, dzięki której najmłodsi sami będą w stanie zmienić swoje zachowanie. Pomaga ona zarządzać własnymi emocjami i umożliwia dziecku powrót do stanu spokoju i równowagi, istotnych w ciągłym rozwoju. Na poparcie swoich tez przedstawia szereg wyników badań naukowych, jakie sam przeprowadzał na setkach tysięcy dzieci.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 630892
Tytuł SELF-REG
Autor Stuart Shanker, Barker Teresa
Wydawnictwo Mamania
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 320
Data premiery 2016-10-12
Rok wydania 2016
Wymiary produktu [mm] 238 x 27 x 165
Okładka Miękka
Cena detaliczna 39,90 zł
Nasza cena 27,40 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Bernadetta F.

5/5
| 26-08-2020
Jedna z lepszych książek na ten temat jakie są obecnie dostępne na rynku. Wiem co piszę, jestem doświadczonym psychologiem i zawsze doradzam zakup tej książeczki wszystkim rodzicom, których dzieci mają problemy z panowaniem nad emocjami. Uważam, ze jest bardzo skuteczna i pomocna. A do tego kosztuje tak naprawdę niewiele, jest bogato i kreatywnie zilustrowana. Tak naprawdę minusów brak, same plusy. Nie pozostaje mi więc, nic innego jak polecić wszystkim z całego, całego serca.

Alina T.

5/5
| 18-08-2020
SELF-REG to książka stworzona z myślą o dzieciach (ale nie tylko dla dzieci) na temat autoregulacji. Bardzo odkrywcze podejście i bardzo nietuzinkowe. Podoba mi się to wszystko co autor proponuje w tej pozycji oraz to w jaki sposób jest to przedstawione. A co najważniejsze to te metody są skuteczne. Wiemy, bo testowaliśmy. Oczywiście nie jest tak że wszystko działa. Wypróbujcie i znajdźcie złoty środek dla siebie, My go znaleźliśmy i polecam.

Agata C.

5/5
| 11-08-2020
Polecam zapoznanie się z treścią z tej książki wszystkim rodzicom bez wyjątku. Nawet takim, co uważają że ich dzieci w pełni panują nad swoimi emocjami. Guzik prawda Każde dziecko ma jakieś tam większe lub mniejsze problemy, a ta książką nauczy Wasze pociechy jak nad nimi panować. Wszystko opisane jest w miły, dziecięcy sposób, jest kolorowo, z obrazkami. Czyli tak jak najmłodsi lubią. Cena jest trochę wysoka, ale uważam, że został zachowany tutaj stosunek jakości do ceny. Generalnie bardzo, bardzo mocno polecam.

Dominik M.

5/5
| 04-08-2020
Bardzo dobra pozycja terapeutyczna dla wszystkich maluszków. Trzeba przyznać, że autor ma genialne podejście do dzieci. Mój synek poznawał te wszystkie metody samoregulacji bardzo chętnie, nie miał totalnie żadnych oporów żebyśmy wspólnie ćwiczyli opanowywanie negatywnych emocji. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić z całego serducha. Świetna robota, gratuluję. Na pewno jeszcze w przyszłości zdecydujemy się na inne pozycje tego autorstwa.

Tomek T.

5/5
| 28-07-2020
Zbiór uniwersalnych metod, które można stosować u dziecka w celu nauczenia go panowania nad emocjami. Wszystko to o czym pisze autor wydaje się być skuteczne, rzeczowe, brzmi profesjonalnie. Szata graficzna także niczego sobie. Może momentami zbyt pstrokato, ale to w końcu dla dziecka więc musi być kolorowo, by dziecko się zaciekawiło. Do mnie najbardziej przemawia skuteczność tych technik, więc bardzo polecam.

Amelia M.

4/5
| 21-07-2020
Dobra, a przede wszystkim bardzo skuteczna i tania książka. Długo szukaliśmy sposobu na ujarzmienie emocji naszej małego nerwsua i w końcu znaleźliśmy sposób. Jak się okazuje nie trzeba od razu wydawać milionów na terapie u psychologa, czasem wystarczy sięgnięcie do takiej profesjonalnej pozycji. Polecam wszystkim z podobnym problem. Wierzę, ze te metody zaproponowane przez autora okażą się skuteczne u wszystkich.

Ania Z.

4/5
| 14-07-2020
Jedna z fajniejszych książek na temat autoregulacji, jaka jest dostępna na rynku. Autor proponuje nam innowacyjny sposób na radzenie sobie z nerwami, negatywnymi emocjami. O jednych metodach już słyszałam, są mi doskonale znane i sprawdzone (potwierdzam skuteczność), ale kilka było dla nas odkryciem. Nie do wszystkich się stosujemy, do niektórych dziecko nie jest zwyczajnie chętne, ale myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam.

Dominika U.

5/5
| 07-07-2020
Bardzo przydatna książka dla wszystkich dzieci, które mają problemy z panowaniem nad emocjami. Dzięki tej fajnej, kreatywnej i jakże pomysłowej lekturze wasze pociechy poznają metody na radzenie sobie z nerwami. Autor podaje nam przykłady jak rozwiązywać konflikty na placu zabaw, czy jak radzić sobie z nagłymi wybuchami agresji. Wszystko wydaje się być mądre, a przede wszystkim skuteczne. Jak będzie w praktyce, czas pokaże. Książka generalnie podoba mi się pod każdym względem. Polecam.

Emilia L.

5/5
| 10-05-2020
Jeden z najlepszych poradników wychowawczych jaki czytałam. Może momentami książka bywa dośc skomplikowana, ale tylko po to aby wszystko jak najlepiej i jak najobszerniej objaśnić. Polecam wszystkim rodzicom. Przypuszczam, że większośc z nas jej potrzebuje, nawet jeśli nie wszyscy o tym wiedzą ;)

Magda N.

5/5
| 30-04-2020
Bardzo dobry poradnik. Nie tylko tłumaczy jak nauczyć dziecka radzenia sobie ze stresem, ale tez obrazuje co dokładnie dzieje się w jego głowie w takiej sytuacji. Niby kazdy z nas dzieckiem był i wspomina te czasy jako piękne i bezstresowe, majac porównanie z dorosłym życiem, ale właśnie… Trzeba zrozumieć, że dziecko nie ma takiego odniesienia bo zna tylko dziecięce życie.

Łucja J.

4/5
| 20-04-2020
Ciekawa książka, ale moim zdaniem nie wyróżnia się jakoś znacząco spośród innych poradników rodzicielskich. Jest interesująca, możliwe, że i w pewnym stopniu skuteczna, ale ma niestety kilka niedociągnięć. Oczywiście, jeśli ktoś musi poradzić sobie z dzieckiem, zwłaszcza jeśli widzi, że chodzi „naelektryzowane” to jak najbardziej powinien spróbować – a nuż akurat pomoże.

Gosia G.

5/5
| 10-04-2020
Książka Shankera to po części poradnik rodzicielski, a po części rozprawa naukowa pełna tez autora. Mi osobiście pomogła zrozumieć niektóre zachowania mojej córki-złośnicy ;) ale też pomogła jej, oczywiście za moim pośrednictwem sobie z nim poradzić.

Iza F.

5/5
| 31-03-2020
Samoregulacja układu nerwowego u dziecka to coś o czym kompletnie nie wiedziałam, zanim „Self-Reg” wpadła w moje ręce. Tak samo jak o tym, jak często zdarza mi się mylnie zrozumieć moje dziecko. Książka Shankera bardzo pomogła mi poprawić relacje z nim i pokazać jak powinien walczyć ze stresującymi i drażniącymi sytuacjami.

Bogumiła N.

5/5
| 21-03-2020
Ta książka nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych poradników parentingowych. Autor za pomocą konkretnych przykładów pokazuje jak należy postępować z dzieckiem, jak wychwycić stresującą dla niego sytuacje i jak nauczyć je, aby mogło szybko sobie z nim poradzić. Ważne, że to nie jest książka dla rodziców „trudnych” dzieci, ale dla wszystkich. Gorąco polecam wszystkim, którzy mierzą się z trudami wychowywania pociech.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
22 Wrzesień, Wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
23 Wrzesień, Środa
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23 Wrzesień, Środa
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
23 Wrzesień, Środa
przedpłata
8,99 zł
pobranie
11,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
22 Wrzesień, Wtorek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
22 Wrzesień, Wtorek
przedpłata
10,99 zł
pobranie
13,99 zł
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...