Xi

Rymowanki - zapraszanki

"Rymowanki-zapraszanki" to książeczka i płyta cd, zawierające bogaty zbiór wierszy i piosenek. Zbiór ten ma za zadanie zarówno ułatwienie dziecku funkcjonowania w przedszkolu i umileniu przedszkolnej codzienności, jak i ułatwiający nauczycielom pracę z dziećmi w przedszkolach i żłobkach. Nauczyciel znajdzie tu utwory zapraszające dzieci do wspólnej zabawy, nawołujące do ustawienia się w pary czy zCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Bliżej Przedszkola
 • Data premiery: 2018-04-03
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 40
 • Wymiary: 21
Polecamy podobne produkty

"Rymowanki-zapraszanki" to książeczka i płyta cd, zawierające bogaty zbiór wierszy i piosenek. Zbiór ten ma za zadanie zarówno ułatwienie dziecku funkcjonowania w przedszkolu i umileniu przedszkolnej codzienności, jak i ułatwiający nauczycielom pracę z dziećmi w przedszkolach i żłobkach. Nauczyciel znajdzie tu utwory zapraszające dzieci do wspólnej zabawy, nawołujące do ustawienia się w pary czy zachęcające do umycia rąk. Dzięki zastosowaniu rymowanek i piosenek w tych powtarzalnych sytuacjach, dzieci chętniej poddają się codziennej rutynie, co sprawia, że nawet zbieranie klocków czy sprzątanie zabawek będzie kolejną wspaniałą przygodą.

Zawarte w książeczce "Rymowanki-zapraszanki" utwory stanowią nieodzowną pomoc w pracy nauczyciela pomagają zaprowadzić ład podczas pracy z całą grupą, a dzieciom porządkują rytm przedszkolnego dnia i ułatwiają adaptację tym maluchom, które dopiero zetknęły się z przedszkolem i muszą oswoić się z obowiązującymi w nim zasadami.

Wierszyki i piosenki to między innymi takie, które mają za zadanie:

 • powitanie grupy

 • zachęcenie dzieci do czynności higienicznych (mycie rąk, zębów)

 • zaproszenie na posiłek (śniadanie, obiad, podwieczorek)

 • zgromadzenie dzieci (na dywanie, w kole, w kolejce, ustawić w parach)

 • wyciszenie grupy przed zajęciami dydaktycznymi

 • zdyscyplinowanie grupy przed wejściem do szatni, wyjściem na spacer czy do ogrodu

 • zachęcenie dzieci do sprzątania zabawek

 • wyciszenie przed leżakowaniem i pomoc w rozbudzeniu się

 • naukę używania słów dziękuję, przepraszam i proszę

 • ułatwienie przyswojenia zasad obowiązujących w przedszkolu.

Ta niezwykła księga zaklęć, które pomogą w zaprowadzeniu porządku w nawet najbardziej niesfornej grupie sprawdzi się w pracy ze starszymi dziećmi w żłobku (systematyzując rytm ich dnia oraz przygotowując je na sytuacje, z którymi zetkną się w przedszkolu) oraz w przedszkolu i we wczesnych klasach szkoły podstawowej, ale będzie też przydatna dla rodziców maluchów.

Do książki dołączona jest płyta z piosenkami, śpiewanymi przez Igę Piorunowicz, z muzyką i w aranżacji Piotra Mitki. Autorką książki jest Ewa Stadtmuller - polonistka, dziennikarka, nauczycielka języka polskiego i wykładowczyni, autorka wielu książek dla dzieci, opowiadań oraz scenariuszy przedstawień teatralnych. Wyróżniona Honorową Wstęgą "Przyjaciel Przedszkolaka", członkini Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Polskiej Sekcji IBBY.

"Rymowanki-zapraszanki" zostały wydane przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola, zajmujące się publikacją miesięcznika pod tym tytułem oraz pozycji edukacyjnych, związanych z pracą z maluchami w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
760563
Tytuł
Rymowanki - zapraszanki
Wydawnictwo
Rodzaj
materiały dla nauczyciela
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
40
Data premiery
2018-04-03
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
21
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.14
Długość
210
Głębokość
21
Nasza cena
18,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
7 recenzji
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Sonia O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-02-23
  Kolejne materiały bliżej przedszkola z serii "gorąco polecam", które idealnie nadadzą się dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, szczególnie tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę na tym stanowisku i nie bardzo mają wiedzę, materiały do pracy. W zestawie jest książeczka z opisami zabaw, tekstami piosenek oraz płyta- zapraszanki do zrobienia koła, mycia rąk, obiadu etc. Już chyba tradycyjnie melodia wpada w ucho, teksty krótkie, łatwe do zapamiętania, nie są infantylne. Z moją grupą korzystamy z niej codziennie - ani ja, ani dzieci nie mamy jej jeszcze dość :) wręcz przeciwnie, wszyscy są w stanie się wyciszyć, usiąść/ustawić się w kole, stworzyć kolejkę do łazienki, przygotować się do obiadu.. zdecydowanie jeden z ważniejszych punktów, który wprowadza rutynę, uświadamia dzieci o następstwach (co będziemy teraz robić), jest ważnym wsparciem przy organizacji planu dnia w grupie przedszkolnej. Teksty są proste ale nie infantylne, sprawdzają się w młodszych jak i starszych grupach wiekowych. Wykorzystuje je także w czasie prowadzenia animacji dla dzieci.
 • Elżbieta N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-02
  Polecam dzięki tej pozycji łatwiej zadbać o dyscyplinę w grupie, ciszę i zaangażowanie dzieci do zajęć czy zabaw.
 • Marta N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-09
  Super książka do pracy z maluchami. Gorąco polecam.
 • Klaudia S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-16
  Jak każda płyta z wydawnictwa Bliżej przedszkola idealnie trafia w gusta dzieci w wieku przedszkolnych. Wielokrotnie dzięki zaproponowanym "zapraszankom" udało mi się zachęcić do zabawy nawet najbardziej niechętne dzieci z mojej grupy, a zaproponowane "wyciszanki" już podczas wybrzmienia pierwszych słów od razu trafią do dzieciaków. Propozycje zawarte na płycie i w książeczce są uniwersalne i nie tracą na wartości z biegiem lat. Sprawdzają się zarówno w grupie przedszkolnej i żłobkowej - bazując na własnym doświadczeniu. Moimi, jak i mojej grupy ulubieńcami są - Tworzymy koło, która towarzyszy nam zawsze podczas zabaw w kole, Witaj, nowy dniu, z którą rozpoczynamy każdy kolejny dzień w naszym przedszkolu, Śniadanko na góralską nutę, Obiadowa piosenka, Czas na obiadek, Podwieczorek na dobry humorek - stosujemy zawsze podczas przerwy na posiłki. Kiedy wybrzmiewają słowa Zabaweczki na półeczki lub Sprzątająca piosenka dzieci doskonale wiedzą na co właśnie nadeszła pora, a wszystkie zabawki wracają na swoje miejsca. Kiedy potrzebujemy pomocy używamy rymowanki Proszę i Dziękujemy! Kiedy wydarzy się jakaś nieprzyjemna sytuacja dzieciom pomaga rymowanka - Przepraszam…
  Kiedy nadchodzi czas na sen, dzieciom w zaśnięciu pomagają mruczanki Usypianka Misia. Po obiedzie, kiedy nadchodzi czas na wizytę w toalecie dzieci reagują na Przed łazienką, Umyjemy łapki, a podczas szorowania zębów - Myjemy ząbki.

  Po powyższym opisie już chyba nikt nie zawaha się nad kupnem książeczki :) Jest ona idealną pomocą dla nauczyciela i jest obowiązkową pozycją w jego biblioteczce. Polecam :)
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


760563
Ładowanie...