Xi

Samo Sedno - Trudne emocje u dzieci.

Greene Ross W.

(okładka miękka)

4/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Edgard
Liczba stron: 216
-41%

32,90 zł

19,55 zł

oszczędzasz 13,35 zł (41%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

Kary, nagrody i zakazy wbrew obiegowej opinii nie są najlepszą metodą na wychowanie trudnego dziecka. Kluczem do nawiązania porozumienia z pociechą jest nauczenie go samodzielnego rozwiązywania problemów i radzenia sobie z emocjami. Współpracując z nim, nauczysz je umiejętności tolerowania frustracji i dostosowywania się. Jeśli tylko pojmiesz, że jego złe zachowanie nie jest celowe i wynika wyłącznie z nieznajomości innego sposobu, możesz łatwo wyplewić z niego bunt, nieposłuszeństwo i stałe domaganie się wyłącznej uwagi.

Dzięki tej publikacji nauczysz się odpowiedniego reagowania na niewłaściwe zachowanie swojego dziecka i wzmocnisz jego pewność siebie. Znajdziesz w niej formularz analizy trudności i nierozwiązanych problemów, a także konkretny plan działania ze wskazówkami. Przeczytasz również przykłady wybranych rodzin, które stosowały tę metodę w praktyce, oraz nauczysz się przewidywać wybuchy agresji, poznając proste sposoby przeciwdziałania im.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 472274
Tytuł Samo Sedno - Trudne emocje u dzieci.
Autor Greene Ross W.
Wydawnictwo Edgard
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 216
Data premiery 2014-10-15
Rok wydania 2014
Wymiary produktu [mm] 19 x 214 x 150
Okładka Miękka
Cena detaliczna 32,90 zł
Nasza cena 19,55 zł

Recenzje

4/5
5
4
3
2
1
0
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Wiesława N.

5/5
| 10-05-2020
Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole to pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica. Dobrze jest przerobić tą książkę wspólnie i w międzyczasie rozwijać, czy dopowiadać pewne kwestii. Mój syn był początkowo przeciwny czytaniu tej lektury, ale z czasem się zachęcił. Fajnie, że istnieją takie pomocy, na których rodzic może bazować. Polecam z całego serca oczywiście.

Judyta N.

5/5
| 07-05-2020
Dlaczego tego typu pozycje nie są szerzej propagowane? Moim zdaniem taka książka powinna trafić do każdego polskiego domu. Każdy rodzic powinien ją przerobić ze swoim dzieckiem. Techniki do radzenie sobie w trudnych sytuacjach są naprawdę łatwe w opanowaniu. Autor naprawdę postarał się i włożył mnóstwo pracy w napisanie tej książki. Polecam ją z całego serca.

Justyna L.

5/5
| 06-05-2020
Lektura, która powinna być rozdawana podczas zebrań szkolnych. Autor używa dość trudnego języka, jednak sądzę, że większość dorosłych nie będzie miała problemu z jego zrozumieniem. Dużo praktycznych wskazówek jak radzić sobie w relacjach z dziećmi, jak okiełznać ich złość. Polecam.

Sabina P.

5/5
| 30-04-2020
Książka, która pokazuje, że rodzic nie zawsze ma racje. Autor uczy jak rozmawiać z dzieckiem i jak rozpoznawać jego emocje. Wielu dorosłych ma problem ze zrozumieniem maluchów, nie potrafią wczuć się w rolę tego małego człowieka i kierują się swoimi instynktami. Dobra lektura, która uczy i nieco otwiera oczy.

Iza W.

5/5
| 29-04-2020
Książka na najwyższym merytorycznym poziomie, która szeroko dotyka bardzo powszechnego problemu, który często jest tłumiony w polskich domach. Wielu dzieci zamyka się w wirtualnym świecie, nie potrafią sobie radzić z emocjami, czy problemami w szkole. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi właśnie taka pozycja. Mnóstwo wskazówek, porad i inspiracji. A poza tym zwyczajnie, przyjemny tekst. Polecam.

Natalia J.

5/5
| 25-04-2020
Bardzo potrzebna książka. Moim zdaniem na polskim rynku wydawniczym jest zdecydowanie za mało tego typu pozycji. Niby dużo się o tym mówi w mediach, można odnaleźć mnóstwo informacji w Internecie. Jednak wiadomo książka, to książka. Zawsze jest to najbardziej rzetelne źródło informacji. Mi ta książka otworzyła oczy na wiele różnych kwestii dotyczących wychowania moich dzieci. Polecam mocno z całego serca wszystkim pedagogom, rodzicom i oczywiście psychologom dziecięcym.

Krystyna A.

5/5
| 22-04-2020
To pierwsza pozycja do tego autora jaka trafiła na moją półkę, ale na pewno nie ostatnia. Nie sądziłam, że problem trudnych emocji u dzieci, można opisać w tak przystępny sposób. Jestem psychologiem i raczej nigdy nie polecałam żadnych książek, czy materiałów naukowych rodzicom moich małych pacjentów. Jednak ta jest wybitnie dobra, pozbawiona fachowe słownictwa, a jednocześnie bardzo skrupulatnie wyjaśniająca problem. Rewelacja.

Piotr T.

4/5
| 22-04-2020
Mam mieszane uczucia co do tej pozycji. Na pewno okaże się przydatna dla rodzica, który kompletnie nie potrafi zapanować nad swoją pociechą, nie potrafi znaleźć przyczyny problemów. Autor mocno wskazuje, że rodzice często nie słuchają swoich dzieci. Wydaje mi się, że to dość powszechna przyczyna w trudnościach wychowawczych. Szczególnie w dzisiejszych czasach.

Zuzanna K.

3/5
| 16-04-2020
Generalnie nie przepadam za poradnikami wychowawczymi. Każde dziecko jest inne, każdy przypadek jest inny. Każdy maluch wymaga indywidualnego traktowania i podejścia. Autor porusza oczywiste kwestie i dużo się nad nimi rozwodzi. Ponadto całość napisana topornym językiem. Dotrwałam do końca, choć łatwo nie było. Raczej nie polecam.

Marzena C.

5/5
| 15-04-2020
Dzieci borykają się z różnymi problemami, o których bardzo często nie chcą rozmawiać z rodzicami. To problem powszechny, a mam wrażenie że w ostatnich latach jeszcze powszechniejszy. Dzięki tej lekturze poznacie techniki, dzięki którym wasze dziecko nauczy się radzić sobie z problemami, które otaczają go czy to w szkole, czy to na podwórko. Książka bardzo potrzebna.

Urszula K.

5/5
| 10-04-2020
Bardzo dobra książka. Śmiem nieśmiało twierdzić, że jedna z lepszych na rynku na ten temat. Autor bardzo profesjonalnie podszedł do tematu. Omówił najważniejsze problemy dotykające dzieci, zarówno w domu, jak i w szkole. Szeroko opisał towarzyszące emocje. Dzięki tej lekturze wiele zrozumiałam i jednocześnie uświadomiłam sobie jaka wcześniej byłam ślepa. Polecam książkę każdemu rodzicowi.

Iwona O.

0/5
| 08-04-2020
Książka, która uczy jak rozmawiać z dzieckiem. Jak go słuchać i jak przekazywać mu informacje. Autor wskazuje, że to w błędach w komunikacji tkwi sedno największych problemów wychowawczych. Dobra lektura dla każdego rodzica. Choć warto po nią sięgnąć nawet jeśli nie ma się jeszcze potomka.

Kasia H.

5/5
| 08-04-2020
Świetna książka opisująca trudne emocje u dzieci. Autor skupił się na życiowym podejściu do tematu, dzięki czemu nie ma tu naukowego bełkotu. Na podstawie swojego doświadczenia podaje nam rady jak rozwiązywać z dzieckiem różnego rodzaju konflikty. Jak nauczyć dziecko radzenia sobie z problemami. Moim zdaniem to bardzo potrzebna lektura. Powinna z całą pewnością trafić do szerszego grona. Nie tylko rodziców, ale i wszystkich osób które mają styczność z dziećmi.

Monika S.

5/5
| 01-04-2020
Ta książka to bardzo cenny poradnik oraz źródło informacji dla każdego rodzica. Autor szeroko opisuje problem trudnych emocji u dzieci. Podaje nam na tacy wskazówki jak im zapobiega ć, jak leczyć rany, jak rozmawiać z pociechami, żeby rozmowa była efektywna. Wszystko napisane przyjemnym i przystępnym językiem, co bardzo mi się podoba. Polecam mocno z całego serca.

Rafal E.

0/5
| 01-04-2020
Nie jestem przekonany. Moim zdaniem, jeśli dziecko ma jakiś problem natury emocjonalnej, to warto udać się do specjalisty, zamiast czytać takie bzdety. Owszem, może napisał je wykształcony człowiek, jednak dzieci są różne. A wskazówki podane przez autora dość ogólnikowe. Można przeczytać, lecz polecam traktować z przymrużeniem oka.

Dorota B.

5/5
| 26-03-2020
Temat trudnych emocji u dzieci jest moim zdaniem mocno zaniedbywany. Zarówno w szkołach, jak i w domu. Dobrze, że powstają tego typu pozycje, szkoda tylko że nie są szerzej propagowane i rozpowszechniane. Teraz co raz mnie ludzi czyta książki, a szkoda. Dzięki tej wyjątkowej i bardzo rzetelnej pozycji dowiecie się jak wspólnie rozwiązywać konflikty i radzić sobie z problemami. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Gabriela P.

5/5
| 25-03-2020
Wiele dzieci boryka się z różnymi problemami emocjonalnymi, szczególnie gdy wkraczają w okres dojrzewania. Hormony szaleją i często nasze pociechy nie wiedzą jak sobie poradzić czy to złością, czy to ze smutkiem. Powinniśmy być dla nich wsparciem. Przyjacielem i jednocześnie psychologiem. Z tej książki zarówno Wy, jak i Wasze dzieci dowiecie się jak radzić sobie w trudnych chwilach. Moim zdaniem to nieocenione źródło wiedzy, napisane w fantastyczny sposób. Polecam.

Karina L.

4/5
| 25-03-2020
Dobry poradnik dla każdego rodzica. Autor pomaga zrozumieć, skąd biorą się problemy wychowawcze. Wskazuje, ze wina nie zawsze leży po stronie dziecka. Kilka porad wydawało mi się trochę nie na czasie. Jednak mimo to polecam. Przyjemna lektura.

Zofia D.

5/5
| 18-03-2020
Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole to książka, którą z całą pewnością powinni przeczytać wszyscy rodzice, ale także nauczyciele, czy pedagodzy. Żyjemy w trudnych czasach, dzieciństwo nie jest takie beztroskie, łatwe jak kiedyś, kilkanaście lat temu. Obecnie dzieci bywają różne i często krzywdzą rówieśników. Musimy wiedzieć jak reagować w takich momentach nim będzie za późno. Polecam mocno z całego serca.

Aurelia A.

4/5
| 18-03-2020
Książka, z której powinni uczyć się wszyscy rodzice. A w tak naprawdę to każdy dorosły. Porady i wskazówki autora przydadzą się we wszystkich kontaktach międzyludzkich, nie tylko tych z dziećmi. Nie jest to lektura na raz. Napisana dość trudnym językiem, ale warto dać jej szansę. Polecam.

Ewa B.

5/5
| 12-05-2018
Książka skierowana głównie dla rodziców/opiekunów/nauczycieli dzieci majacych ekstremalne trudności. Ale jednocześnie zasady postępowania są uniwersalne i mają zastosowanie dla każdego dziecka (które każdego dnia musi zmagać się z trudnymi sytuacjami) i każdego rodzica. Naprawdę dużo praktycznych wskazówek i dużo przykładów konkretnych sytuacji. Polecam

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
1 Październik, Czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
2 Październik, Piątek
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
2 Październik, Piątek
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
2 Październik, Piątek
przedpłata
9,99 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
1 Październik, Czwartek
przedpłata
9,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
1 Październik, Czwartek
przedpłata
11,99 zł
pobranie
16,99 zł
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...