Xi
 » Książki  » Religia  » Chrześcijaństwo

Jednym z uczynków miłosierdzia, jaki powinni wypełniać chrześcijanie jest modlitwa za żywych i umarłych. Błogosławiona Kościoła katolickiego, Anna Katarzyna Emmerich uwrażliwia nas zwłaszcza na tę drugą grupę, ponieważ osoby, które odeszły z tego świata już nie mogą sobie pomóc - pozostaje im jedynie modlitwa żyjących. Autorka lektury "Sekrety dusz czyśćcowych" opisuje swoje wizje oraz przeżycia związane z tym tematem.

Ciekawostkę stanowi fakt, że czyściec posiada różne poziomy - im większe przewinienia tym niżej się trafia. Dusze znajdujące w najgłębszych z nich cierpią najintensywniej, ale modlitwa żywych ludzi przybliża je do spotkania z Bogiem. Przejście do nieba następuje po opuszczeniu najpłytszego kręgu.

Opis udręk, jakie znoszą zmarli odbywający pokuty wywiera ogromne wrażenie na odbiorcach. Jedni cierpią głód, inni - pragnienie, jeszcze inni marzną bądź zmagają się z gorącem. Wizjonerka wspomina dusze biczowane, rozrywane zębami psów oraz dręczone przez demony, obecne zwłaszcza na najgłębszych poziomach.

Najważniejszym przesłaniem, jakie wynika z książki "Sekrety dusz czyśćcowych" jest przypomnienie o konieczności częstego pomagania zmarłym. Możemy to robić na wiele sposobów, np. poprzez ofiarowanie swoich cierpień, trudów, postów, wyrzeczeń; uczestnictwo w mszach świętych oraz ich zamawianie, a także odmawianie różnych modlitw - przykłady kilku z nich znajdziemy w tej publikacji. Wszystko to przynosi im ulgę i przybliża do celu, czyli spotkania się z Bogiem w raju.

Osoby wrażliwe mogą być nieco przerażone opisami zawartymi w "Sekretach dusz czyśćcowych," ale nie zmienia to faktu, że lektura skłania i motywuje do częstszej i żarliwszej modlitwy za zmarłych.

Należy też wspomnieć, że autorka tej lektury przeżyła wizje dotyczące Męki Pańskiej. Na ich podstawie Mel Gibson nakręcił bardzo znany film pt.: "Pasja." Warto zapoznać się również z nimi i samodzielnie ocenić, czy ta produkcja kinowa oddaje ich treść.

Poznaj wizje katolickiej błogosławionej, pomyśl o zmarłych krewnych, sąsiadach i znajomych. Pamiętaj o nich w modlitwie - może ona przynieść Ci niezwykłe owoce. Dusze czyśćcowe są niezwykle wdzięczne za okazaną pomoc. Zadbaj o tych, którzy niż już nie mogą zrobić dla siebie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


270556
Ładowanie...