Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Liczba stron: 128

Kup w zestawie:

3 produkty
wartość produktów w zestawie:
71,71 zł
51,10 zł
oszczędzasz 20,61 zł (29%)
-11%

19,90 zł

17,63 zł

oszczędzasz 2,27 zł (11%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

Jednym z uczynków miłosierdzia, jaki powinni wypełniać chrześcijanie jest modlitwa za żywych i umarłych. Błogosławiona Kościoła katolickiego, Anna Katarzyna Emmerich uwrażliwia nas zwłaszcza na tę drugą grupę, ponieważ osoby, które odeszły z tego świata już nie mogą sobie pomóc - pozostaje im jedynie modlitwa żyjących. Autorka lektury "Sekrety dusz czyśćcowych" opisuje swoje wizje oraz przeżycia związane z tym tematem.

Ciekawostkę stanowi fakt, że czyściec posiada różne poziomy - im większe przewinienia tym niżej się trafia. Dusze znajdujące w najgłębszych z nich cierpią najintensywniej, ale modlitwa żywych ludzi przybliża je do spotkania z Bogiem. Przejście do nieba następuje po opuszczeniu najpłytszego kręgu.

Opis udręk, jakie znoszą zmarli odbywający pokuty wywiera ogromne wrażenie na odbiorcach. Jedni cierpią głód, inni - pragnienie, jeszcze inni marzną bądź zmagają się z gorącem. Wizjonerka wspomina dusze biczowane, rozrywane zębami psów oraz dręczone przez demony, obecne zwłaszcza na najgłębszych poziomach.

Najważniejszym przesłaniem, jakie wynika z książki "Sekrety dusz czyśćcowych" jest przypomnienie o konieczności częstego pomagania zmarłym. Możemy to robić na wiele sposobów, np. poprzez ofiarowanie swoich cierpień, trudów, postów, wyrzeczeń; uczestnictwo w mszach świętych oraz ich zamawianie, a także odmawianie różnych modlitw - przykłady kilku z nich znajdziemy w tej publikacji. Wszystko to przynosi im ulgę i przybliża do celu, czyli spotkania się z Bogiem w raju.

Osoby wrażliwe mogą być nieco przerażone opisami zawartymi w "Sekretach dusz czyśćcowych," ale nie zmienia to faktu, że lektura skłania i motywuje do częstszej i żarliwszej modlitwy za zmarłych.

Należy też wspomnieć, że autorka tej lektury przeżyła wizje dotyczące Męki Pańskiej. Na ich podstawie Mel Gibson nakręcił bardzo znany film pt.: "Pasja." Warto zapoznać się również z nimi i samodzielnie ocenić, czy ta produkcja kinowa oddaje ich treść.

Poznaj wizje katolickiej błogosławionej, pomyśl o zmarłych krewnych, sąsiadach i znajomych. Pamiętaj o nich w modlitwie - może ona przynieść Ci niezwykłe owoce. Dusze czyśćcowe są niezwykle wdzięczne za okazaną pomoc. Zadbaj o tych, którzy niż już nie mogą zrobić dla siebie.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 270556
Tytuł Sekrety dusz czyśćcowych
Autor Anna Katharina Emmerich
Wydawnictwo Wydawnictwo AA
Język wydania polski
Język oryginału niemiecki
Liczba stron 128
Data premiery 2011-10-03
Rok wydania 2011
Wymiary produktu [mm] 195 x 130
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.18
Cena detaliczna 19,90 zł
Nasza cena 17,63 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Anna

5/5
| 05-08-2021
Zanim rozpoczęłam czytać książkę autorstwa Bł. Anny Katarzyny Emmerich
pt.'' Sekrety dusz czyśćcowych'' spróbowałam we własnych wyobrażeniach, jak wygląda ten świat i zadać sobie osobiste pytanie:

Jak ja widzę świat dusz przebywających w czyśćcu podobnie, jak autorka przedstawia czy jednak inaczej?

Udzielona moja odpowiedź na to pytanie bardzo mocno mnie zaskoczyła na tyle, że posiadałam inne wyobrażenie o tym tajemniczym świecie, który wśród na ogół czytelników wzbudza poniekąd zainteresowanie, chociaż nie zawsze myślimy o tym, co stanie się dalej po zakończeniu życia ziemskiego.

Z uwagą zapoznałam się ze wstępem, który zachęcił mnie, abym mogła głębiej dowiedzieć się o autorce i jak to się stało, że ona doświadcza, tego, czego zwykły śmiertelnik nie widzi, a ona widzi to w tych częściach postrzeganych przez nią wizji tego, co jest nieznajome, a nieuniknione jeszcze przed nami.

Obserwowałam z ogromnym zainteresowaniem, jak kto jest, kiedy ma się te niezwykłe możliwości przekazu tego, co my nie dostrzegamy na co dzień w ludziach, którzy byli nam bliscy, żyli, razem z nami to czują oni potrzebę kontaktu z nami poprzez modlitwę, która pomoże im mniej cierpieć w tym miejscu- czyśćcu, które jest jeszcze szansą na wybawienie.

Są to ciekawie przedstawione sytuacje z punktu widzenia autorki, gdyż nie każdy ma możliwość i szansę bycia poniekąd świadkiem ich i być może spojrzy na to zagadnienie nieco inaczej chociaż o tym świecie rozmawia się bardzo mało.

Gdyby tak bardziej można, się zastanowić nad tym tematem poruszonym przez autorkę to porusza on głębię tajemnicy i chęci spróbowania pomodlenia się za te dusze, które najbardziej cierpią, choć o tym nie wiedzą.

W chwili nostalgii, kiedy myślimy o osobach bliskich, których nie ma, już pośród nas to przyda się modlitwa za nich, która stanowiła będzie najlepsze ukojenie dla nich. My poczujemy się lepiej, bo możemy coś dla nich zrobić, aby im to życie ulepszyć, abyśmy mogli, przy ponownym spotkaniu się z nimi i rozmowie nie zapomnieli, o wspieraniu się wzajemnym pamiętając stale osobach świętych, o stwórcy świata, Panu Jezusie, Matce Boskiej Maryi, św. Józefie, którzy stanowią dla nas autorytet do naśladowania w życiu ziemskim.

W tej o to książce dodatkowym elementem zamieszczone są na samym końcu modlitwy.

Czyta się bardzo dobrze tę książkę.

Warto przeczytać tę książkę.

Jadwiga U.

5/5
| 13-02-2021
Książka która pokazuje jak ważna i pomocna jest modlitwa, będąca wsparciem nie tylko na na żyjących tutaj na ziemi, ale i dla dusz w czyśćcu cierpiących. Wizja czyśćca przedstawiona przez Błogosławioną Annę Katarzynę Emmerich pozwala spojrzeć na sprawy życia i śmierci z zupełnie innej perspektywy.

Małgorzata J.

5/5
| 26-01-2021
Książka jest w twardej okładce jakość papieru dobra produkt zasługuje na 5.

Irena

5/5
| 05-01-2021
Super dla szukających prawdy, sensu w życiu i Boga przede wszystkim :)

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
23. maja, pon. — 24. maja, wt.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
24. maja, wtorek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23. maja, poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
23. maja, poniedziałek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
23. maja, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
24. maja, wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
24. maja, wtorek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
23. maja, poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...