Xi
Polecamy podobne produkty

Rysostwory - długie godziny potwornie dobrej zabawy!

Muduko zaprasza wszystkich młodych adeptów sztuk plastycznych do wyjątkowej szkoły magii. Tu wszystko jest możliwe, a zabawa w rysowanie nigdy się nie kończy. Dawno temu budynek szkoły został opanowany przez potwory profesora Morlata, które uciekły z jego zabałaganionego laboratorium. Teraz snują się po korytarzach akademii, zawsze skore do zabawy i figli. Czasem bawią się z uczniami w chowanego, a czasem urządzają potworne bitwy. Ku uciesze profesora uczniowie w czasie ćwiczeń praktycznych tworzą coraz to nowe potworne gatunki. 

Czy odpowiesz na zaproszenie zabawnej ferajny i przekroczysz próg akademii Morlata? 

Gra karciana Rysostwory - na czym to polega?

Przed przystąpieniem do rozgrywki koniecznie zaopatrz się w czystą kartkę i ulubione akcesoria do rysowania. 

Zabawa w wersji podstawowej opiera się na rysowaniu potworów według określonego schematu. Karty dzielimy według kolorów, tasujemy i układamy zakryte na stole w 5 stosach. Następnie z ułożonych stosów odkrywamy po jednym kartoniku. Odkryte karty tworzą wytyczne dotyczące sylwetki potwora. Kolor czerwony określa wyglądu korpusu, zielony - oczu, różowy - ust, niebieski - nosa, a żółty - dodatków. 

Teraz wszyscy gracze przystępują do rysowania. Stwór musi składać się z wszystkich wylosowanych elementów, ale ich wielkość, położenie w przestrzeni, kolejność wykonywania i wykończenie nie mają znaczenia. Liczy się inwencja twórcza autora rysunku. Na kartach znajdują się też sylaby, które przeczytane w kolejności tworzą imię potwora oraz punkty określające moc bohatera. Kiedy wszystkie rysunki są gotowe, grupa wybiera najstraszniejszego potwora. Wygrywa ta osoba, której potwór zdobędzie najwięcej głosów (punktów).

Olbrzymim atutem gry jest nieograniczona ilość kombinacji i aż 9 wariantów zabawy. Alternatywne scenariusze gry to m.in. kalambury, odgadywanie imienia, projektowanie idealnego potwora, gra fabularna. Każda rozgrywka jest inna od poprzedniej. W grze może wziąć udział nawet 10 osób jednocześnie. 

Rysostwory. Zabawa w rysowanie - zawartość 

W pudełku znajdują się:

  • zestaw 50 kolorowych kart Potworów,

  • 5 pustych kart do stworzenia własnych elementów,

  • instrukcja. 

Gra kreatywna Rysostwory - recenzje 

Rysostwory to oryginalna karcianka przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach powyżej 4 roku życia. Karty zachęcają do kreatywnego myślenia i tworzenia niebanalnych stworów. Dzieci trenują motorykę małą i prawidłowy chwyt ołówka. Uczą się łączyć sylaby i odczytywać nowo powstałe słowa. Ponadto w czasie podliczania punktów potwora doskonalą znajomość cyfr i szkolą się w zakresie dodawania do 10.

Tytuł jest rekomendowany przez psychologów. Świetnie sprawdzi się jako pomoc dydaktyczna dla nauczycieli, terapeutów i wychowawców świetlicy.

Ołówki w dłoń! Potworną zabawę czas zacząć!


Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

2999111
Ładowanie...