Samuraj i Stich. Tom 3

  1 recenzja

Trzeci tom mangi o przygodach samuraja i przybysza z kosmosu. Wioska Tanaka, do której przybywają Meison i Stich, zmieniła się nie do poznania i zadziwia samuraja kosmiczną technologią. Rządzi tu teraz Jumba, diaboliczny geniusz i wynalazca! Władcę prowincji Gekoku i jego niebieskiego towarzysza czeka jeszcze wiele niespodzianek, emocjonujących spotkań i nie lada wyzwań. Ich przyjaźń zostaje wystaCzytaj więcej

więcej parametrów
Polecamy inne produkty z serii Samuraj i Stich
Zobacz wszystkie

O książce

Trzeci tom mangi o przygodach samuraja i przybysza z kosmosu. Wioska Tanaka, do której przybywają Meison i Stich, zmieniła się nie do poznania i zadziwia samuraja kosmiczną technologią. Rządzi tu teraz Jumba, diaboliczny geniusz i wynalazca! Władcę prowincji Gekoku i jego niebieskiego towarzysza czeka jeszcze wiele niespodzianek, emocjonujących spotkań i nie lada wyzwań. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na niejedną próbę. Kiedy wydaje się, że wszystkie problemy zostały zażegnane, życiem naszych bohaterów wstrząsa wielka wojna... Co się stanie z samurajem i Stichem? Poznaj ostatni tom mangi o przyjaźni nie z tej ziemi!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3359695
Tytuł
Samuraj i Stich. Tom 3
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
japoński
Liczba stron
224
Typ okładki
miękka
Wydanie
I
Data premiery
2023-06-28
Rok wydania
2023
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
214 x 151
Waga
0.35 kg
Wysokość
151 mm
Długość
148 mm
Głębokość
210 mm
Wiek od (lata)
12
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
148 mm
Nasza cena
26,79 zł

Opinie i recenzje książki Samuraj i Stich. Tom 3

4,0/5
 
1 recenzja
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Michał L. Klient niezweryfikowany
    4.0
     
    2023-06-29Recenzja zweryfikowana
    STICH I WIELKI FINAŁ

    Ledwie się zaczęło, a już koniec. Dwadzieścia sześć rozdziałów zamkniętych w trzech tomikach. Mało, bo fajne było to przeżycie, ale lepiej krótko a dobrze, niż długo i nudno. Więc jesteśmy już u finału, a finał ten wszystko ładnie domyka i spina. I chociaż już to znamy, chociaż to tylko wariacja na temat tego, co oglądaliśmy w kinie albo na małym ekranie, nadal warto było to poznać. I chętnie jeszcze wrócę do tej opowieści za jakiś czas.

    Jumba zmienił wioskę Tanaka nie do poznania. może i stracił pamięć, ale nadal potrafił użyć swojej wiedzy i przekształcił to miejsce w futurystyczną utopię, gdzie nikt nie musi pracować, za to każdy może dobrze się bawić. a jakby tego było mało, teraz jeszcze porywają Sticha i jego pana! A na tym nie koniec, bo zjawi się ojciec Meisona, a jakby tego było mało naszych bohaterów czeka w końcu ostateczne starcie z wrogami. Wrogami, którzy dysponują nieporównywalnie bardziej zaawansowana technologią i mają przerażającą przewagę…

    Fajnie było i tyle. co tu dużo mówić. Zaczęło się niepozornie, ale przyjemnie, a im dalej, tym milej. A w końcu mamy wielki finał i to finał bardzo przyjemny. Bo raz, że w ostatecznym rozrachunku okazało się to lepsze nawet od filmu – animację Disneya lubię, na półkach z filmami stoją wszystkie części (no ale obejrzałem jak dotąd tylko dwie, przyznaję się bez bicia), ale jednak mangowa wariacja okazała się dla mnie przyjemniejsza. A dwa, że rzecz sprawdza się i jako coś z filmem związanego, i jako samodzielna historia też.

    Fajnie także, że twórca dorzucił tu parę nietypowych, acz udanych elementów, jak chociażby te sceny z duchem, które wydawały się jednorazową odskocznią, a jednak są kontynuowane w tym tomie. Cieszy też fakt, że konstrukcją trochę przypomina to serial – ot różne epizody, często bardzo luźne (z dodatkami przestawiającymi nam co by było gdyby…), ale splatające się w jedną większą całość. No i jeszcze warto nadmienić o rysuneczkach w rogach stron, które zmieniają się w małe, zabawne animacje, kiedy kartkuje się tomik.

    Mało? Wiadomo, że mało, więc jest jeszcze przyjemna szata graficzna. Wiadomo, mogło być w tym mniej komputerowych trików, mniej takiego upiększania i sterylności, ale źle nie jest. do tego rzecz jest bardzo ładnie wydana – niby mangowy standard, nie mamy już w obecnych czasach takich wpadek na tym polu, jak serowało nam np. TM-Semic, ale i tak zawsze wypada wspomnieć i docenić – i w ogóle pozostawia po sobie przyjemne wrażenie.

    Więc polecam. Szkoda, że to tyko trzy tomiki, fajnie natomiast, że takie sympatyczne. Udana familijna manga, łącząca przyjemnie to, co lubimy w japońskim komiksie z tym, co cenimy u dawanego Disneya.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka