Xi
 » Książki  » Literatura faktu i reportaże

Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach.
Unikatowe wywiady przeprowadzone przez autora w kilkunastu najcięższych zakładach karnych świata, rejestrowane na taśmie magnetofonowej i filmowej, zawierają opisy przerażających czynów.
Christopher Berry-Dee przetworzył je w zdumiewającą książkę, która natychmiast stała się klasyką reportażu kryminalnego. Nie tylko opisuje spotkania z najbardziej amoralnymi ludźmi na świecie, ale także przytacza ich własne relacje na temat dokonanych przestępstw. Daje w ten sposób czytelnikom wgląd w psychikę ludzi, którzy popełnili najgorszą możliwą zbrodnię bezlitośnie pozbawili życia inną istotę ludzką.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

4/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Paulina B.

Klient niezweryfikowany

3/5
| 24-10-2021 | Recenzja zweryfikowana
Kolejne spotkanie z książką od Berry - Dee. Wcześniejsza pozycja autora "Rozmowy z psychopatami" nie powaliła mnie na kolana, dlatego też do tej pozycji podeszłam na chłodno.
Całokształtem książka była w miarę dobra, miałam wrażenie, że troszkę ciężko się ją czytało. Czasami musiałam zmęczyć kilka stron, ale później akcja się rozwijała i wszystko wracało na właściwe tory. Opis sprawców okrutnych zbrodni był wyjątkowo soczysty w niektórych przypadkach, szczególnie u McDuff'a. Każdemu z odmieńców był poświęcony rozdział, w którym znaleźć można ich dzieciństwo, nierzadko ciężkie, a nawet drastyczne co było jeszcze bardziej okrutne w skutkach, opis zbrodni oraz procesy sądzenia, a często też i zwolnień warunkowych, co tylko uwypukliło słabość systemu amerykańskiego.
Pojawiło się kilka morderców, którzy byli opisani w Mindhunterze, dzięki czemu po połączeniu faktów z dwóch książek można było uzyskać wiele ciekawych informacji.
Plusem jest to, iż nie pojawiały się powtórzenia jak w poprzedniej pozycji. Niestety mamy też minusy i to takie, które znacząco rzutują na opinię. Należy wspomnieć o notorycznych błędach ortograficznych. Oczywiście "Polska język, trudna język", ale w książce nie powinno się to pojawiać szczególnie, że niektóre raziły w oczy zbyt mocno. Kolejną uwagą jest fakt, iż pojawiały się rozbieżności informacji. Najpierw możemy przeczytać o zabitej 31-letniej kobiecie, a kilka zdań później, w tym samym akapicie, że kobieta którą zabito to dwudziestokilkuletnia..... Niestety jest to znaczący błąd, który sprawił, iż moja opinia diametralnie spadła.
Podsumowując, autor ma ogromną wiedzę, którą w bardzo przystępny sposób dzieli się ze swoimi czytelnikami. Zawarcie cytatów z wywiadów, czy oskarżeń oraz zdjęć sprawców sprawia, że wyobraźnia działa i chce się czytać dalej. Uważam, że jest to pozycja obowiązkowa dla osób zagłębiających się w tematykę zbrodni i seryjniaków, ale niestety błędy jakie zostały zawarte w tej lekturze znacząco obniżają jej ogólną wartość.

Dostawa

939801
Ładowanie...