Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Scenariusze zajęć z zakresu rozwoju kompetencji emocjonalnych i komunikacyjnych dzieci i młodzieży w szkole podstawowej

Magdalena Wegner-Jezierska prezentuje wspaniały zestaw, zawierający program lekcji wychowawczych dla uczniów szkoły podstawowej. Niezależnie od klasy, zajęcia mają pomagać w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i emocjonalnych. Dodatkowo uczą tolerancji, wzajemnego szacunku oraz akceptowaniu odmienności. To wspaniały sposób na budowanie dobrych relacji między dziećmi, ułatwiający im zrozumienieCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Harmonia
 • Data premiery: 2020-06-29
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 156
 • Wymiary: 290 x 202 x 9

Magdalena Wegner-Jezierska prezentuje wspaniały zestaw, zawierający program lekcji wychowawczych dla uczniów szkoły podstawowej. Niezależnie od klasy, zajęcia mają pomagać w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i emocjonalnych. Dodatkowo uczą tolerancji, wzajemnego szacunku oraz akceptowaniu odmienności. To wspaniały sposób na budowanie dobrych relacji między dziećmi, ułatwiający im zrozumienie potrzeb całej grupy.

Każdy scenariusz lekcji został wyposażony w krótki opis, w którym znajdziesz informacje o potrzebnych narzędziach. Ponadto przygotowany został praktyczny spis treści do przekazania. Dodatkowo możesz też wykorzystać tabele z zamieszczonymi podpowiedziami. Zwróć uwagę na karty pracy dołączone do zestawu. Dzięki nim wykonasz z uczniami wiele zaprezentowanych ćwiczeń. Ten wyjątkowy zbiór zadań jest przeznaczony dla każdego nauczyciela, niezależnie od specjalizacji. Nieważne, jaki przedmiot prowadzi. Książka pomoże w taki sam sposób wszystkim osobom zainteresowanym prowadzeniem ciekawych lekcji wychowawczych.

Zadania uczą wrażliwości na potrzeby własne oraz innych osób, a także wyjaśniają właściwe reakcje na różne sytuacje społeczne. Są podzielone na trzy części, dopasowane do odpowiednich grup wiekowych. Dla najmłodszych dzieci opracowano zajęcia z prostym programem rozumienia emocji i kontrolowania gniewu. Ponadto rozwijają skłonność do empatycznych reakcji. Następnie klasy 4-6 otrzymują lekcje pomagające w kształtowaniu wyrażania myśli oraz umiejętności komunikacyjnych. Dodatkowo ta część wprowadza podstawowe zagadnienia związane z planowaniem. Natomiast klasy 7-8 otrzymują zwłaszcza program zadań do wykonania w grupie, uczący głównie rozwiązywania konfliktów i osiągania porozumienia w różnych sprawach. Młodzież poznaje też sposoby przeciwdziałania przemocy oraz dowiaduje się o wielu problemach związanych z tą tematyką. Zajęcia grupowe umożliwiają ponadto rozwijanie relacji międzyludzkich i dobre poznawanie potrzeb oraz charakterów osób należących do klasy. Zestaw ułatwia nauczycielowi prowadzenie nawet najtrudniejszych zajęć dzięki propozycjom sprawdzonych i praktycznych ćwiczeń, które można łatwo zaprezentować uczniom.

Grupa Wydawnicza Harmonia od wielu lat pomaga nauczycielom, terapeutom i rodzicom w rozwijaniu różnych umiejętności dzieci. Oferuje materiały edukacyjne oraz publikacje naukowe, które umożliwiają poznanie najnowszych kierunków w psychoterapii. W ofercie tego wydawnictwa znajdziesz również wiele materiałów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2851214
Tytuł
Scenariusze zajęć z zakresu rozwoju kompetencji emocjonalnych i komunikacyjnych dzieci i młodzieży w szkole podstawowej
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
156
Data premiery
2020-06-29
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
290 x 202 x 9
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.5
Długość
290
Głębokość
202
Wysokość
9
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
29 recenzji
 • 5
  26
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Sylwia M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-08-09
  Bardzo fajny, praktyczny materiał do zastosowania.
 • Agata Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-05-28
  Polecam książkę. Ciekawe scenariusze dostosowane do rożnego wieku dzieci.
 • Alicja S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-07
  Scenariusze godne polecenia, dostosowane do trudności na jakie napotykają dzieci w funkcjonowaniu społeczno - emocjonalnym.
 • Elżbieta W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-13
  Rewelacyjne scenariusze do zajęć - korzystam podczas rewalidacji oraz w zmodyfikowanej formie w klasach. Trochę trudno korzystać z kart pracy - są dwustronne i nie można ich wyrwać z książki, a że są kolorowe to nie bardzo można je kserować. Natomiast merytorycznie super :) i propozycje ćwiczeń też fajne.
 • Agnieszka P. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-12-01
  Pozycja ciekawa, zawierająca interesujące scenariusze do wykorzystania nie tylko na zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne, ale również na lekcjach wychowawczych. Scenariusze są podzielone wg klas od1-8. Do scenariuszy przygotowane karty pracy, ciekawe scenki darmowe i teksty do ćwiczeń. Polecam pedagogom oraz wychowawcom. Jakość produktu bardzo dobra.
 • Elżbieta Klient niezweryfikowany
  2.0
  2021-11-21
  Opis szczegółowy, którego mi brakowało:
  Książka zawiera po 4 "scenariusze" (powód wzięcia tego słowa w cudzysłów u dołu, w akapicie "minusy") dla każdego poziomu klas od 1 do 8. Każdy z nich składa się z ćwiczeń, ich ilość najczęściej wynosi 2, czasem 1, czasem 3. Do wielu ćwiczeń są materiały pomocnicze, które stanowią więcej niż połowę ze 150 stron książki.
  Na początek plusy: duży format, kredowy papier (trwałość), załączniki w kolorze do wycięcia lub kserowania.
  Minusy: część kart pracy zawiera ilustrację wraz z poleceniami, które niestety są wydrukowane jasnopomarańczową czcionką - przy oszczędnej opcji kserowania (jak to w szkole), niestety nie są widoczne.
  Ale najbardziej znaczącym dla mnie minusem jest to, że książka nie zawiera scenariuszy lekcji, a jedynie propozycje ćwiczeń grupowych, najczęściej ich ilość nie wypełnia nawet 20 minut, ale tego nie dowiemy się ze "scenariusza". Jak zapewne wiadomo osobom pracującym z uczniami, scenariusz obejmuje wiele formalnych kwestii (cele ogólne i szczegółowe, metody i formy pracy itd.), może nie dla wszystkich są to elementy konieczne, ale jeśli coś się tytułuje SCENARIUSZEM, to wypadało by, aby te wymogi formalne spełnić, bo klient kupujący książkę przez internet nie wie, co jest w środku. A więc mnie osobiście brakuje jasnego określenia celów ogólnego i szczegółowych (bo jest to dla mnie zawsze drogowskaz, którędy idę, ale również do czego zmierzam, czyli podstawa dobrego podsumowania lekcji) oraz określenia czasu realizacji - mogę zaplanować kiedy dany "scenariusz" zostanie zrealizowany.
  Podsumowując jest to dobrze opracowany zbiór przypadkowych ćwiczeń. Dobry profesjonalista zawsze skorzysta, ale opis dla kupującego, moim zdaniem, mocno na wyrost.
 • Patrycja D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-31
  Brakowało mi czegoś takiego co w chwilach braku weny tworczej w prosty sposób ja przywróci.
 • Grażyna S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-14
  Współczesny zdigitalizowany świat odciska swoje piętno na relacjach międzyludzkich. Stąd tak ważne jest skupienie na edukacji emocjonalnej oraz pobudzeniu wrażliwości młodego człowieka na otaczający świat, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Prezentowane w publikacji scenariusze wyśmienicie sprawdzają się podczas godzin wychowawczych, treningu umiejętności społecznych czy pogadanek pedagogicznych. Bardzo przydatne narzędzie dla nauczycieli różnych poziomów nauczania.
 • Adrianna J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-15
  Dużo praktyki, opisane ćwiczenia i obrazki pomocnicze. Przydatne do lekcji wychowawczych, TUS-ów lub przy innego rodzaju pracy z dziećmi.
 • Beata K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-12
  Scenariusze dostosowane do uczniów na różnych poziomach wiekowych. Mogą być wykorzystane do pracy indywidualnej i podczas godzin wychowawczych. Polecam!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. lutego, wtorek
0,00 zł

O Autorze


2851214
Ładowanie...