Xi

Rozmyślania

Nazywany był filozofem na tronie. Odznaczał się niesamowitą starannością, spostrzegawczością i błyskotliwością. Uwielbiał zastanawiać się na zagadkami oraz paradoksami rzeczywistości. Chociaż wielu rzymskich cesarzy próbowało swoich sił w pisaniu, to właśnie Marek Aureliusz należy do tych nielicznych, którzy współcześnie nadal pozostają niezwykle inspirujący. Dzieło, które na początku w ogóle nie Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Onepress
 • Data premiery: 2016-06-17
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 160
 • Wymiary: 195 x 130 x 18

Nazywany był filozofem na tronie. Odznaczał się niesamowitą starannością, spostrzegawczością i błyskotliwością. Uwielbiał zastanawiać się na zagadkami oraz paradoksami rzeczywistości. Chociaż wielu rzymskich cesarzy próbowało swoich sił w pisaniu, to właśnie Marek Aureliusz należy do tych nielicznych, którzy współcześnie nadal pozostają niezwykle inspirujący. Dzieło, które na początku w ogóle nie było przeznaczone do publikacji, oferuje odbiorcy wyszukane refleksje na temat natury człowieka, ludzkich niedoskonałości i ograniczeń.

To osobisty pamiętnik cesarza, w którym opowiada on o swoich wątpliwościach, problemach, ale także o wartościach, jakie ceni. To przemyślenia pewnie najpotężniejszego wtedy człowieka na świecie, który władał ogromnym, wielokulturowym państwem oraz musiał radzić sobie jakoś z poważnymi wyzwaniami, ale również z ogromną odpowiedzialnością, jaka na nim spoczywała. Tekst ten napisał podczas wojny toczonej na granicy Cesarstwa Rzymskiego. To zapis prywatnych poszukiwań sensu istnienia, a także wyboru drogi, którą powinno się w życiu podążać.

Chociaż Aureliusz nie zamierzał opublikować swojego dzieła, to jednak tak się złożyło, że w końcu wpłynęło ono na rozwój całej kultury europejskiej. Po śmierci autora jeden z towarzyszy cesarza zebrał jego notatki i doprowadził od ich upublicznienia. Dzięki temu społeczeństwo mogło poznać ten niesamowity traktat moralny z charakterystycznymi cechami filozofii stoickiej, omawiający ponadczasowe wartości. Tekst ukazuje dążenie do szlachetnej postawy, uczciwości, wewnętrznej równowagi, skupia się mocno potrzebie pokory, opanowania, ale także zachowania dobrego humoru. Również dzisiaj, w szybko zmieniającym się, niepewnym świecie, książka ta potrafi zainspirować oraz zachwycić. Uczy umiejętności pogodzenia się z rzeczami, na które nie ma się wpływu, a także wiary w swoją wiedzę i zdolności.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
606501
Tytuł
Rozmyślania
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
160
Data premiery
2016-06-17
Rok wydania
2016
Wymiary produktu [mm]
195 x 130 x 18
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.24
Długość
195
Głębokość
130
Wysokość
18
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
15 recenzji
 • 5
  14
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Marcin Ż. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-13
  Rozmyślania Marka Aureliusza są dziełem ponadczasowym. Książka ukazuje i podaruje sam wskazówki, dzięki którym możemy odmienić własne życie w sensie pozytywnym. Książka wywiera dużo przemyśleń nad egzystencją człowieka, życia, świata itp. Napisana przystępnie. Wspaniała lektura. Ksiązka pozwala zapoznać się ze stoicyzmem. Polecam gorąco.
 • Monika P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-08
  Bardzo interesująca książka. Nadal aktualne przemyślenia co jest ważne i piękne w życiu. Mnóstwo prostych, a głębokich refleksji. Polecam. Powinna być lekturą obowiązkową.
 • Bartek U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-09-16
  Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem tego typu pozycji, ale postanowiłem właśnie przeczytać coś innego. I co? I przepadłem. Dawno nie czytałem tak dobrej pozycji i szczerze mówiąc, szkoda, ze natrafiłem na nią dopiero teraz. Wiedziałem, ze nie będzie to łatwa lektura, ale zapewniam też że warto się wysilić. Wiele zrozumiecie. Mi ta treść otworzyła oczy na szereg spraw, skłoniła do refleksji. Właśnie czegoś takiego potrzebowałam na etapie życia, na którym jestem :) Polecam po stokroć z całego serca.
 • Krzysztof L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-25
  Na wstępie dodam, ze nie jest to lektura dla każdego. T bardziej książka, dla osób, które poszukują własnego ja, którzy interesują się filozofią i chcą ją nieco bardziej zgłębić. Książka nie jest napisana łatwym językiem. Ja na początku miałem spore problemy by zrozumieć o i jak, ale po jakimś czasie wpadłem w ten klimat i poszło. Na pewno jeszcze nie raz, nie dwa wrócę do tej pozycji. To po prostu klasyka, którą serdecznie polecam.
 • Tomasz U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Na pewno nie jest to łatwa lektura. Poza skomplikowana treścią, mam też na myśli język jakim operuje autor. Łapałem się kilka razy na tym, że nie do końca rozumiem przekaz i musiałem się cofać o kilka stron. To z całą pewnością wymagająca książka dla ambitnych czytelników. Niemniej godna polecenia. To w końcu taki klasyk.
 • Hubert L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  Marek Aureliusz w bardzo trafny sposób potrafił przewidzieć przyszłość. Mimo, że jego teorie mają wieki, to są dalej aktualne. Przynajmniej większość z nich. Polecam lekturę wszystkim osobom, które popierają ideę stoicyzmu. Ta książka znacząco poszerzy Wasze horyzonty myślowe. Przeczytałem ją już kilka razy i na pewno jeszcze do niej wrócę.
 • Mirosława T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  Za każdym razem gdy chcę skłonić moich studentów do dyskusji, to sięgam po tą książkę. To według mnie najlepsza pomoc naukowa dla każdego wykładowcy filozofii. Tematy, na temat których rozważa Marek Aureliusz są wciąż bardzo na czasie. Uczniowie lubią o tym rozmawiać i dzielić się swoimi poglądami. Polecam!
 • Monika A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Jedna z najwybitniejszych lektur w dziejach literatury. Mimo, że treść to głównie rozważania filozoficzne, to i tak czyta się ją dość lekko i przyjemnie. Kwestie, które porusza autor są niezmienne i wciąż aktualne. Kilka fragmentów odniosłem nawet do swojego osobistego życia. Teraz książkę czyta moja żona. Jest równie zachwycona co ja. Polecamy z całego serca.
 • Halina M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-08
  Dosyć trudna lektura. Przeczytanie jej od deski do deski zajęło mi kilka miesięcy. Nie dlatego, że jest nudna. Powodem była chęć zagłębienie się w poszczególne tematy. Marek Aureliusz bardzo zainspirował mnie do wielu zmian w życiu, dzięki niemu zacząłem nieco inaczej postrzegać świat i otaczającą rzeczywistość. Polecam lekturę wszystkim, niezależnie od wieku.
 • Marika I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Klasyka i tyle. Kto nie czytał Pozycji Marka Aureliusza, ten nie może uważać się za filozofa. Ta lektura w moim przypadku stanowiła swego rodzaju dopełnienie wiedzy na temat stoicyzmu. Autor pięknymi słowami, a co najważniejsze bardzo trafnymi, opisuje otaczający nas świat. Mimo upływu wieków, te rozważania są wciąż aktualne.
 • Marcin W. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-03-25
  Jedna z najbardziej intrygujących pozycji jakie ostatnio wpadły w moje ręce. Uwielbiam wszelkiego rodzaju rozważania filozoficzne, a gdy są stworzone przez takich wybitne osoby jak Marek Aureliusz to już w ogóle. Poniekąd jestem stoikiem, więc książka Rozmyślania była mi bardzo bliska. Z wieloma kwestiami zgadzam się z autorem, choć kilka razy miałem wątpliwości.
 • Jerzy I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Jednak z lepszych książek jakie miałem okazję ostatnio czytać. Mnóstwo bardzo aktualnych spostrzeżeń. Uważam, że Rozmyślania powinny stać się lekturą obowiązkową w szkołach wyższych. Z całą pewnością praca Marka Aureliusza skłoniłaby młodych ludzi do rozważań nad swoim życiem. Ja osobiście bardzo dużo z niej wyniosłem. Polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


606501
Ładowanie...