Xi

Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu

W serii "Świadkowie Tajemnicy" wydawnictwo Rosikon Press przedstawia kolejną, fascynującą pozycję – tym razem udają się do Meksyku, by w książce "Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu" opowiedzieć dzieje jednego z najbardziej obrazów Matki Bożej.Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe czczona jest jako patronka obu Ameryk, a jej sanktuarium, położone w północnej części miasta Meksyk odwiedzCzytaj więcej

W serii "Świadkowie Tajemnicy" wydawnictwo Rosikon Press przedstawia kolejną, fascynującą pozycję – tym razem udają się do Meksyku, by w książce "Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu" opowiedzieć dzieje jednego z najbardziej obrazów Matki Bożej.

Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe czczona jest jako patronka obu Ameryk, a jej sanktuarium, położone w północnej części miasta Meksyk odwiedza rocznie ponad 20 milionów pielgrzymów. W swojej książce Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń koncentrują się na spotkaniach z historykami, archeologami, chemikami, matematykami, astronomami czy optykami, którzy prowadzili badania naukowe nad obrazem z Guadalupe. Okazuje się bowiem, że badania cudownego obrazu dały wyniki, które ciężko wytłumaczyć współczesną wiedzą.

W "Sekretach Guadalupe. Rozszyfrowaniu ukrytego kodu" poruszone są takie tematy, jak Kwadrat Pitagorasa, zawarty w obrazie, dzięki któremu naukowcy odkrywają w nim nowe dane matematyczne, geograficzne czy nawet muzyczne; Tajemnicę tęczówek – dzięki nowoczesnej technice odkryto, że w oczach Maryi przedstawiona jest dodatkowa scena; Niezniszczalne płótno – teoretycznie materiał, na którym powstał obraz, powinien rozpaść się już stulecia temu; Ukryty szyfr – jakie symbole zawarte są na świętym obrazie i jak odczytywali je Indianie i Hiszpanie.

Książka porusza również historię świata, w którym powstał obraz – Azteckiego imperium i jego zmierzchu, gdy konkwistadorzy pokonali to potężne państwo – i przedstawia historię powstania malowidła, począwszy od objawienia, w którym Matka Boża ukazała się ubogiemu Indianinowi, a skończywszy na tym, jak Matka Boża z Guadalupe stała się patronką Meksyku.

Jednak to nie tylko suche fakty i słowa. Licząca 280 stron książka jest bogato ilustrowana, zawiera 300 kolorowych zdjęć, tabele i diagramy. Dzięki nim można przenieść się do Meksyku i obejrzeć nie tylko przepiękny, mistyczny obraz w rozmaitych ujęciach, ale i jego otoczenie i ludzi, którzy pracują nad poznaniem jego tajemnic – oraz tych, którzy zadawalają się wstawiennictwem Maryi w codziennym życiu, nie zadając pytań.

"Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu" to wspaniała podróż w tajemnice świętego obrazu. Książka została stworzona przez Grzegorza Górnego - reportera, eseistę, publicystę, reżysera, autora i współautora kilku książek, założyciela kwartalnika Fronda – i Janusza Rosikonia – wybitnego polskiego fotografa, członka Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Związku Polskich Artystów Fotografików, autora i współautor wielu pasjonujących albumów fotograficznych oraz współzałożyciela wydawnictwa Rosikon Press.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
486429
Tytuł
Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
280
Data premiery
2015-03-03
Rok wydania
2015
Wymiary produktu [mm]
26
Waga Produktu [kg]
1.23
Długość
260
Głębokość
200
Nasza cena
92,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
8 recenzji
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Maria M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-01-11
  Jak zwykle w przypadku tego tandemu autorskiego i wydawniczego książka bardzo interesująca. W pięknej szacie graficznej ujęto treść wyjaśniającą fenomen objawienia Matki Bożej. Autor opisuje nie tylko samo zdarzenie, czyli spotkanie człowieka z Niepokalaną, ale
  także wnikliwie przedstawia szczegóły
  tajemniczego wizerunku Maryi, który sam
  w sobie jest kodem pełnym ukrytych sensów tajemniczym przekazem. Poznajemy symbolikę wpisaną w obraz, który stał się obiektem kultu nie tylko w Ameryce Południowej, ale w całym świecie.
  Znakomite fotografie, w których obok profesjonalizmu widoczna jest dbałość o szczegóły ilustruje i dokumentuje całość.
  Warto mieć tę pozycję w domu, ale też kupić na prezent. Zadowolenie gwarantowane.
 • Anna B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-08-29
  Bardzo ciekawa książka i bardzo ładnie wydana. Dziękuję.
 • Wanda O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-09
  Bardzo lubie książki duetu Rosikoń-Górny, chociaż nie jestem blisko Kościoła, ale uwielbiam wszelakie reportaże podróżnicze i odkrywanie tajemnic historii, dlatego często znajduję u nich coś dla siebie. Szczególnie doceniam tu zdjęcia pana Górnego, który ma duży talent do wychwytywania ciekawych kadrów. "Sekrety Guadelupe" zaciekawiły mnie też ze względu na Meksyk, kultura tamtego regionu bardzo mnie interesuje, więc wszystko na ten temat biorę w ciemno.
 • Maria K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-03
  Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką, to znaczy spodziewałam się ciekawej lektury, ale zawartość jeszcze przerosła moje oczekiwania:) oczywiście najważniejsze są informacje na temat Matki Boskiej z Guadelupe,o której każdy w Polsce słyszał, ale chyba nie wiemy zbyt wiele na jej temat. Niektóre badania, jak te dotyczące tajemnicy tęczówek, naprawdę zdumiewają. Do tego mamy mnóstwo ciekawostek na temat pięknej, bogatej kultury Meksyku, wspaniałe świadectwa wiary jego mieszkańców, oraz cudowne zdjęcia, które można oglądać godzinami.
 • Magdalena D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2016-05-16
  Wspaniała! Niesamowita! Polecam gorąco!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


486429
Ładowanie...