Xi

SELF-REG

Obecnie coraz więcej dzieci ma problemy z uczeniem się i z własnym zachowaniem. Coraz częściej dostrzega się u nich problemy zdrowotne, społeczne i emocjonalne. To efekt zbyt wysokiego poziomu stresu, który zazwyczaj jest bagatelizowany przez dorosłych. Zdaniem autora wystarczy jedynie, aby młody człowiek nauczył się panowania nad własnymi emocjami poprzez identyfikacje problemów i właściwe radzenCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Mamania
 • Data premiery: 2016-10-12
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 320
 • Wymiary: 238 x 165

Obecnie coraz więcej dzieci ma problemy z uczeniem się i z własnym zachowaniem. Coraz częściej dostrzega się u nich problemy zdrowotne, społeczne i emocjonalne. To efekt zbyt wysokiego poziomu stresu, który zazwyczaj jest bagatelizowany przez dorosłych. Zdaniem autora wystarczy jedynie, aby młody człowiek nauczył się panowania nad własnymi emocjami poprzez identyfikacje problemów i właściwe radzenie sobie z nimi, w dużej mierze przy pomocy rodziców. Stuart Shanker w swojej książce „SELF-REG” opisuje metodę samoregulacji, dzięki której najmłodsi sami będą w stanie zmienić swoje zachowanie. Pomaga ona zarządzać własnymi emocjami i umożliwia dziecku powrót do stanu spokoju i równowagi, istotnych w ciągłym rozwoju. Na poparcie swoich tez przedstawia szereg wyników badań naukowych, jakie sam przeprowadzał na setkach tysięcy dzieci.

To poradnik, który pomoże Wam zrozumieć, czym tak naprawdę jest samoregulacja. Jak nauczyć się, by nie reagować agresywnie na negatywne zachowania dzieci, choć wydaje się to najczęściej najwygodniejszą z opcji. Tutaj autor nie tylko rzeczowo wyjaśnia swoje teorie, ale i licznie podpiera się sytuacjami z życia swoich klientów. Dzięki temu rodzice mogą zauważyć, że problem, z którym się borykają, dotyka nie tylko ich, ale też mnóstwo innych rodziców, czy opiekunów.

"Naszą rolą jest przede wszystkim pomóc im (dzieciom) nauczyć się rozpoznawać ich własny stan fizyczny: jak się czuje ich ciało, kiedy są spokojne, uważne i zaangażowane, a także kiedy wchodzą w stan związany z niskim poziomem energii/wysokim napięciem, oraz co mogą zrobić dla siebie, żeby poczuć się lepiej."

Bo to właśnie rodzic ma za zadanie poprowadzić dziecko przez ciężkie meandry emocji i różnorodnych relacji, skupiając się przede wszystkim na akceptacji, więzi i wyczuwalnej, autentycznej bliskości.

Jeżeli zauważyliście światełko w tunelu, myśląc o metodzie samoregulacji, koniecznie zainteresujcie się książką "Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę". To proste historyjki, opisujące sytuacje znane maluchom z życia codziennego. W ten sposób łatwiej jest im zobrazować i zaklasyfikować emocje, które zazwyczaj pojawiają się zupełnie niespodziewanie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
630892
Tytuł
SELF-REG
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
320
Data premiery
2016-10-12
Rok wydania
2016
Wymiary produktu [mm]
238 x 165
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.45
Długość
238
Głębokość
23
Wysokość
22
Nasza cena
27,19 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
27 recenzji
 • 5
  23
 • 4
  4
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Magdalena B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-25
  Książka na czasie. Jak nie poddawać się swoim emocjom, umieć je zauważyć i uporządkować. Instrukcja dla dużych i małych. Moc wskazówek, przykładów oraz wiedzy naukowej. Godna polecenia pozycja!
 • Joanna Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-10
  Książka warta uwagi. Każdy rodzic powinen przeczytać.
 • Arisa J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-20
  Świetna książka. Dla rodzica, dla psychologa, dla terapeuty, dla pedagoga i nauczyciela. Dla każdego, kto pracuje z dziećmi i każdego, kto chce zrozumieć i zbliżyć się do swojego dziecka. Ta książka pozwala zrozumieć, jak silne więzi i zależności między rodzicem i dzieckiem mogą pomóc w poprawie jakości życia dla dziecka i jego rodziców. Paradoksalnie, to dzięki chęci pomocy dziecku, dorośli mogą pomóc sami sobie.
  "Self reg" jest napisana (przetłumaczona) lekkim i zrozumiałym językiem. Ciekawe przykłady i sytuacje z życia ułatwiają zrozumienie treści i odniesienie jej do własnych doświadczeń i spostrzeżeń. To fascynująca opowieść o emocjach, ich przyczynach i skutkach, które mają realny wpływ na nasze dzieci i na nas. Polecam serdecznie.
 • Bernadetta F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-26
  Jedna z lepszych książek na ten temat jakie są obecnie dostępne na rynku. Wiem co piszę, jestem doświadczonym psychologiem i zawsze doradzam zakup tej książeczki wszystkim rodzicom, których dzieci mają problemy z panowaniem nad emocjami. Uważam, ze jest bardzo skuteczna i pomocna. A do tego kosztuje tak naprawdę niewiele, jest bogato i kreatywnie zilustrowana. Tak naprawdę minusów brak, same plusy. Nie pozostaje mi więc, nic innego jak polecić wszystkim z całego, całego serca.
 • Alina T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-18
  SELF-REG to książka stworzona z myślą o dzieciach (ale nie tylko dla dzieci) na temat autoregulacji. Bardzo odkrywcze podejście i bardzo nietuzinkowe. Podoba mi się to wszystko co autor proponuje w tej pozycji oraz to w jaki sposób jest to przedstawione. A co najważniejsze to te metody są skuteczne. Wiemy, bo testowaliśmy. Oczywiście nie jest tak że wszystko działa. Wypróbujcie i znajdźcie złoty środek dla siebie, My go znaleźliśmy i polecam.
 • Agata C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-11
  Polecam zapoznanie się z treścią z tej książki wszystkim rodzicom bez wyjątku. Nawet takim, co uważają że ich dzieci w pełni panują nad swoimi emocjami. Guzik prawda Każde dziecko ma jakieś tam większe lub mniejsze problemy, a ta książką nauczy Wasze pociechy jak nad nimi panować. Wszystko opisane jest w miły, dziecięcy sposób, jest kolorowo, z obrazkami. Czyli tak jak najmłodsi lubią. Cena jest trochę wysoka, ale uważam, że został zachowany tutaj stosunek jakości do ceny. Generalnie bardzo, bardzo mocno polecam.
 • Dominik M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-04
  Bardzo dobra pozycja terapeutyczna dla wszystkich maluszków. Trzeba przyznać, że autor ma genialne podejście do dzieci. Mój synek poznawał te wszystkie metody samoregulacji bardzo chętnie, nie miał totalnie żadnych oporów żebyśmy wspólnie ćwiczyli opanowywanie negatywnych emocji. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić z całego serducha. Świetna robota, gratuluję. Na pewno jeszcze w przyszłości zdecydujemy się na inne pozycje tego autorstwa.
 • Tomek T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-28
  Zbiór uniwersalnych metod, które można stosować u dziecka w celu nauczenia go panowania nad emocjami. Wszystko to o czym pisze autor wydaje się być skuteczne, rzeczowe, brzmi profesjonalnie. Szata graficzna także niczego sobie. Może momentami zbyt pstrokato, ale to w końcu dla dziecka więc musi być kolorowo, by dziecko się zaciekawiło. Do mnie najbardziej przemawia skuteczność tych technik, więc bardzo polecam.
 • Amelia M. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-07-21
  Dobra, a przede wszystkim bardzo skuteczna i tania książka. Długo szukaliśmy sposobu na ujarzmienie emocji naszej małego nerwsua i w końcu znaleźliśmy sposób. Jak się okazuje nie trzeba od razu wydawać milionów na terapie u psychologa, czasem wystarczy sięgnięcie do takiej profesjonalnej pozycji. Polecam wszystkim z podobnym problem. Wierzę, ze te metody zaproponowane przez autora okażą się skuteczne u wszystkich.
 • Ania Z. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-07-14
  Jedna z fajniejszych książek na temat autoregulacji, jaka jest dostępna na rynku. Autor proponuje nam innowacyjny sposób na radzenie sobie z nerwami, negatywnymi emocjami. O jednych metodach już słyszałam, są mi doskonale znane i sprawdzone (potwierdzam skuteczność), ale kilka było dla nas odkryciem. Nie do wszystkich się stosujemy, do niektórych dziecko nie jest zwyczajnie chętne, ale myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam.
 • Dominika U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-07
  Bardzo przydatna książka dla wszystkich dzieci, które mają problemy z panowaniem nad emocjami. Dzięki tej fajnej, kreatywnej i jakże pomysłowej lekturze wasze pociechy poznają metody na radzenie sobie z nerwami. Autor podaje nam przykłady jak rozwiązywać konflikty na placu zabaw, czy jak radzić sobie z nagłymi wybuchami agresji. Wszystko wydaje się być mądre, a przede wszystkim skuteczne. Jak będzie w praktyce, czas pokaże. Książka generalnie podoba mi się pod każdym względem. Polecam.
 • Emilia L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Jeden z najlepszych poradników wychowawczych jaki czytałam. Może momentami książka bywa dośc skomplikowana, ale tylko po to aby wszystko jak najlepiej i jak najobszerniej objaśnić. Polecam wszystkim rodzicom. Przypuszczam, że większośc z nas jej potrzebuje, nawet jeśli nie wszyscy o tym wiedzą ;)
 • Magda N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-30
  Bardzo dobry poradnik. Nie tylko tłumaczy jak nauczyć dziecka radzenia sobie ze stresem, ale tez obrazuje co dokładnie dzieje się w jego głowie w takiej sytuacji. Niby kazdy z nas dzieckiem był i wspomina te czasy jako piękne i bezstresowe, majac porównanie z dorosłym życiem, ale właśnie… Trzeba zrozumieć, że dziecko nie ma takiego odniesienia bo zna tylko dziecięce życie.
 • Łucja J. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-20
  Ciekawa książka, ale moim zdaniem nie wyróżnia się jakoś znacząco spośród innych poradników rodzicielskich. Jest interesująca, możliwe, że i w pewnym stopniu skuteczna, ale ma niestety kilka niedociągnięć. Oczywiście, jeśli ktoś musi poradzić sobie z dzieckiem, zwłaszcza jeśli widzi, że chodzi „naelektryzowane” to jak najbardziej powinien spróbować – a nuż akurat pomoże.
 • Gosia G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-10
  Książka Shankera to po części poradnik rodzicielski, a po części rozprawa naukowa pełna tez autora. Mi osobiście pomogła zrozumieć niektóre zachowania mojej córki-złośnicy ;) ale też pomogła jej, oczywiście za moim pośrednictwem sobie z nim poradzić.
 • Iza F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-31
  Samoregulacja układu nerwowego u dziecka to coś o czym kompletnie nie wiedziałam, zanim „Self-Reg” wpadła w moje ręce. Tak samo jak o tym, jak często zdarza mi się mylnie zrozumieć moje dziecko. Książka Shankera bardzo pomogła mi poprawić relacje z nim i pokazać jak powinien walczyć ze stresującymi i drażniącymi sytuacjami.
 • Bogumiła N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-21
  Ta książka nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych poradników parentingowych. Autor za pomocą konkretnych przykładów pokazuje jak należy postępować z dzieckiem, jak wychwycić stresującą dla niego sytuacje i jak nauczyć je, aby mogło szybko sobie z nim poradzić. Ważne, że to nie jest książka dla rodziców „trudnych” dzieci, ale dla wszystkich. Gorąco polecam wszystkim, którzy mierzą się z trudami wychowywania pociech.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł

O Autorze


630892
Ładowanie...