Xi

Samo Sedno - Trudne emocje u dzieci.

Greene Ross W.

(okładka miękka)

Wydawnictwo : Edgard
Liczba stron : 216
-35%

32,90 zł

21,38 zł

oszczędzasz 11,52 zł (35%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

Kary, nagrody i zakazy wbrew obiegowej opinii nie są najlepszą metodą na wychowanie trudnego dziecka. Kluczem do nawiązania porozumienia z pociechą jest nauczenie go samodzielnego rozwiązywania problemów i radzenia sobie z emocjami. Współpracując z nim, nauczysz je umiejętności tolerowania frustracji i dostosowywania się. Jeśli tylko pojmiesz, że jego złe zachowanie nie jest celowe i wynika wyłącznie z nieznajomości innego sposobu, możesz łatwo wyplewić z niego bunt, nieposłuszeństwo i stałe domaganie się wyłącznej uwagi.

Dzięki tej publikacji nauczysz się odpowiedniego reagowania na niewłaściwe zachowanie swojego dziecka i wzmocnisz jego pewność siebie. Znajdziesz w niej formularz analizy trudności i nierozwiązanych problemów, a także konkretny plan działania ze wskazówkami. Przeczytasz również przykłady wybranych rodzin, które stosowały tę metodę w praktyce, oraz nauczysz się przewidywać wybuchy agresji, poznając proste sposoby przeciwdziałania im.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 472274
Tytuł Samo Sedno - Trudne emocje u dzieci.
Autor Greene Ross W.
Wydawnictwo Edgard
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 216
Data premiery 2014-10-15
Rok wydania 2014
Wymiary produktu [mm] 19 x 214 x 150
Okładka Miękka
Cena okładkowa 32,90 zł
Nasza cena 21,38 zł

Recenzje

4 / 5
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
  • 0
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Monika S.

| 01-04-2020
Ta książka to bardzo cenny poradnik oraz źródło informacji dla każdego rodzica. Autor szeroko opisuje problem trudnych emocji u dzieci. Podaje nam na tacy wskazówki jak im zapobiega ć, jak leczyć rany, jak rozmawiać z pociechami, żeby rozmowa była efektywna. Wszystko napisane przyjemnym i przystępnym językiem, co bardzo mi się podoba. Polecam mocno z całego serca.

Rafal E.

| 01-04-2020
Nie jestem przekonany. Moim zdaniem, jeśli dziecko ma jakiś problem natury emocjonalnej, to warto udać się do specjalisty, zamiast czytać takie bzdety. Owszem, może napisał je wykształcony człowiek, jednak dzieci są różne. A wskazówki podane przez autora dość ogólnikowe. Można przeczytać, lecz polecam traktować z przymrużeniem oka.

Dorota B.

| 26-03-2020
Temat trudnych emocji u dzieci jest moim zdaniem mocno zaniedbywany. Zarówno w szkołach, jak i w domu. Dobrze, że powstają tego typu pozycje, szkoda tylko że nie są szerzej propagowane i rozpowszechniane. Teraz co raz mnie ludzi czyta książki, a szkoda. Dzięki tej wyjątkowej i bardzo rzetelnej pozycji dowiecie się jak wspólnie rozwiązywać konflikty i radzić sobie z problemami. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Gabriela P.

| 25-03-2020
Wiele dzieci boryka się z różnymi problemami emocjonalnymi, szczególnie gdy wkraczają w okres dojrzewania. Hormony szaleją i często nasze pociechy nie wiedzą jak sobie poradzić czy to złością, czy to ze smutkiem. Powinniśmy być dla nich wsparciem. Przyjacielem i jednocześnie psychologiem. Z tej książki zarówno Wy, jak i Wasze dzieci dowiecie się jak radzić sobie w trudnych chwilach. Moim zdaniem to nieocenione źródło wiedzy, napisane w fantastyczny sposób. Polecam.

Karina L.

| 25-03-2020
Dobry poradnik dla każdego rodzica. Autor pomaga zrozumieć, skąd biorą się problemy wychowawcze. Wskazuje, ze wina nie zawsze leży po stronie dziecka. Kilka porad wydawało mi się trochę nie na czasie. Jednak mimo to polecam. Przyjemna lektura.

Zofia D.

| 18-03-2020
Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole to książka, którą z całą pewnością powinni przeczytać wszyscy rodzice, ale także nauczyciele, czy pedagodzy. Żyjemy w trudnych czasach, dzieciństwo nie jest takie beztroskie, łatwe jak kiedyś, kilkanaście lat temu. Obecnie dzieci bywają różne i często krzywdzą rówieśników. Musimy wiedzieć jak reagować w takich momentach nim będzie za późno. Polecam mocno z całego serca.

Aurelia A.

| 18-03-2020
Książka, z której powinni uczyć się wszyscy rodzice. A w tak naprawdę to każdy dorosły. Porady i wskazówki autora przydadzą się we wszystkich kontaktach międzyludzkich, nie tylko tych z dziećmi. Nie jest to lektura na raz. Napisana dość trudnym językiem, ale warto dać jej szansę. Polecam.

Ewa B.

| 12-05-2018
Książka skierowana głównie dla rodziców/opiekunów/nauczycieli dzieci majacych ekstremalne trudności. Ale jednocześnie zasady postępowania są uniwersalne i mają zastosowanie dla każdego dziecka (które każdego dnia musi zmagać się z trudnymi sytuacjami) i każdego rodzica. Naprawdę dużo praktycznych wskazówek i dużo przykładów konkretnych sytuacji. Polecam

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Paczka w Ruchu
czas dostawy
8 Kwiecień, Środa
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
8 Kwiecień, Środa
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
8 Kwiecień, Środa
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Paczkomaty
czas dostawy
7 Kwiecień, Wtorek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
7 Kwiecień, Wtorek
przedpłata
10,99 zł
pobranie
Niedostępne

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

Ładowanie...