Xi

(Sekretna) księga asperdzieciaka. Poradnik dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera

Temat autyzmu u dzieci to temat, który wałkuje się w kółko w przedszkolach i szkole podstawowej. Co jednak dalej, kiedy dziecko zaczyna wyrastać z pewnych norm i staje się nastolatkiem? "(Sekretna) księga asperdzieciaka. Poradnik dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera" to książka, która pomoże skupić się na dzieciach dotkniętych tą przypadłością.Ten klasyczny poradnik pomoże Ci nie tylko zrozCzytaj więcej

Temat autyzmu u dzieci to temat, który wałkuje się w kółko w przedszkolach i szkole podstawowej. Co jednak dalej, kiedy dziecko zaczyna wyrastać z pewnych norm i staje się nastolatkiem? "(Sekretna) księga asperdzieciaka. Poradnik dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera" to książka, która pomoże skupić się na dzieciach dotkniętych tą przypadłością.

Ten klasyczny poradnik pomoże Ci nie tylko zrozumieć potrzeby dziecka z zespołem Aspergera, ale i ułatwi Ci jego wychowywanie. Jennifer Cook O'Toole sama przeszła przez dojrzewanie, mając zespół Aspergera i wie, jak ciężki to okres, zarówno dla dzieci, jak i otaczających je bliskich.

Zespół Aspergera to zaburzenie rozwoju, które mieści się w spektrum autyzmu. Osoba objęta tym zaburzeniem wyróżnia się miłością do rutyny, źle reaguje na wszelkie zmiany, a także ma problemy ze zdolnościami społecznymi. Jeżeli chodzi o zainteresowania osoby dotknięte tym zespołem, potrafią niesamowicie zaangażować się w sprawy, które je interesują, jednak z czasem może to przyjąć formę obsesji. Są to osoby sprawne intelektualnie, które chodzą do szkoły i wyjawiają niesamowite zdolności rozwojowe. Jednak, kiedy przychodzi do typowych w szkole podziałów społecznych, życie staje się dla nich bardzo problematyczne. Do tego dochodzi brak umiejętności przegrywania i tragiczne w skutkach porażki, do których nie są w stanie się przyznać.

"(Sekretna) księga asperdzieciaka. Poradnik dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera" pozwala przebrnąć im przez te problemy. Autorka tłumaczy zachowania osób z zespołem Aspergera, a także pozwala tym osobom zrozumieć podstawowe prawdy rządzące światem. Uczy je jak przepraszać, czy też jak dziękować, pokazuje co zrobić, żeby nie przesadzić zarówno w jednym, jak i w drugim. Przede wszystkim skupia się na tym, jak radzić sobie z niepowodzeniami.

W książce znajdziesz nie tylko konkretne problemy i odpowiedź na nie, ale i przykłady z życia wzięte, które pozwolą Tobie, czy też Twojemu dziecku zauważyć, że nie jest ono same w trudnej sytuacji. Poradnik został, tak napisany, by rzetelną wiedzę przybliżyć zwykłemu człowiekowi. Pozwala ona skupić się na temacie, a nie na skomplikowanym słownictwie. Na końcu książki znajdują się przydatne adresy oraz strony internetowe, które pozwolą Ci rozwinąć temat i pogłębić wiedzę.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
775983
Tytuł
(Sekretna) księga asperdzieciaka. Poradnik dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
304
Data premiery
2018-05-15
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
230 x 155 x 15
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.46
Długość
230
Głębokość
155
Wysokość
15
Nasza cena
43,69 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
11 recenzji
 • 5
  10
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Rafał T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-11
  Interesująca książka, polecam.
 • Adrianna C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-10
  Jako mama tytułowego Asperdzieciaka nie umiem nawet wyrazić, jak bardzo jestem wdzięczna za tą książkę. Mój syn jest najwspanialszy na świecie, ale mimo dobrego kontaktu ciągle zdarzają się nam chwile całkowitego niezrozumienia i przeczytanie tego poradnika naprawdę pomogło mi sobie z nimi radzić. Jestem sceptykiem wobec stwierdzenia, że książka może zmienić życie, a właściwie byłam - bo dzięki tej pozycji naprawdę żyje nam się lepiej. Polecam po stokroć!
 • Angelika N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-05
  Świetna książka, inna niż wszystkie traktujące o ZA. Przede wszystkim podoba mi się humorystyczne ujęcie tematu. Wokół ZA ciągle jest za dużo atmosfery tabu, lęków, dystansu, a publikacje utrzymane w takim tonie pokazują, że wcale nie musi tak być. Fajne jest też ujęcie treści z perspektywy dziecka czy nastolatka. Prosty trik, a tak bardzo ułatwia czytelnikowi zrozumienie przekazu. Polecam i Aspim, i ich rodzicom czy rodzeństwu.
 • Danuta B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-27
  Świetna książka i bardzo pomocna. Pozwoli mi zrozumieć mojego asperwnuka.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
0,00 zł
775983
Ładowanie...